Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Świąteczna zbiórka prezentów dla DPS w Górze Kalwarii

Dodano: 23 listopada 2020; Pani Kasia Niedziółka - wolontariuszka Bazy Wolontariatu Powiatu Piaseczyńskiego - podjęła się przepięknej inicjatywy, jaką jest „Świąteczna Zbiórka Prezentów dla Domu Pomocy Społecznej w Górze Kalwarii”.

Serdecznie zachęcamy do włączenia się w pomoc. Zbieramy prezenty dla 470 podopiecznych Domu Pomocy Społecznej im. Waleriana Łukasińskiego w Górze Kalwarii!

Jest to nie tylko jedna z największych tego typu instytucji wsparcia w Polsce, ale także w Europie. Dom przeznaczony jest dla osób z różnymi schorzeniami. Są wśród nich osoby z niepełnosprawnościami ruchowymi i intelektualnymi, trzydziestoletnie i stuletnie, osoby leżące i chodzące, kobiety i mężczyźni. W jedenastu sekcjach sześciu budynków mieszka łącznie 470 pensjonariuszy. Dom oferuje całodobową pomoc medyczną, pielęgniarską oraz opiekę w wykonywaniu podstawowych czynności życiowych. Czuwa nad tym 250 osób personelu. Czystość i porządek w sekcjach zapewniają panie pokojowe. Panie opiekunki pomagają mieszkańcom w codziennych czynnościach takich jak kąpiele, utrzymanie schludnego wyglądu, podawanie posiłków, zagospodarowanie wolnego czasu. Panie pielęgniarki podają leki, monitorują stan zdrowia mieszkańców. Każdym oddziałem zarządza pielęgniarka oddziałowa.

Celem zbiórki jest obdarowanie każdego z oddziałów ogromną paką prezentów! Oczywiście nie zapominając o personelu, który pracuje z dużym zaangażowaniem. Jak wiemy jest to trudna i niezwykle potrzebna służba na rzecz osób chorych i cierpiących.

Życie podopiecznych DPS często nie było dla nich łatwe, mimo to na ich twarzach często widać uśmiech. To osoby potrzebujące ciepła i szukające kontaktu z drugim człowiekiem, wdzięczne za odruch serca i pamięć. Zobaczmy jakie drobiazgi marzą się ludziom starszym i młodszym, schorowanym niekiedy samotnym. Jedni marzą o kosmetykach inni o słodyczach, ubraniach. W większości przypadków są to tak naprawdę rzeczy, które nam wydają się przyziemne i drobne.

Wierzymy w to, że choć wyzwanie nie jest łatwe, to wspólnymi siłami uda nam się mu sprostać.

Dzieci i młodzież z Bazy Wolontariatu Powiatu Piaseczyńskiego oraz z jednej ze szkół podstawowych w Piasecznie już wyraziły chęć stworzenia własnoręcznie robionych kartek świątecznych z dedykacjami dla podopiecznych i personelu!

Poniżej przedstawiamy listę najpotrzebniejszych produktów, z których zrobimy wielkie paczki świąteczne. Poniższa lista została opracowana wraz z koordynatorem DPS Góra Kalwaria https://domyopieki.pl/prezentacja/dom-pomocy-spolecznej-im-waleriana-lukasinskiego,2037064.html

- kawa (głównie rozpuszczalna) i herbata (głównie czarna) (większość mieszkańców i personelu ją bardzo lubi),

- słodycze (ciasteczka, wafelki, cukierki czekoladowe itp. – to również niezawodny prezent),

- owoce do podziału (np. mandarynki),

- kosmetyki (dezodorant, lakier do włosów, pianka do golenia itp.),

- gry planszowe (chińczyk, warcaby, dobble itp.)

- materiały plastyczne (kredki, flamastry, blok rysunkowy, papier kolorowy, klej itp.)

Paczki od darczyńców z okolic Warszawy i Białej Podlaskiej, odbierane będą przez Panią Kasię oraz Wolontariuszy Bazy Wolontariatu Powiatu Piaseczyńskiego.

Liczymy na Państwa pomoc! Dajmy Mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Górze Kalwarii trochę ciepła i uśmiechu w tych ciężkich czasach.

Organizatorka akcji - Katarzyna Niedziółka Tel.: +48 720 850 880

Baza Wolontariatu Powiatu Piaseczyńskiego Tel.: +48 515 025 900 E-mail: wolontariat@piaseczno.plDodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (16)

Nnnaste

Data: 23 listopada 2020, 15:29 Piękna akcja. I ta kawa dla pań z personelu które pracują za najniższa krajowa. A może coś w temacie covid W DPS?

Mateusz

Data: 23 listopada 2020, 15:35 Prawie codziennie widzę prezenty wyeksponowane na kontuarze na dyżurce.
Może te podarki powinny iść w drugą stronę !

Mmm

Data: 23 listopada 2020, 15:43 Nie znam Pani ale serdecznie gratuluję za dobroć serdeczną i ogrom pracy!

0 zgrozo

Data: 23 listopada 2020, 19:24 Wszystko fajnie tylko , że pensjonariuszom zostaje tzw. końcówka a tą jak to bywa dysponuje rodzina.
Znam przypadek gdzie syn oddał matkę do DPS objął gospodarstwo i krzywduje sobie że musi przez tak wiele lat dopłacać do odpowiednie kwoty. Dziś kobieta jest po 80-tce i ma się dobrze natomiast Opieka Społeczna nęka pozostałą rodzinę (zbierają zarobki) aby się dołożyli do seniorki rodu .

Tekla

Data: 24 listopada 2020, 06:00 Piękna sprawa tyle że obłowią się ci co nie owinni !

Jas

Data: 24 listopada 2020, 12:10 A ilu tam chorych w DPS ?

Do Jan

Data: 24 listopada 2020, 13:56 Nie dowiesz się chłopie, wszyscy nabrali wody w usta.

Ddd

Data: 24 listopada 2020, 18:34 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Zenada

Data: 26 listopada 2020, 00:37 4000 tysiace za miesieczne utrzymanie pensjonariusza i jeszcze zebrac o prezenty .To juz wielka przsada .No wlasnie ,przeciez maja koncowki ,ktorymi najczesciej dysponuja panie socjalne .A ilu jest takich ,ktorzy nigdy nie skalali sie uczciwa praca i zeruja na tych co cale zycie uczciwie przepracowali .Oj ,cos nie tak jest z ta organizacja ,zeby dla chorych trzeba bylo organizowac zbiorki az tak zle to nie jest .

donosiciel

Data: 26 listopada 2020, 15:27 Przepraszam z porównianie .
Schronisko dla psów nie jest dla zwierząt bo one i tak głodne są, schroniska służą ich właścicielom.
Tu jest podobnie dlatego parking na szpitalnej pełny- rodziny pracowników już nie wywożą na rowerach - mają samochody.

Joooo

Data: 26 listopada 2020, 16:28 Nasz dps to swietny material do telewizji....... Tyle w temacie

zatroskany

Data: 26 listopada 2020, 18:49 Może ktoś władny poinformuje nas czytelników jakie kwoty składają się na 4000 PLN za pobyt ?
Jaśniej ile zakwaterowanie ?
ile opieka lekarska ?
odzież ?
mykwa ?
wyżywienie (stawka dzienna)
pomijam celowo używki (bo wiadomo że za własne).


zbulwersowana

Data: 27 listopada 2020, 23:28 No nie... niech mnie ktoś uszczypnie vo nie wierzę. tyle forsy kosztuje pobyt miesięczny że szok a wy jeszcze dziadujecie na paczki dla chorych. Czy dyrekcja wstydu nie ma tak dziadować.jak imm nie wstyd. niedawno była akcja znicz teraz akcja Mikołaj...

i co jeszcze

Nepomucen

Data: 28 listopada 2020, 12:12 @zbulwersowana
i co jeszcze
odpowiadam \"na wnuczka\"

many,many

Data: 29 listopada 2020, 08:45 Chciałbym poruszyć tu inną kwestię !
Rodzina oddaje członka rodziny do DPS (z różnych przyczyn ,nie czepiam się).
Przez cały okres pobytu dłuższy lub krótszy nie interesuje się, natomiast zainteresowanie wzrasta gdy on umiera.
Pogrzeb organizuje \"rodzina\" i odbiera zasiłek w wysokości 4000 PLN.

Noooo

Data: 1 grudnia 2020, 08:49 Do Joooo masz 100 % rację.....