Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Startuje przebudowa głównych arterii w Górze Kalwarii

Dodano: 23 września 2021; W połowie października ma rozpocząć się długo oczekiwany, gruntowny remont byłych dróg krajowych w Górze Kalwarii. Prace, które pochłoną 5,4 mln zł zakończą się na wiosnę.

Na zaproszenie burmistrza w środę w Urzędzie Miasta i Gminy odbyło się spotkanie z Bożeną Olszewską, kierownikiem grójeckiego rejonu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz przedstawicielami firmy PHU Towemo z Otwocka, która wygrała przetarg na przeprowadzenie robót w Górze Kalwarii. Włodarzom zależy na uwzględnieniu w zakresie prac jak największej liczby uwag gminy i dobrym skoordynowaniu remontu, która ma się odbywać bez całkowitego zamykania ulic.

-  Przebudowa trzykilometrowego odcinka dróg w mieście będzie wisienką na torcie – mówi burmistrz Arkadiusz Strzyżewski. - Dziękuję mieszkańcom za cierpliwość i przepraszam, że tak długo to trwało, ale wcześniej w głównych ulicach miasta musieliśmy wykonać szereg skomplikowanych i czasochłonnych prac. Wybudowaliśmy od nowa kanalizację sanitarną i osobną deszczową, magistralę wodociągową, sieć światłowodową do kamer monitoringu oraz ukryliśmy pod ziemią kable energetyczne, co pozwoliło na postawienie nowych, stylowych latarni – wylicza.

Obecnie trwają procedury związane z przygotowaniem i wdrożeniem tymczasowej organizacji ruchu na czas robót. Wykonawca zapowiada, że w drugiej połowie października rozpocznie frezowanie (czyli zrywanie) nawierzchni odcinka drogi krajowej nr 79 od węzła „Kąty” na obwodnicy do ul. Tęczowej w Mikówcu. Następnie na tym fragmencie zostanie ułożona nowa, równa nawierzchnia. Podobne prace jeszcze w tym roku mają zostać wykonane na ul. Grójeckiej oraz alei Wyzwolenia (czyli „starej” drodze nr 50) od węzła „Marianki” do wjazdu na most na Wiśle, ale z pominięciem ronda im. Kazimierza Górskiego. Robotami objęta będzie również ulica Wojska Polskiego.

Najpóźniej, bo zgodnie z harmonogramem w marcu i kwietniu, nowa nawierzchnia na jezdni zostanie ułożona na ul. Dominikańskiej i Pijarskiej (od ronda Górskiego do wiaduktu kolejowego). Dlatego, że wcześniej firma realizująca kontrakt musi przebudować chodniki wzdłuż tych ulic. Wykonawca deklaruje, że jeśli pozwoli na to pogoda, prace brukarskie będą prowadzone od początku grudnia. Jednak zgodnie z umową firma ma prawo do wstrzymania robót w sezonie zimowym od 15 grudnia do 15 marca.

(info i fot. UMiG w Górze Kalwarii)
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (23)

Roman

Data: 23 września 2021, 12:09 Idealny termin na rozpoczęcie prac.

Pytanie

Data: 23 września 2021, 12:12 Czy pominięcie ronda Górskiego oznacza, że garby tuż przed rondem zostaną poprawione czy nie?

Wyborca

Data: 23 września 2021, 12:52 Zostanie zakończony ostatni etap związany z budową obwodnicy - dzieło Burmistrza Zoelińskiego. Wiemy ile trudu i zabiegów kosztowała budowa obwodnicy. Tylko kto teraz spija śmietankę … :(

1

Data: 23 września 2021, 14:18 Niema co na jesieni i zimę brać się za takie roboty od tego jest wiosna i lato brawo panie burmistrzu pewnie kit i bzdury może pan opowiadać dziecią

WPI

Data: 23 września 2021, 14:59 Czyli między wiaduktem kolejowym a Mikówcem zostanie stary asfalt? Nie można było już zrobić tego raz a porządnie i odświeżyć cały odcinek między GK a węzłem Kąty....?

AS

Data: 23 września 2021, 15:02 A obiecywali rozpoczęcie prac na wiosnę tego roku ;) a wychodzi że zaraz zima ich zastanie i prace zakończą na jesieni przyszłego roku hehe ;)

bukmacher

Data: 23 września 2021, 15:48 ciekawe ile beda robic te 3 km stawiam conajmniej 8 miesiecy i przyjmuje zaklady ponizej

do Wyborca

Data: 23 września 2021, 16:02 To, że Zieliński zaczął sprawę nie oznacza, że obecny magistrat nie miał nic do zrobienia. Właściwie, to musiał wykonać większość pracy i posprzątać niedociągnięcia po poprzednikach. Cieszmy się, że Strzyżewski to przejął, bo poprzednika mielibyśmy już dawno nowy asfalt, a kanalizację robili by za dwa lata zrywając nawierzchnię.

Tomasz

Data: 23 września 2021, 17:16 Polakom nie dogodzi , nawet jak robią remonty to i tak źle...

Nick

Data: 23 września 2021, 17:55 Biorą się na początku za drogi mało uczęszczane i względnie w dobrym stanie a przez środek miasta, gdzie jest największy ruch i najgorsza jezdnia, prace dopiero na wiosnę...

pamiętliwy

Data: 23 września 2021, 18:12 \" Prace, które pochłoną 5,4 mln zł zakończą się na wiosnę.\"
Już to widzę ! Gaz na Strażackiej miał być we wrześniu.

jakieś jaja

Data: 23 września 2021, 18:16 \"Wybudowaliśmy od nowa kanalizację sanitarną i osobną deszczową,\"
Ale zapomnieliście o studzienkach, albo ta kanalizacja deszczowa to lipa !

Uff

Data: 23 września 2021, 18:56 kostka kladziona na zmarzniętą podsypke, asfalt lany przy - 1 stopnia. tak to widze.
uff...

tedi

Data: 24 września 2021, 09:42 A kiedy droga przez Mikówiec ?

Cezar

Data: 24 września 2021, 14:57 Do WPI. Przecież całości od razu Ci nie zrobią,bedą robić odcinkami.

Brawo

Data: 24 września 2021, 15:20 Bardzo dziękuję obecnemu burmistrzowi i jego współpracownikom, za podjęcie tematu kompleksowej przebudowy dróg w centrum miasta. Temat był zaniedbywany przez wiele lat. Ktoś wymyślił genialny pomysł z kocimi łbami na Strażackiej (obecnie do wymiany). Teraz trzeba to naprawiać, po błędach poprzedników.


AW

Data: 25 września 2021, 09:18 A czy ktoś przy tak dużej inwestycji pomyślał o rowerzystach??? Przewidziano zrobienie ścieżek rowerowych w linii remontowanych ulic. Włodarze informują o Górze przyjaznej rowerzystom a tu jedna ścieżka w miescie.

Dociekliwy

Data: 25 września 2021, 14:43 A może ktoś wie na temat ścieżki rowerowej przy ulicy Grójeckiej? Wydaje mi się, że było to w planach obwodnicy. Czy zostały wykonane przekopy kanalizacji pod jezdnią do granic posesji?. Mimo pytań u zleceniodawcy konkretnej odpowiedzi brak.

Janusz

Data: 25 września 2021, 15:03 @AW Oświeć mnie proszę gdzie ta ścieżka rowerowa jest ?

Amen

Data: 27 września 2021, 16:39 Do Janusz
Myślę że chodzi o ten odcinek od świateł przy kościółku na górce do szkoły dwójki ?

Mieszkaniec GK

Data: 12 listopada 2021, 07:14 No i gdzie jest GDDKiA??? Gdzie te remonty? Miesiąc minął, pogoda była piękna a drogowców jak nie było tak nie ma... :\\ Ktoś to kontroluje???

Leopard

Data: 14 listopada 2021, 06:36 \"Startuje\", więc jeszcze nie dzieje się nic. Dziwi mnie fakt ,że wszyscy ciekawi są ścieżek rowerowych choć wiadomo jakie one są . Nikt nie żąda równych chodników (zadbanych czystych) równych byśwa się nie potykali i nie byli obrzucani błotem z przejeżdżających w czasie deszczu samochodów.

Wyborca

Data: 14 listopada 2021, 18:23 To ostatnia cześć budowy obwodnicy Góry Kalwarii, która powstała dzięki staraniom Burmistrza Zielińskiego . Obecne władze mialy tylko dopilnować wykonania. Ale widać ze i tego nie potrafią. Rozumiem. To nie to samo co zakupienie kranu z wodą z Mediolanu za grube pieniądze. Ale ja wymagam bo chce żeby nasze miasto wyglądało ładniej…mimo takiej władzy…