Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Strzyżewski: od razu biorę się do roboty i... w piątek idę na targ

Dodano: 6 listopada 2018; Arkadiusz Strzyżewski zdecydowanie wygrał w niedzielę drugą turę wyborów na stanowisko burmistrza Góry Kalwarii.

Arkadiusz Strzyżewski w czasie wieczoru wyborczego (fot. Karol Stróż)

Na Strzyżewskiego głos oddało 6001 mieszkańców naszej gminy (63%), na obecnie urzędującego burmistrza Dariusza Zielińskiego - 3498 (37%).

Strzyżewski uległ Zielińskiemu tylko w dwóch obwodach głosowania: w Dobieszu i Czachówku. W pozostałych czternastu (w tym wszystkich w mieście) – tryumfował. Największą wygraną zaliczył w komisjach w Coniewie, gdzie otrzymał 77% poparcia, oraz w liceum w Górze Kalwarii (76%).

- Mieszkańcy gminy pokazali, że chcą prawdziwej zmiany. Dziękuję za oddane na mnie głosy i ogromny kredyt zaufania, jaki otrzymałem – mówi Gorakalwaria.net nowy burmistrz. Zapowiada, że od razu „zabiera się do roboty”. - W najbliższy piątek idę na targ. Chcę porozmawiać z mieszkańcami i zapytać, jakie są ich zdaniem najważniejsze problemy Góry Kalwarii. Chcę także podziękować za poparcie w wyborach – dodaje.

Burmistrz Dariusz Zieliński odniósł się do wyników wyborów na popularnym portalu społecznościowym, gdzie podziękował za udział w głosowaniu. „Przez kolejne pięć lat stery Góry Kalwarii obejmie osoba, która została przez nas – Mieszkańców, wybrana. Wierzę, że ten urząd obejmie z całą jego powagą i odpowiedzialnie” - napisał.

Arkadiusz Strzyżewski oficjalnie zostanie burmistrzem po złożeniu przed nową Radą Miejską ślubowania. Zgodnie w wytycznymi Państwowej Komisji Wyborczej powinno to nastąpić pomiędzy 19 a 23 listopada.

(mb)


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (103)

Wyborca

Data: 6 listopada 2018, 14:26 Jesli mogę coś podpowiedzieć- należy ucywilizować targowisko miejskie, czyli przeniesc je z centrum miasta na teren do tego zarezerwowany.Skarpa moze poczekać, miejsca targowiska- nie.mieszkaniec

Data: 6 listopada 2018, 14:36 To teraz będzie chodził i pytał o problemy, myślałem że jak ktoś kandyduje to zna problemy miasta... czuje że to będzie .... zmiana :), i kawał ciężkiej pracy przejść się na targ...

głosowałem na Arka

Data: 6 listopada 2018, 14:41 Zdjęcie warte więcej niż 1000 słów :)
Wybrany na burmistrza a w tle największa przegrana wyborów p. Danuta Rechnia. Pomimo pieniędzy i dobrej promocji nie udało się kupić władzy. Czyżby próbowała załatwić swój własny interes popierając Arka?

Proszę nowego burmistrza o mądre wybieranie współpracowników i ludzi z pasją a nie ludzi którym zależy wyłącznie na własnym interesie.


lol

Data: 6 listopada 2018, 15:00 P. Rechnia- chorągiewka się ułoży tak jak wiatr zawieje. Żenada...

Ryś

Data: 6 listopada 2018, 15:08 Super co piątek parada po targu i robienie fot przy pomidorach.

nsz

Data: 6 listopada 2018, 15:15 @głosowałem na Arka - nie widziałem samochodów z reklamami, nie słyszałem nagabywania przez megafon by głosować p. Danutę. Za to wychodząc z domu wszędzie atakowały mnie wizerunki DZa i ASa, a co najgorsze nawet siedząc w domu słyszałem jak ... krzyczał przez megafon by głosować na Arka. Do tej pory to tylko cyrk się w ten sposób reklamował. Bałem się zajrzeć do lodówki, że z tamtąd też wyskoczy AS lub będzie podobizna zamyślonego DZ.
Najmniejszą promocję miał kandydat PISu i to przełożyło się na jego wynik. Był tak mało aktywny, że większość nawet nie pamięta jak się nazywa.
Wystarczyło inaczej zrobić kampanię. Pokazać, że AS zarządzał w Piasecznie, a temu miastu daleko do ideału i nie wiem czy Piaseczno nie jest nawet gorzej zarządzane niż Góra Kalwaria. Problemy w Piasecznie narastają i nikt ich nie potrafi rozwiązać, a nawet robią jeszcze gorzej. Zobacz na korki, pozwalanie na wszystko deweloperom.
Gdyby dodać do tego kampanię, że AS jest z PO, to straciłby bardzo dużo wśród młodszych osób.

Bóg Gniewu

Data: 6 listopada 2018, 15:23 Program wyborczy A.S. raczej był marny, kultura, edukacja, bla bla bla, żadnych konkretów typu infrastruktura itp, ale może to kwestia nieumiejętności przekazu piszącego. Taka sugestia, może by zrobić porządniej drogę z Moczydłowa do Kątów, bo jak jadę tam i widzę te męczące się osobówki to aż żal patrzeć. Trudno żeby jeździli przez GK do sąsiedniej wsi.

Do redakcji

Data: 6 listopada 2018, 15:43 Proszę nie wprowadzać w błąd czytelników. Na p. Strzeżewskiego nie głosowało 63% mieszkańców naszej gminy tylko uzyskał 63% z frekwencji a ta była niska. Nieco ponad 6000 głosów to marny wynik jak na ok 30 tyś gminę

MM

Data: 6 listopada 2018, 15:54 Panie Redaktorze,

Faktycznie ciekawy artykuł . ...
To jest już żenujące.
Wybory się skończyły. Dość pisania o Strzyżewskim i jego sztabie. który już niemal na piedestał p. Strzyżewskiego wzniósł.
Trochę pokory by się przydało zarówno Nowemu Burmistrzowi jak i jego poplecznikom.
Bo sturlać się ze szczytu można szybko.mm

Data: 6 listopada 2018, 15:57 Tak, P. Rechnia to razem z wiatrem , tam gdzie wieje.dokladny

Data: 6 listopada 2018, 15:57 do Redakcji

W gminie jest 20675 osób uprawnionych do głosowania.
Oddano ok 9500 głosów co daje frekwencję ok 46-47%.
Nie jest winą żadnego z kandydatów że ponad połowa ludzi (ok 11 tysięcy) nie ruszyła tyłka w niedzielę aby spełnić obywatelski obowiązek.

Ferdek

Data: 6 listopada 2018, 16:30 A ja życzyłbym sobie,żeby w końcu zlikwidować ten wiecznie dymiący,uprzykrzający komin piekarni,w centrum miasta.takie mamy ekologiczne powietrze w mieście.

Kasia

Data: 6 listopada 2018, 17:10 Gmina liczy 25 tyś mieszkańców a uprawnionych do głosowania jest ok. 20 tyś nie 30 tyś. Mieszkacie w tym mieście i nie znacie liczb.
Arku gratulacje i powodzenia 😊

Gaja

Data: 6 listopada 2018, 17:11 Nie wyobrażam sobie p.Rechnio na stanowisku zastępcy burmistrza. Przez tyle lat była radną i niczego dobrego nie zrobiła a teraz wie jak uzdrowić Górę żenada. Specjalnie w drugiej turze popierała Strzyżewskiego żeby dostać tę funkcję. Niestety potrzeba ludzi młodych z inicjatywą pożyjemy zobaczymy jak sobie poradzi nowy burmistrz. Żeby nie skończyło się jak zawsze obietnice a potem nic, bo najwięcej ma się do powiedzenia jak się stoi po drugiej stronie barykady. Z o b a c z y m y .

SKY

Data: 6 listopada 2018, 17:16 @ Bóg Gniewu --z Ciebie to jednak ciekawy egzemplarz (można rzec niepowtarzalny ) Mieszkańcom Ul.Leśnej mówisz ,że tak musi być a chcesz naprawiać drogę \"czwartej kolejności odśnieżania\", krytykujesz program Arkadiusza Strzyżewskiego nie pamiętając ,że ustępujący burmistrz przepisał z niego trzy- czwarte. Dlaczego to robisz ??

Ja

Data: 6 listopada 2018, 17:57 Pani Rechnia to kiedyś PIS potem Bezpartyjni a teraz PSL i nareszcie dostała się do władzy wiceburmistrz to wprawdzie nie burmistrz, ale jaki wykwalifikowany.

Ignis

Data: 6 listopada 2018, 18:15 @nsz; @ MM; @Do redakcji Szanowni Forumowicze jestem bardzo uradowana zmianą, która się dokonała. Każdy nowy burmistrz byłby lepszy od obecnego. Dość marazmu, kliki, arogancji, braku kompetencji, ospalstwa publicznego i wszystkich tych negatywnych zachowań. Jakby było dobre zarządzanie, to nie pomogła by ani cicha ani głośna kampania. Mieszkancy są mądrzy, wykształceni i widzą, że można inaczej zarządzać, że gminy wokół się rozmawiają. Do zwycięstwa Pana Strzyżewskiego przyczynił się brak właściwych działań, konflikty interesów oraz nieudolność obecnej wladzy, ktore poprostu przestały się podobać. Oczywiście wąskie grono odbiorców tego publicznego ciasteczka ma prawo być niezadowolona, zwłaszcza jak emanują radością osoby wspierające Pana Strzyżewskiego. Wiem, idą zmiany.

mieszkaniec

Data: 6 listopada 2018, 18:51 nic nie przenosic zadnego targowiska i co sprzedac miejski plac za grosze pod zabudowe?

wyborca

Data: 6 listopada 2018, 19:08 Brawo Panie Burmistrzu! O to chodzi, żeby pytać ludzi o problemy, konsultować działania. To my obywatele wpłacamy pieniądze do budżetu gminy i państwa i to nas powinno się pytać na co je wydać. Na taką zmianę liczyłam! Bo nie tylko ważne jest co się robi ale i jak się to robi. Mam nadzieję, że również układ sił w Radzie pozwoli na zmianę - przynajmniej na miejscu przewodniczącego!

Tyk

Data: 6 listopada 2018, 19:59 Nie rozumiem co wam przeszkadza p. Danuta R ?? Czyżby jakieś obawy ,strach przed czymś......??? Mam nadzieję że faktycznie zostanie vice wtedy w końcu będzie mogła się wykazać bo do tej pory będąc w radzie nikt jej nawet nie chciał słuchać .Panie Marku dużo osób w tej kwestii liczy na Pana!!!!

Bóg Gniewu

Data: 6 listopada 2018, 20:36 SKY, już Ci uprzejmie wyjaśniam, żeby nie było niedomówień:
1. Co do Leśnej to są czasowe utrudnienia, po ukończeniu obwodnicy drogę trzeba uporządkować. TRZEBA!!!
2. Droga Moczydłów-Kąty jest taka od lat a sądząc po ruchu jest bardzo potrzebna. Czy trzeba jechać przez GK z Moczydłowa do Kątów i często gęsto dalej?
3. Co do programu Twojego faworyta to jest moja opinia że mało ciekawy ale mogę zrozumieć że trudno jest przenieść na papier to co się myśli. Piszę o tym: https://www.arkadiuszstrzyzewski.pl/moje-komentarze/98-program-zmiany-gory
4. Co do programu D.Z. wcale nie twierdzę, że był najlepszy, a nawet dobry i że się nie powtarzał. Być może to kwestia kiepskich zdolności ludzi piszących że sztabu wyborczego. A kto od kogo ściągnął to nie wiem.
Tak naprawdę w mojej ocenie najlepiej wypadł program Jana Rokity, ale to niestety PiS.

??

Data: 6 listopada 2018, 20:52
Na zdjęciu ludzi z otoczenia DLR,,, więcej! niż pd AS-a!
Czy to coś znaczy? Kto zbna te twarze?

hmm

Data: 6 listopada 2018, 20:53 ...Chcę porozmawiać z mieszkańcami i zapytać, jakie są ich zdaniem najważniejsze problemy Góry Kalwarii... zapytać po wyborach?

Dość

Data: 6 listopada 2018, 20:56 Nie ma lepszego kandydata na wice niż Pani Danuta Rechnia. Byłem na spotkaniach wyborczych z Panią Danutą i pokazała ogromną klasę i wiedzę. Pod pseudonimami atakującymi Danutę kryją się sfrustrowani przegrani Zielińscy, którym nie udało się Danutę przeciągnąć na swoją stronę.

Ferdynand Kiepski

Data: 6 listopada 2018, 20:58 Jak Strzyżewski weźmie Rechmie to robimy strajk pod budynkiem gminy. Mam nadzieję, że on mysli glowa.


pytek

Data: 6 listopada 2018, 20:58

Strzyżewski: od razu biorę się do roboty i... w piątek idę na targ --- czymś targować?
Skoro do roboty...
Bo burmistrzem sie stanie \"pomiędzy 19 a 23 listopada\"oj!

Data: 6 listopada 2018, 21:05

-Nie wyobrażam sobie p.Rechnio na stanowisku zastępcy burmistrza. -
Gaju, a może bardziej konsekwencji tego faktu dla Gminy i ... samego burmistrza. niech pomyśli dwa razy nim pobłądzi.
Uwikłać się w coś łatwiej niż potem wyplątać. A mieszkańcy mają dobrą pamięć i nie lubią układów.pytek

Data: 6 listopada 2018, 21:15 @SKY - co sądzisz o tym ci piszą o roli LDR np. : Czyżby próbowała załatwić swój własny interes popierając Arka?
Czy jest warta być vice? Na forum więcej uwag i wątpliwości oraz ostrzeżeń...

Jaką rolę w Radzie odegrają radni z PiS-u? Adekwatną do osiągniętego wyniku, czy większą, bo....
Jaką radni z klubu RdG, a jaką pozycje winni mieć zwolennicy DZ?
Czy ta Rada jest merytorycznie lepsza?


Barnaba

Data: 6 listopada 2018, 21:20 Dariusz „ w trosce o lepszą przyszłość mojej rodziny” odniósł sromotną klęskę, która jest podsumowaniem jego „miernych” rządów. Koniec patologi niemocy w mieście i gminie a Zenon w krzaki.

R.A.

Data: 6 listopada 2018, 21:31 Arkadiusz zmieni GK, ale musi uważać na tych, co to już byli. Państwo spojrzą na to zdjęcie. Radna przez wiele lat D. Rechnia i bardzo dawny radny p. Fijka. To dopiero reformatorzy Góry.

Hanka

Data: 6 listopada 2018, 21:37 \" W najbliższy piątek idę na targ. Chcę porozmawiać z mieszkańcami i zapytać, jakie są ich zdaniem najważniejsze problemy Góry Kalwarii.\"
W sobotę zapewne pan nie prauje dlatego w ponedziałek zapraszamy na Strażacką,myślę że pan wie gdzie szukac ?

Waciak

Data: 6 listopada 2018, 21:41 \"Arkadiusz Strzyżewski w czasie wieczoru wyborczego (fot. Karol Stróż)\"
A jednak \"warszawiak\" na coś liczy .

hmm

Data: 6 listopada 2018, 21:50 a Zenon w krzaki...... nie skreślać całej 9-tki od Zenona!
Tam niektórzysa lepsi niż niektórzy z wygranych

Zmontować optumalnie mocną kadrowo Radę....

Jedną Radę, zjednoczoną dla spraw Gminy!

czas na zmiany

Data: 6 listopada 2018, 21:52 targowisko przeniesć na zakalwarie :) tam gdzie jest nielegalne składowisko odpadów zielonych ZGK którzy zakopują je albo co gorsza palą :)

Mm

Data: 6 listopada 2018, 22:04 P. Redaktorze dlaczego nie udostępnił Pan mojej wiadomości o Fotelu P. Strzyżewskiego którym chwali się na Facebooku? Który zamierza że Starostwa przewieźć do ratusza? Trochę to niepoważne jak na człowieka zajmującego stanowisko urzędnicze. Czyli potwierdzają się informacje o tym że Pan Redaktor publikuje tylko te informacje które mu pasują. No nic mamy jeszcze inne portale. A tak tego nie zostawię.

SKY

Data: 6 listopada 2018, 22:06 Dywagacje , domysły , często prowokowane insynuacje o tym kto będzie v-ce , ilu ich będzie wydają mi się bezprzedmiotowe.Poczekajmy do oficjalnego przejęcia władzy i przedstawienia przez Nowego Burmistrza swojej ekipy --wtedy będziemy mogli dyskutować.
Teraz możemy rozważać jak Nowy Burmistrz ma zdobyć większość w radzie miasta . Większość która zapewni Mu poparcie w realizacji programu i tu (według mnie) p.Arkadiusz musi znaleźć consensus z tymi którzy w swych programach głosili chęć zmian w Górze Kalwarii ( w tym także PIS Już wcześniej pisałem ,że z niecierpliwością czekam na pierwsze posiedzenie nowej Rady . Uważam ,że to jest ważniejsze niż osoba przyszłego V-ce.

Killzone

Data: 6 listopada 2018, 23:19 Panie burmistrzu-elekcie, obawiam się, że w piątek na targu nie spotka Pan mojej skromnej osoby. W tym czasie będę ciężko pracował na chleb, masło i chorizo dla siebie i mojej rodziny. Zachodzę w głowę, kogo Pan spotka w piątek w godzinach przedpołudniowych na tym placu wstydu?
Życzę owocnych jak przystało na targ rozmów.

xls

Data: 7 listopada 2018, 02:18 Osiem lat temu Zieliński, za bliżej nieokreślone poparcie, dobrał sobie drugiego zastępcę w osobie Rutowicza. Czym od razu podpadł wyborcom.
Strzyżewki chyba nie jest taki głupi aby powtórzyć ten błąd i za poparcie w drugiej turze nie weźmie pani Reni na zastępcę.

Paweł

Data: 7 listopada 2018, 09:03 Zawsze coś komuś nie pasuje, możemy za rok komentować bo może już będzie co.

hmm

Data: 7 listopada 2018, 09:43 SKY uważa, że \"Dywagacje , domysły , często prowokowane insynuacje o tym kto będzie v-ce , ilu ich będzie wydają mi się bezprzedmiotowe.\" ... Bezprzedmiotowe, czyli niemające podstawy, przyczyny. Czyżby wszyscy, poza SKY-jem, błędnie dostrzegali, że jest coś na rzeczy i pisali o tym bez przyczyny właśnie? Czyżby SKY uważał się za mądrzejszego od reszty, która winna przyjąć Jego tryb narracji - tak niestety wynika z dalszego ciągu wpisu...
Bo sam napisał : \"Poczekajmy do oficjalnego przejęcia władzy i przedstawienia przez Nowego Burmistrza swojej ekipy --\"
I dał reszcie pozwolenie : \"wtedy będziemy mogli dyskutować.\" Czy dziękować za łaskawośc??
Dalej pozwolił :\"Teraz możemy rozważać jak Nowy Burmistrz ma zdobyć większość w radzie miasta ....\" Burmistrz teraz ma zdobyć! większość w Radzie???? Czyli radni MORDY W KUBEŁ ... i czekać na wynik tajnych gierek burmistrza, Ska-ja i bliskiej im grupki?? Jak Sky rozumie demokrację?....
Czy stwierdzenie, że \" p.Arkadiusz musi znaleźć consensus z tymi którzy w swych programach głosili chęć zmian w Górze Kalwarii ( w tym także PIS\" znaczy, że głosy na 9-iu radnych z innych komitetów...do kosza? Czy głosowaliśmy na zmiany w Gminie wg wizji Sky-ja?...
Czy rzeczywiście \"pierwsze posiedzenie nowej Rady ... jest ważniejsze niż osoba przyszłego V-ce.\" ???
cdn...

Alfa

Data: 7 listopada 2018, 09:47 Strasznie dużo trującego jadu pojawiło się w komentarzach... Bardzo łatwo jest opluwać i atakować kogoś ukrywając się za nickiem, można wtedy napisać wszystko, co tylko podpowie ułańska fantazja. To właśnie były metody ustępującej ekipy: zastraszyć, ośmieszyć, upokorzyć, zdeptać... Ciekawe ile z tych osób, co tak naskakują na p. Danutę czy na p. Stanisława, czy na p. Arkadiusza zrobiłoby to samo podpisując się imieniem i nazwiskiem. Tchórzostwo? I ciekawe, jakie mają za tą pisaninę wynagrodzenie: czy stawka za komentarz jest taka sama, jak za głos w wyborach?

Jan

Data: 7 listopada 2018, 10:10 możemy zrozumieć przeniesienie z Piaseczna fotela, ale nie osoby p.Ołdakowskiego

??

Data: 7 listopada 2018, 10:17

Czy SKY wie:


Zakres zadań burmistrza:


1. Wykonywanie budżetu oraz nadzorowanie gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych gminy
2. Przygotowywanie projektów uchwał rady,
3. Przedkładanie podjętych uchwał rady oraz właściwych zarządzeń organom nadzoru,
4. Przedkładanie na sesjach sprawozdań z wykonania uchwał rady,
5. Udzielanie odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych.....

Reszta na stronie Gminy.hmm

Data: 7 listopada 2018, 10:29
Killzone pyta burmistrza : kogo Pan spotka w piątek w godzinach przedpołudniowych na tym placu wstydu? - może np. mieszkańców, którzy pracuja na II zmianę, seniorów....i rolników bez wideł.


Dlaczego \"\"placu wstydu?

pytek

Data: 7 listopada 2018, 11:50 @Alfa .... czy na p. Stanisława, - o którego Stanisława chodzi.
Ilu Staśków jest w Radzie?
Czy jakiś Joker z podziemia?
Czy z partyjnej teczki?

??

Data: 7 listopada 2018, 11:53 Janie!!! co sugerujesz z p. Ołdakowskim?
Czy tylko taki balonik z jadem...
Bo fotel, to jemu nie - jesli legalnie.

??

Data: 7 listopada 2018, 11:56 Czy mina p. S. Fijki prawdziwa ...i co sugeruje.
Bo chyba wymowna. <i nie z fotoszopu>
Ciekawe za kim był/jest naprawdę i czy ... bezinteresownie?

Temida

Data: 7 listopada 2018, 11:56 @hmm A ja pytam komu przeszkadzaja seniorzy za ,ktorymi najczesciej jest szmat ciezko przepracowamego zycia ?Nie kazdemu udaje sie zostac seniorem a to jest powod do dumy .Jesli codzi o plac wsyydu to rzeczywoscie na taka nazwe zasluguje ale to zasluga wylavznie bylego juz burmistrza i jego poplecznikow .Nowy ,normalny nurmisyrz naprawi to dzielo wstydu po sepim chorym poprzedniku .

Killzone

Data: 7 listopada 2018, 12:09 @hmm
Wstydu, bo przypomina mi bazar w Taszkiencie w latach \'90. Pył, kurz, brak bieżącej wody, sanitariatów. Obrzydliwość.
Mieszkam w miasteczku od kilku lat, sporo podróżuję i prawdopodobnie widzę to czego autochtoni nie widzą. To osobliwa percepcja i poczucie estetyki powodują taką ocenę.
Bóg Gniewu

Data: 7 listopada 2018, 14:47 No fakt, z tym tagiem to trochę jak w PRL albo w rzymskich czasach koloseum. Niewielu skorzysta z tego spotkania. Przecież są w GK ciekawsze miejsca, choćby plac przed ratuszem. Napewno by przyszło więcej ludzi. Mam wrażenie, że te nowe zmiany zaczną się jak film Bareji, zabieranie zabawek takich jak fotel, wiec na bazarze...... Ciekawe co dalej?

Kaja

Data: 7 listopada 2018, 17:59 Co wam przeszkadza ten targ???? Uważam że to bardzo fajny pomysł!!! Nowy burmistrz jeszcze oficjalnie nie zasiadl w ratuszu a już ma pomysły ,już wychodzi do ludzi.....

hmm

Data: 7 listopada 2018, 18:43
Temido, seniorów nie wolno niedoceniać, gdyż :
- zapracowali na szacunek
- każdego z nas to czeka.
- nie do przecenienia jest ich mądrość życiowa.
Przykro mi i przepraszaam, jeśli uznałaś mój wpis pejoratywnie - intencja ma jest zupełnie odwrotna.

Killzone - trudno się z Tobą niezgodzić. Uważam, że nowoczesne i rozwojowe targowisko na dziesięciolecia, na miarę naszych potrzeb i oczekiwań, może powstać tylko w nowym miejscu. Rozum to mówi, nie emocje czy prywata.

Mieszkaniec Góry

Data: 7 listopada 2018, 20:06 Danuta Rechnia 16 lat radna. W ostatnich trzech wyborach zawsze w drugiej turze popierają Arka Strztzewskiego. Tylko pseudo oceniacze tego nie wiedzą. W tych wyborach oba komitety nie zwalczały się za wzajem. Było pewne że ten kto odpadnie popiera drugiego. Rechnia dotrzymał słowa oraz jej sztab i elektorat. To pozwoliło na tak spektakularne zwycięstwo. Teraz czas by przegrani pluli jadem nienawiść przegranych. Po zamiatanie. Teraz czas na nowe zmiany i odcięcie od koryta starego układu. Będzie dobrze.

SKY

Data: 7 listopada 2018, 20:11 @ hmm--masz rację--SKY nie wie co to demokracja, nie rozumie,że nowo wybrany Burmistrz ma dobrać swoją ekipę tak ,jak Mu podpowiadają anonimowe wpisy.
SKY nie pojmuje takiej demokracji, że Burmistrz jeszcze nie zaprzysiężony ma już przez Was wyznaczonych zastępców a jeśli powoła kogoś innego to .....
SKY --nie wie ,że jeden (hmm) drwi z powagi pierwszego posiedzenia rady miasta , zaś drugi (??) stwierdza wyższość rady nad Burmistrzem.
A SKY po prostu uważa --\" po owocach Go poznacie\"

ciekawy

Data: 7 listopada 2018, 20:35 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

KSW.

Data: 7 listopada 2018, 21:06 A ja mam pytanie w temacie Rady. JEDEN Z WYBRANYCH RADNYCH nie ma przypadkiem sprawybwbsadzienjuż za prowadzenie pod wpływem i spowodowanie wypadku? CY TA osoba mogła ogóle kandydować?

Marylda

Data: 8 listopada 2018, 06:54 KSW masz racje ten Wybrany Radny rzevxywiscie ma za soba bogata przeszlosc .Wejdz na profil Zielinskiego a znajdieszkpmentarz i odpowiedz P Zielinskiego na ten temat .Nie wiem jak8m cudem tych trzech ze starej ekipy ptzeslizgnelo sie kolejny raz do Rady ale to nie wrozy nic cdobrego ,pewnie beda klopoty .Tu nalezalo by zrobic calkowita czystke ,niesyety do konca sie nie udalo a wystarvxy tylko odrobne starego zakwasu ,zeby zniszczyc zaeartosc calej dziezy.

??

Data: 8 listopada 2018, 07:13 Czyżby SKY kwestionował pozycję organu uchwałodawczego wobec wykonawczego??
Łopatologicznie : czyżby podważał wyższość Sejmu nad rządem?
Tak myśleli kiedyś .... dyktatorzy.

pytek

Data: 8 listopada 2018, 07:25 Waciaqku, gdzie na zdjęciu jest ów \"\"warszawiak\" (który) na coś liczy .\"? Bo widzę tylko samych swoich...

Killzone

Data: 8 listopada 2018, 08:48 @KSW
Kandydować tak. Sprawować po prawomocnym wyroku, nie.
Wszystko w rękach sądu.

oj!

Data: 8 listopada 2018, 09:51
Jak Jurkowi Kilerowi szkodził Władeczek.
tak AS-owi z a s z k o d z i SKY-jeczek.
Pamiętamy sławetny k o n i e c filmowego Władeczka,
pozyujemy, zobaczymy, jaki będzie koniec SKY-jeczka....
Oby nie AS-eczka.

...zderzaki się zużywają...:
Wachowski, Falandysz itp.KSW.

Data: 8 listopada 2018, 11:44 Każdy głosował wg. swojego sumienia.
Wybór nastąpił,mamy nowego Burmistrza. Teraz po co pisać te wszystkie aluzje czy to na Pana Zielińskiego czy to Pana Strzyżewskiego. Arek ma teraz 4 lata na udowodnienie swojej wartości i pokazanie co jest wart. Przy następnych wyborach za 5 lat zostanie rozliczony przez mieszkańców. Tak jak został rozliczony jeszcze obecny co zostało pokazane w %poparciu obu Panów.
A teraz jak ktoś nie chce pomagać to przynajmniej niech nie przeszkadza.
A co do Radnych to sam jestem ciekawy jak ułoży się współpraca :).

Darek

Data: 8 listopada 2018, 14:27 Zdecydowanie powinni przenieść targ ,gdzie w centrum miasta taki syf,dodatkowo korki się tworzą, na uboczu miasta powinni zrobić wtedy nikomu nie będzie przeszkadzal,ma być z tego co mówili niedaleko cmentarza w gk , z miasta to i tak będzie blisko

Targowy

Data: 8 listopada 2018, 15:00 Fotela nie musi Pan Arek transportować z Piaseczna.może wybrać sobie u Rycha przy Tesco
zresztą uprzatnać.pozdrawia Panie Arku

ciekawy

Data: 8 listopada 2018, 15:13 @KSW.
A kto rozliczy skwerek ?

SKY

Data: 8 listopada 2018, 15:27 @ oj!--piękne rymy--takie ulotne prawie kieleckie żeby nie powiedzieć \" ładne amerykańskie\". Jak będziesz tak walił w poezję to Cię głowa rozboli.
@ ??-- szkoda ,że nie pisałeś tego o poprzednich zarządzających Miastem ( część z Nich dostała się do nowej rady) --jak myślisz ,za czym będą optować ??
@ Darek--po to właśnie Burmistrz elekt spotyka się z mieszkańcami na targu aby od najbardziej zainteresowanych uzyskać opinię na ten temat.

Zocha

Data: 8 listopada 2018, 17:48 @pytek
A zdjęcie kto zrobił ?
A jak zrobił to co ? nie było go ?pytek

Data: 8 listopada 2018, 19:07 W jakich godzinach ta wizyta na targu??

Aga

Data: 8 listopada 2018, 20:01 Ale , jadu i krytyki w tych komnetarzach. Masakra. Własnie przeczytałam tłumaczenie Pana zielińskiego odnośnie skweru. Potwierdził tym, że pora mu było odejść. Wybrał ofertę za 1 mln żeby nie stracić 2,7??? A co zrobił żeby znaleźć inna niż tą za mln? Pewnie szukał jego zastępca Pan Wysokiński ze swoją pseudo sepcjalistką od projektów unijnych w gminie??? Żenada.

Aga

Data: 8 listopada 2018, 20:08 Kipię jak to czytam. Podsumowanie kadencji. \"wybrałem kasztany chociaż chciałem żołędzie\". Znowu w życiu mi nie wyszło... Nie mogę jak ktoś tak \"nieudolny\" podejmował takie głupie decyzje. Mam 2,7 mln staję na głowie żeby dobrze je spożytkować, proste. każda kobieta wie jak zarządzać budżetem domowym i takich głupot nie robić. ok. 800 m kostki licząc nawet 160 zł z metra, 1000 krzaków za max 30 zł, drzewa nawe za 1000 zł nijak mi nie wychodzi mln. sama bym to zrobiła za max. 500 tys. no chyba, że to kropelkowe nawadnianie to %
http://www.gorakalwaria.pl/651-Prezentacjanewsa-86024-p_1.htm

J(ak) W(yżej)

Data: 8 listopada 2018, 20:46 Nie było mnie na targu więc napiszę na forum.
Moim zdaniem należy zająć się smogiem w Górze Kalwarii i w sąsiednich wsiach. To jest jakaś masakra. W zasadzie należałoby jeździć na światłach przeciwmgielnych bo widoczność zerowa. O stanie płuc nie wspomnę. Trujemy się sami.
Tak się zastanawiam czy to tylko mi to przeszkadza....

targ

Data: 8 listopada 2018, 21:59 targ powinien zostać w tym miejscu czy jest tylko potrzeba zadbania o to stare miejsce.
Każde miasto powinno mieć miejsce na targ blisko centrum raz w tygodniu
zobaczcie Konstancin grapa w sobotę

Matylda

Data: 8 listopada 2018, 23:03 Targ powinien zostac na swoim miejscu .W naszym miescie sa nie tylko mlodzi ale rowniez emeryci ,rencisci i.t.d..Nie wsxyscy dysponuja samochodami ,nie wdzystlch jest komu podwiesc.Poza tm ten targ jest legenda ,bardzo waznym miejscem dla rdzennych mieszkancow .Wystarczy tylko zrobic solidny porxadek a bedzie sluzyl jeszvze dlugie lata.


mieszkanka

Data: 9 listopada 2018, 10:00 Mam nadzieję ,że rozpocznie pan swoją kadencję od remanentu-co pan zastał ,no i oczywiście wyczekiwanego rozliczenia ostatniej ekipy rządzącej przez 8 lat - my mieszkańcy i pana wyborcy czekamy na to i będziemy patrzeć na efekty.Mam nadzieję ,że dobierze pan osoby kompetentne do solidnego rozliczenia i prowadzenia budżetu gminy. Dostał pan duży kredyt zaufania ze względu na zniesmaczenie mieszkańców tą butą ostatnich władz. Teraz pana ruch czy zasłuży pan na kolejną kadencję czy przepadnie w niesławie i braku umiejętności gospodarowania.

typiara

Data: 9 listopada 2018, 10:07 Mam jakąś taką dziką satysfakcję jak słyszę co dzieje się w gminie, jak bardzo boją się niektórzy o stołki, jak niszczareczki mocno pracują, jakie są noski na kwinte pospuszczane,
no banan na twarzy normalnie,
a tak poważnie -co trzeba mieć na sumieniu ,że są takie reakcje?????
Może przetargi hmmm?,
Może inwestycje hmmm?
Może działeczki gminne rolne a teraz nie gminne i nie rolne hmmm?
i tych może jest cała masa
A może ABW I CBŚ i prokuraturę tu na początek wpuścić ,żeby nowemu burmistrzowi zaoszczędzić tej roboty a niech zajmie się obiecaną zmianą bo dobrze się zaczęło -układ rozbity- teraz czas na resztę obiecanych nam mieszkańcom zmian.


DD

Data: 9 listopada 2018, 10:19 wszyscy ci ,którzy tak bardzo dziamgają na Panią Danutę Rechnia muszą strasznie jej się bać.Babka siedzi w radzie długo zupełnie bez siły przebicia przez stworzony układ ale jest mocno zorientowana co ,gdzie ,z kim i ile. Tak więc Pani Danuto do roboty i ma Pani teraz okazję do pokazania się od tej strony ,którą tak oczerniają ci co się tak boją .Powodzenia.

Killzone

Data: 9 listopada 2018, 11:36 Co do placu targowego. Padają tu sformułowania w stylu: legenda, ludzie się przyzwyczaili, zrobić lekką kosmetykę. Nie. To nie są przekonujące argumenty. Dobrym rozwiązaniem będzie zmiana lokalizacji, ale niekoniecznie okolice cmentarza. W mojej ocenie można pozostawić targowisko w dotychczasowym miejscu w nowej formule. Nowoczesna hala targowa na części placu z pełnym zapleczem socjalno-sanitarnym czynna codziennie, z 2-3 poziomowym parkingiem. Pozostały teren sprzedać pod inną zabudowę.

KSW.

Data: 9 listopada 2018, 11:42 @ciekawy
Teraz to najlepiej aby nowy Burmistrz zrobił dla nas mieszkańców niezależny kosztorys i przedstawić mieszkańcom. Ale czy to coś zmieni?? Pieniądze wydane ale pokaże to jakiś % niegospodarności .
Zamiast wydawać $ na skwerek który pomijając jego wykonanie i który był remontowany rok temu to powinni wpompować te pieniądze w remont skwerk przed ratuszem . Tam są potrzebne inwestycje.

oj!

Data: 9 listopada 2018, 14:53 @DD, Taką wiedzę \" ,gdzie ,z kim i ile.\" można? różnie! spożytkować. Czy nie można?
Jakie referaty DLR ma objąć, czy są jakieś przypuszczenia?

ZTM

Data: 9 listopada 2018, 18:45 Czy w końcu można zrobić aby 742 startowało późnym popołudniem z Kabat o czasie??? Dzień w dzień ma spóźnienie 15-40 min i czekając nie wiadomo czy w ogóle przyjedzie... Jakaś masakra po prostu!!! Wiadomo..., korki w Górze, ale co to obchodzi osoby, które zakupiły bilety! Niech wysyłają drugi autobus! Do Konstancina jeżdżą non stop, a tu trzeba się zastanawiać czy dojedzie. Wypada brać autobus do Konstancina i z buta do Góry. Mam nadzieję, że ten problem jako jeden z głównych postulatów nowego burmistrza zostanie szybko załatwiona. Dzisiaj przyjechał 30 min po czasie!

pytek

Data: 9 listopada 2018, 19:59 Na zdjęciu są 3 radne, burmistrz... a reszta to kto?
Nie wszyscy wszystkich znają...

SKY

Data: 9 listopada 2018, 20:22 @ Killzone-- i to jest konstruktywne podejście do tematu. Ja również chętnie widziałbym targowisko w tym samym miejscu ,ale przeniesione na jedną stronę ( po prawo jadąc od Kalwaryjskiej),podzielony na strefy z żywnością ,odzieżą i art.przemysłowymi. Wytyczone i utwardzone ciągi komunikacyjne dla kupujących i miejsca dla sprzedawców.
Po lewej stronie dobrze zorganizowany parking ( dwu-poziomowy raczej nie realny) który pomieści auta kupujących. Taki duży utwardzony plac można wykorzystać w dniach poza targowych np.do imprez rozrywkowych, cyrku itp.
Moim zdaniem organizacją targowiska powinna się zająć spółka państwowo-prywatna ,która zadba o organizację i porządek , a przede wszystkim o sprzątanie po dniach targowych.

Zofia

Data: 10 listopada 2018, 07:37 Targ powinien być na rynku miejskim jak dawniej.
Gdzie on by nie powstał będzie syf i bez kibla.
Na rynku zaś zawsze koś bedzie sprzątał ,a na siusiu blisko do ratusza-chyba nie odmówią wyborcom.

??

Data: 10 listopada 2018, 10:16
Czy SKY potrafi dyskutować m e r y t o r y c z n i e ? <pytanie NIE retoryczne?>:

1.| Czyżby SKY kwestionował pozycję organu uchwałodawczego wobec wykonawczego??|..versus (vs).. \"drugi (??) stwierdza wyższość rady nad Burmistrzem.| - z czym, zdaje się, SKY się nie zgadza...
2. ...\" oj!--piękne rymy...\" - SKY odnosi się do formy. A dlaczego nie do treści? Unik to czy brak argumentów?
3. \" Jak będziesz tak walił w poezję to Cię głowa rozboli...\" czy to standard kultury SKY-ja? Czy wyznacznik Jego merytoryki dyskusji. O możliwej arogancji nie wspomnę...
4. @ ??-- szkoda ,że nie! pisałeś tego o poprzednich zarządzających Miastem.....na jakiej podstawie SKY tak stwierdził - skąd wie co o nich pisałem? By się zdziwił... Czyżby...wszechwiedzący lub.. nie wie - ale wie...?
5. ( część z Nich dostała się do nowej rady) - to prawda.
6..\"jak myślisz ,za czym będą optować ??\' - myślę (NIE twierdzę, że wiem), że niektórzy z nich nadal będą aktywni, że będą pilnym cenzorem prac nowej Rady - ale to ich prawo i obowiązek, że swą pracą zechcą zasłużyć na reelekcję - po owocach ich poznacie. Na ten temat możemy dyskutować racjonalniej w trakcie kadencji...

POZYTYWNIE oceniając aktywność SKY-ja ...na forach... chciałbym poznać jego aktywność i dokonania ... w realu - na rzecz naszej gminnej wspólnoty. Czy to możliwe - bo wówczas łatwiej byłoby dyskutować!

Czekam z niekłamaną ciekawością. I pozdrawiam.

Z góry dziękuję za merytoryczną dyskusję.
podstawowe

Data: 10 listopada 2018, 18:32 podstawowym problemem w GK jest zawsze skąd wziąć pieniążki na poszczególne inwestycje (trzeba maksymalnie wykorzystać środki UE).
Drugi problem to coraz droższe usługi i firmy po przetargach. Stąd trzeba docierać do maksymalnej liczby firm startujących w przetargach.
Gmina powinna współdziałać bardzo i interesować się takimi przecież podstawowymi kwestiami jak gaz (nowe inwestycje - dotychczas z gminy włodarze o tym nie mieli pojęcia totalnie), elektryfikacja ulic dróg.

Zgłaszajcie jeszcze propozycje pomysły

Sprawiedliwy

Data: 10 listopada 2018, 23:39 A czy pan redaktor szykuje się już na stanowisko zastępcy AS?

zły

Data: 11 listopada 2018, 11:57 @aga źle rozumujesz, to ma być jak w misiu im tańsza inwestycja tym mniejszy zysk od tego, łapówka od 500 tysięcy zawsze jest mniejsza od miliona . A jeśli chodzi o skwer przed ratuszem to można go zmodernizować za jakieś dwa miliony, do następnych wyborów daleko, wszyscy zapomną, a kasa się przyda,każdy ma łapki do siebie, oprócz kreta. A jeszcze do tego zlikwidować wszystkie miejsca parkingowe w centrum GK niech parkują na pasterniku nad Wisłą,będzie bardziej ekologicznie bez spalin.

wyborca

Data: 12 listopada 2018, 09:49 Do sprawiedliwy
Trzeba by stworzyć filię ratusza by wszystkim miał się odwdzięczyć p.Strzyżewski.

wyborca

Data: 13 listopada 2018, 10:53 do Sprawiedliwy: Oczywiście że pan redaktor się szykuje. Zrobił swoje perfidną i kłamliwą informacją to mu się należy albo w gminie albo w Starostwie...

nsz

Data: 13 listopada 2018, 12:06 targ zostanie przeniesiony ponieważ deweloper od dawna chce tam postawić nowe osiedle.

Marek

Data: 13 listopada 2018, 15:22 Budżet naszej Gminy na rok 2018 zakłada wydatki na poziomie 140,5 mln zł. Przychód to 134,77 mln. Czyli z tego mamy 5,73 mln deficytu.
Teraz przykładając do tego obietnice wyborcze nowego Pana Burmistrza już na pierwszy rzut oka widać że coś tu jest przeszacowane ponad możliwości. Zakładając nawet finansowanie wielu z tych projektów za pośrednictwem Funduszy Europejskich to na większość z nich wnioskodawca musi mieć przeznaczone około 15% wkładu własnego. Poza tym - wnioskowanie o dofinansowanie nie jest tożsame z otrzymaniem tego dofinansowania. Są też kredyty bankowe dla samorządów. Te jednak należy spłacać ze stosownymi odsetkami (bank nie da sobie krzywdy zrobić).
Na ratuszu wisi taka tablica informacyjna odnośnie programu na 2007-2013 Infrastruktura i Środowisko. Rzecz dotyczy budowy kanalizy. Wartość projektu to 7,4 mln a dotacja to 4,3 mln. To oznacza, że różnicę pokrywa Gmina z budżetu.Oczywiście jest to rozłożone na dłuższy okres, no ale i tak dla budżetu gminy jest to spore obciążenie.
Pierwszy punkt programu wyborczego Pana Burmistrza Strzyżewskiego pt. Edukacja znacznie przewyższa roczny budżet Gminy. Nawet jeśli rozłoży się go na czas trwania całej kadencji. A co z resztą programu? Jakie będą źródła finansowania? Moim zdaniem Pan Burmistrz Strzyżewski zajrzy do Waszej i mojej kieszeni moi drodzy Wyborcy. Chcecie mieć ładną i czystą Górę? Ścieżki rowerowe? inne? To zapłaćcie za to. Dlatego uważam, że na naszą Gminę i jej Mieszkańców czekają ciężkie czasy.
W moim odczuciu już pierwsze 4 słowa zaczynające program Pana Burmistrza punktem \"Edukacja\" to ogromne wątpliwości: \"Nauka na jedną zmianę\" . Nie wątpię, że Pan Burmistrz ma zdolności organizatorskie które wykazywał m.in. w Powiecie jako V-ce Starosta. Ale ja się pytam jak dzieci mają uczyć się na jedną zmianę, zwłaszcza w następnym roku szkolnym kiedy ostatnia klasa gimbazy z obecnymi ósmoklasistami (dzieci z trzech roczników) rozpoczną edukację w szkołach ponadpodstawowych/ponadgimnazjalnych?

Myślę, że nie tylko ja będę obserwował realizację obietnic wyborczych Pana Strzyżewskiego.

Co do Pana Burmistrza Zielińskiego i słynny skwerek za milion. Trochę rozumiem Pana Burmistrza, że musiał ocalić kasę z UE wykazując się wydatkami. Jeśli by tego nie zrobił to pewnie dotacja zostałaby wycofana. Nie jest to tajemnicą dla tych, którzy mieli do czynienia z dofinansowaniami albo chociażby mieli do czynienia z budżetami np. w korpo. Z drugiej strony to kiła wyszła, bo dowodzi to niegospodarności związanej z zarządzaniem środkami finansowymi z dotacji, które należało wykorzystać w okresie nie roku, nie dwóch a bodajże pięciu lat. Zapewne przypadkiem jest również własność firmy która jako jedyna zgłosiła się do przetargu:-). Dociekliwi mogą sobie to ustalić sami:-)

Gminie potrzebny jest przywódca aktywny, myślący perspektywicznie, mało gada dużo robi i nie lansuje się rozumie i reaguje na głosy i problemy mieszkańców. Taktyk i planista który mierzy posiadane środki na zamiary. W mojej ocenie nie było takiego kandydata w tegorocznych wyborach samorządowych w Górze Kalwarii.

targ

Data: 13 listopada 2018, 15:57 Plany zagospodarowania przestrzennego które są obecnie wyłożone (BIP) i nie pozostawiają złudzeń jaki jest kierunek działania. Wydaje mi się że od dawna było wiadomo co ma w miejsce targu powstać. Czy nowemu burmistrzowi uda się spełnić obietnicę pozostawienia targu w obecnym miejscu?

zatroskany

Data: 13 listopada 2018, 19:47 W ostatnim Kurierze Południowym na str.12 jest artykuł:\" Wzrosną ceny za odbiór odpadów\" (w Piasecznie).
Tam cena za odbiór posegregowanych od osoby jest 9 PLN.
Dlaczego w Kalwarii w mieście zbudowanym na planie krzyża z nielegalnym herbem płacimy 15 PLN-ów od osoby skąd taka\"promocja\"?

Killzone

Data: 14 listopada 2018, 08:56 @Marek
A co w tym złego, że mieszkańcy miasta i gminy partycypują w wydatkach. Sugeruję w pierwszej kolejności podnieść podatek od nieruchomości.

hmm

Data: 14 listopada 2018, 19:38

Killzone, CIEKAWE JAKI POZIOM PODATKÓW ZOSTAWIŁA NAM WŁADZA W PROJEKCiE BUDŻETU NA ROK 2019.

Moze admin cos napisze...bo wielu z nas to dotyczy.

na zdrówko

Data: 14 listopada 2018, 20:23 Jeśli targ zostanie przeniesiony to teść będzie miał bliżej po ruski spirytus !

Killzone

Data: 16 listopada 2018, 12:47 @hmm
Domyślam się, że poszli po bandzie.

hmm

Data: 16 listopada 2018, 13:30
@Killzome - niech admin nas oświeci, bo projekt budżetu już gotowy.

hmm

Data: 16 listopada 2018, 13:34
Dwa pytanka kadrowe nw week-end:

- kto z Urzędu Gminy odchodzi- złożył rezygnację?
- kto powinien odejść?

Można też pomyśleć o jednostkach\"okołogminnych\".

Marek

Data: 20 listopada 2018, 15:20 @Killzone nic nie mam do partycypacji mieszkańców w kosztach pod warunkiem, że jest to dobrowolne. Zgoda - podatek gruntowy powinien być zwiększony jak najbardziej ale dla koncernów typu Saint Gobain w Górze czy Mondi w Solcu. Oni płacą mało. Zdecydowanie za mało. Co do prywatnych właścicieli powinien pozostać na niezmienionym poziomie lub wzrosnąć symbolicznie.

kasia

Data: 21 listopada 2018, 19:21 Mega problem to Smog! I przepełnione szkoły. Gratulacje i do boju!

Mieszkanka Parceli

Data: 5 maja 2019, 18:31 Mieszkańcy centrum Góry Kalwarii mają blisko wszędzie sklepy, kościół, punkty usługowe, Urzędy, placówki bankowe i targowisko. Panie burmistrzu Gora Kalwaria poza deweloperami nie rozwija się, dlaczego nawet targowisko nie zostało przeniesione, żeby nie tylko mieszkańcy z centrum miasta i panie z Urzędu Gminy miały blisko na zakupy! Ja też głosowałam, czuję się oszukana!!! Gdyby poprzednik został u władzy może chociaż ten plan zrealizował by do końca...&#128533;&#128533;&#128533;

osp

Data: 6 maja 2019, 08:42 Od razu biorę się do roboty ,co to oznacza ????????,mija prawie pół roku i co jest zrobione??? a miało być tak pięknie!!!.

Pozdrawiam i też powoli zaczynam żałować wyboru .