Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Stal do azotowania 38HMJ

Dodano: 4 czerwca 2020; Stal jest bardzo powszechnie wykorzystywanym metalem w branży przemysłowej. Proces azotowania stali przeprowadza się w celu nadania konkretnych właściwości i stworzenia stopu, który będzie odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz korozje. Azotowaniu poddaje się stale niskostopowe oraz stopowe. W składzie chemicznym stali, która przeznaczona jest do azotowania, występują pierwiastki zwiększające hartowność, takie jak na przykład bor. Na czym polega proces azotowania? Gdzie można skorzystać z tego rodzaju usług?

Na czym polega azotowanie stali 38HMJ?

Podczas azotowania stal 38HMJ poddawana jest procesom cieplno-chemicznym. Całość polega na nasyceniu warstwy wierzchniej wyrobu atomami azotu. Najczęściej wykonuje się to w strumieniu dysocjującego amoniaku. Azotowanie wykonywane jest w komorze dedykowanego do tego celu pieca. Istnieje także możliwość wykorzystania do tego celu szczelnych skrzyni, które wykonane zostały z żaroodpornej stali. Kolejnym etapem jest usunięcie powietrza ze skrzyni lub komory oraz przepuszczenie amoniaku przez gorący piec. 38HMJ stanowi stal konstrukcyjną, chromowo-glinową o wysokiej hartowności. Tego rodzaju materiał najczęściej wykorzystywany jest do podzespołów, które wymagają odpowiednich właściwości ślizgowych, odporności na wysokie temperatury, powstawanie zjawiska korozji oraz wysokich twardości rdzenia. Z tego powodu znajduje doskonałe zastosowanie w przemyśle motoryzacyjnym i maszynowym. Wykorzystywana jest na części do pompek paliwowych w silnikach diesla, na cylindry, tuleje, wały rozrządcze i korbowe oraz różnego rodzaju kołnierze, popychacze, koła zębate, cylindry i tuleje maszyn pneumatycznych.

Profesjonalne azotowanie stali 38HMJ

Firma Virgamet zajmuje się profesjonalną dystrybucją stali jakościowych na rynek krajowy oraz zagraniczny. Specjalizuje się w azotowaniu stali 38HMJ, 41CrAlMo7-10, 34CrAlMo5. Z usług skorzystać mogą zarówno zakłady przemysłowe, jak również fabryki podzespołów i maszyn lub przedsiębiorstwa obróbki mechanicznej. Produkty znajdują zastosowanie w różnorodnych gałęziach gospodarki, takich jak na przykład przemysł motoryzacyjny, chemiczny, energetyczny, spożywczy, górniczy, stoczniowy lub lotniczy. Warto wykorzystać najpopularniejszy do azotowania 38HMJ, sprawdzony, profesjonalny i bezpieczny sposób oferowany przez Virgamet. Produkty zawsze charakteryzują się najwyższą jakością i doskonale spełniają swoją rolę w każdych, nawet najtrudniejszych warunkach.