Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Studia magisterskie z zakresu fizjoterapii

Dodano: 27 września 2021; Studia fizjoterapia w dzisiejszych czasach cieszą się sporym uznaniem na rynku. Uczelnie Medyczne prześcigają się w ciekawych ofertach, jakie dadzą studentom komfort i pozwolą rozwinąć skrzydła. Czym cechują się studia jednolite magisterskie z fizjoterapii? Na jaką uczelnię postawić? Czego nauczy się absolwent?

Mazowiecka Uczelnia Medyczna

Mazowiecka Uczelnia Medyczna stawia na kompleksowe rozwiązania, jakie spełnią wymogi studentów. Celem kształcenia na jednolitych studiach magisterskich tego typu jest przygotowanie absolwentów do pacy z osobami niepełnosprawnymi i chorymi. Studenci zdobywają w tym miejscu wiedzę specjalistyczną z zakresu fizjoterapii, dzięki czemu będą ją mogli wykorzystać w samodzielnej pracy. W tym przypadku skorzystamy z zajęć teoretycznych i klinicznych, jak też praktyk pozwalających zdobyć umiejętności zawodowe. Po ukończeniu Uczelni otrzymamy dyplom i tytuł zawodowy magistra fizjoterapii.

 

Studia fizjoterapia

Studia z zakresu fizjoterapii uprawniają do podjęcia specjalizacji jako fizjoterapeuta i do podjęcia dalszej nauki trzeciego stopnia (doktorat). Okres nauczania obejmuje 5 lat, a tryb nauczania odbywa się stacjonarnie i niestacjonarnie. W trakcie kształcenia studenci zdobywają niezbędne wykształcenie, jakie pozwoli przygotować się do pracy z osobami chorymi, które utraciły zdolność do sprawności psychofizycznej.

Fizjoterapeuta nauczy się planować, przeprowadzać i kontrolować efektywność każdego procesu fizjoterapii. Wszystko to osiągniemy dzięki zajęciom teoretycznym i praktycznym, jakie wykorzystują medycynę fizykalną, metody specjalne, programowanie rehabilitacji i diagnostykę funkcjonalną.

Środki fizjoterapii

Najważniejszymi środkami fizjoterapii są: ćwiczenia ruchowe, mobilizacje, środki fizykalne i zaopatrzenie ortopedyczne. Warto podkreślić, że studia z zakresu fizjoterapii pozwalają postawić na pracę z pacjentem w każdej sytuacji klinicznej, jaka wymaga podjęcia rehabilitacji. Absolwent Mazowieckiej Uczelni Medycznej jest też kompetentny do działania w zakresie fizjoprofilaktyki, co jest kolejnym atutem. Odgrywa ona ważną rolę w zapobieganiu chorobom cywilizacyjnym typu nowotwory, choroby psychiczne, urazy, alergie, choroby układu oddechowego, jak i sercowo-naczyniowego. Studenci uzyskają niezbędne wiadomości i umiejętności potrzebne do wykonywania badań naukowych i z zakresu diagnostyki funkcjonalnej.

Studia fizjoterapii to bardzo dobre rozwiązanie dla każdego, kto chce zyskać możliwość samodzielnej pracy z pacjentami i zdobycia doświadczenia.