Straciła blisko 18 tysięcy złotych podczas sprzedaży sukienek

Dodano: 8 czerwca 2022; O tym jak bezwzględni potrafią być oszuści przekonała się mieszkanka Góry Kalwarii, która na jednej z platform sprzedażowych zamieściła ogłoszenie.

Kobieta postanowiła sprzedać sukienki. Skontaktowała się z nią osoba, która zadeklarowała chęć zakupu wystawionych przedmiotów. W treści wiadomości potencjalna "kupująca" przesłała link, który miał posłużyć do sfinalizowania transakcji. Sprzedająca nie była świadoma, że klikając w link loguje się na fałszywej stronie internetowej banku. Tym samym zamiast otrzymać pieniądze za sprzedaż swoich ubrań, straciła ze swojego konta blisko 18 tysiecy złotych.

Piaseczyńscy policjanci przestrzegają przed oszustami czyhającymi w internecie. W ostatnim czasie odnotowujemy coraz więcej zgłoszeń dotyczących oszustw za pośrednictwem różnych portali sprzedażowych. Mimo tego, że platformy różnią się od siebie, metoda działania sprawców na każdej z nich jest taka sama. Oszuści kontaktują się ze sprzedającym deklarując chęć zakupu wystawionego na sprzedaż przedmiotu. W treści wiadomości wysyłają link, którego klinięcie przekierowuje nas na stronę internetową przygotowaną przez hakerów. Kiedy wprowadzimy tam swoje dane oszuści przejmują dostęp do naszego konta bankowego, a my tym samym narażamy się niejednokrotnie na olbrzymie straty.

asp. Magdalena Gąsowska/bśDodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (7)

ups

Data: 8 czerwca 2022, 11:54 Kilka razy w tygodniu słyszy się lub czyta o oszustwach w sieci i nie tylko, a ludziom nadal nie zapala się czerwona lampka w takich sytuacjach?! Aż ciężko uwierzyć

Haahahah

Data: 8 czerwca 2022, 12:00 I tacy ludzie mają prawa wyborcze do tego pewnie jeszcze potomstwo

Telewidz

Data: 8 czerwca 2022, 15:10 Ludzie, używajcie mózgów !
Było to tak dawno, że już nawet p. Górniak chyba nie pamięta, a to on było bohaterem reportażu w TVN.
Odwiedził go pan który produkuje drewniane ogrodzenia taka palisada i zaoferował kilka kilometrów tegoż płotu. Miejscowy kupiec nie był zainteresowany w obawie że nikt tego chłamu od niego nie kupi.Sprzedający nie dawał za wygraną i zostawił jedno przęsło na "wystawę" zostawił też adres i nr. tel.
Po dłuższym czasie zjawił się potencjalny kupiec , p. Górniak zamówił ogrodzenie u producenta ,zapłacił gotówką, oszust który był w zmowie z producentem byle czego nigdy się nie zgłosił.
Nie wiem co p.Górniak zrobił z ogrodzeniem.

Nick

Data: 8 czerwca 2022, 16:36 Ludzie są tacy naiwni i leniwi, że nie wejdą na stronę swojego banku tylko na to co obca osoba im podeśle. Dramat...

Tak

Data: 8 czerwca 2022, 18:44 Ja ostatnio dostałam smsa niby z inpostu że mam nie opłacona do końca paczkę. SMS oczywiście z linkiem do niby ich strony... Uważajcie

M

Data: 8 czerwca 2022, 21:26 To ja w zeszłym miesiącu chciałem sprzedać Honkong Chińczykom za 5 bilionów dolców w promocji ale się nie udało niestety bo mi nie uwierzyli haha!

mańek

Data: 9 czerwca 2022, 05:14 pogubiłem się , sprzedała czy nie ?