Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Święto Cydru zastąpi Święto Plonów

Dodano: 2 lipca 2019; Święto Cydru w swoim zamyśle ma zastąpić Święto Plonów, które odbywało się od lat na początku września.

Brak zainteresowania dożynkami

Zdaniem obecnej władzy potencjał dożynek się wyczerpał np. wieńce były kupowane przez internet. Ponadto tylko kilka z 38 sołectw brało udział w imprezie. Dlatego magistrat stawia na nowy pomsł, który w zamyśle ma uaktywnić i przyciągnąć nie tylko mieszkańców miasta (impreza odbędzie się na pl. Piechoty w Górze Kalwarii), ale także okolicznych sadowników, których - biorąc pod uwagę rolników - w naszej okolicy jest najwięcej.

Dlaczego Święto Cydru?

Jak wyjaśnia Kierownik Biura Promocji i Informacji, Piotr Chmielewski święta jabłka już są, natomiast nie ma święta cydru. Magistrat w kolejnych edycjach planuje nie tylko ściągnięcie producentów tego trunku, ale również działania edukacyjne, które przekonają sadowników lub producentów soków do inwestowania również w cydr (pierwsze szkolenia zaplanowane są już na przełom zbliżającej się jesieni i zimy). Rzemieślnicze, małe browary przeżywają obecnie boom, czemu nie może się tak stać z cydrem?

W tym roku do udziału w imprezie zaproszono producentów jabłek, soków i cydru. Pojawią się też inne stoiska i food trucki. Oprócz zespołu Weekend wystąpią jeszcze dwa inne, mniej znane, zespoły disco polo.

Wsparcie gminy na rzecz imprez kulturalnych na wsiach

Jak wyjaśnia Urząd Miasta i Gminy w Górze Kalwarii przeniesienie "święta plonów" do miasta nie oznacza, że gmina pozostawi okoliczne sołectwa bez wydarzeń rozrywkowo-kulturalnych. Do tej pory dożynki rotacyjnie odbywały się w różnych punktach gminy. Intencją władz jest, aby wsie żyły i same zaangażowały się w organizację wspólnych pikników i festynów u siebie, już w przyszłym roku. Magistrat udzieli im przy tym wsparcia.

(kar)


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (28)

Marco

Data: 2 lipca 2019, 17:09 \"Oprócz zespołu Weekend wystąpią jeszcze dwa inne, mniej znane, zespoły disco polo\" - taki program to żenada i upokorzenie mieszkańców Góry Kalwarii. Osoba odpowiedzialna za promowanie takiego dna i miernoty powinna natychmiast zostać pozbawiona stanowiska.

Ktos

Data: 2 lipca 2019, 19:29 Do Marco
A jaki program ty bys zaproponował?
Msza , droga krzyżowa , wystepy poznańskich słowików?
Zapędy dyktatorskie widzę
Żenadą to są takie konstruktywne uwagi jak twoje. Wiecznie z niczego nie zadowolonego mieszkańca czyli typowy malkontent z GK


Nick

Data: 2 lipca 2019, 19:35 @Marco a co sugerujesz w zamian? Masz lepszy pomysł?

pytek

Data: 2 lipca 2019, 20:02 O co chodzi - \"Intencją władz jest, aby wsie żyły i same zaangażowały się w organizację wspólnych pikników i festynów u siebie, już w przyszłym roku. Magistrat udzieli im przy tym wsparcia.\"
Jak ma to wyglądać jako zamiennik dozynek?


oj!

Data: 2 lipca 2019, 20:05 Mglista to koncepcja, czyżby impuls pod wpływem ... cydru?

Ferdynand kiepski

Data: 2 lipca 2019, 23:25 Czy ten doradca nie ogarnia,ze my nie mieszkamy na Wsiach panszczyźnianych ? Zadaniem gminy nie jest zapewnianie rozrywek. Ktoś tu ustawy nie czytał. Robcie drogi, koscie trawe , robcie wycinke bo nam te gałęzie na głowy pospadaja i wreszcie bierzcie sie za plany zagospodarowania przestrzennego!!! Pani Lasecka niech wozi kruszywo bo na jesieni znowu będzie błoto. Do roboty się weźcie samorządowej!

Paula

Data: 3 lipca 2019, 00:49 Bardzo dobry pomysl👍

pijackie OSP

Data: 3 lipca 2019, 01:35 mtysle ze miejscowe OSP się uycieszy jeszcze bvardziej z Popijawy

Ania

Data: 3 lipca 2019, 07:45 Super!!!! Tylko szkoda że impreza odbędzie się w mieście......Jest wiele fajnych i odpowiednich miejsc w gminie które byłyby bardziej odpowiednie na tego typu imprezy

wiejska impreza

Data: 3 lipca 2019, 08:16 dla ludu ignorantów historycznych i politycznych

Henio

Data: 3 lipca 2019, 08:48 Ludzie, rozejrzyjcie się po okolicy... Jakie dożynki? Większość pól to ugory. Bardzo dobrze, że ktoś wymyślił coś nowego z czego ta dziura może będzie znana.
A disco polo? Nie jestem jakimś fanem ale mi nie przeszkadza a po degustacji cydru pewnie nawet zacznie mi się podobać :)

Ola

Data: 3 lipca 2019, 12:28 Super!! Tylko miejsce imprezy nie koniecznie powinno być w mieście...uważam że jeśli impreza dotyczy m.in tematu sadownictwa to powinna odbyć się właśnie na terenie wiejskim

Ja

Data: 3 lipca 2019, 13:27 Rolników tu niewielu, sadowników więcej. Fajny pomysł. Może oprócz zespołu Weekend dać jeszcze jakiś o odmiennej muzyce, aby malkontenci etatowi też byli zadowoleni. Powodzenia.

hmm

Data: 3 lipca 2019, 18:48 Dożynkowe imprezy z klimatem pola, zbiorów, czyli wsi naturalnie się kojarzą. Pól ci u nas dostatek, pomyśleć tylko więcej trzeba. Z wyobraźnią ... . Zróbcie np. konkurs na scenariusz - to chyba nietrudne. A ciekawie może być.

Sławomir M.

Data: 3 lipca 2019, 20:25 Zróbmy święto toi-toja też będzie okazja by się spotkać i pobawić,a może coś z tego wyniknie ?

polacco

Data: 3 lipca 2019, 20:34 Po odpowiedniej dawce cydru mogę słuchać nawet Weekendu.

prezes

Data: 3 lipca 2019, 21:58 A mi się podoba ten pomysł a jak mi się podoba to i wam ma się podobać.Wpadnę z kotem i przyjaciółmi.Może coś nagramy,coś zepsujemy,będzie się działo.

Pytam

Data: 6 lipca 2019, 05:50 Czy święto jabłka jest na rondzie i przewodniczy mu Agrounia w asyście i pod patronatem policji ?

hmm

Data: 7 lipca 2019, 22:16 Brak zainteresowania dożynkami - bo jakie dożynki takie zainteresowanie...

oj!

Data: 8 lipca 2019, 14:22 Cydr sadownikom może potrzebny na ukojenie problemów ostatnich lat. Czy nie lepiej wydać pieniądze na realną pomoc dla nich? Z rodzinami to będzie kilka tysiecy LUDZI!

Czy Gmina ma tu jakiś konhkretny pomysł?

Bo łaskawie panujący PiS to dużo mówi, a realnie malutko pomaga.
Czy Przewodniczący Rady napisze o polityce dla rolnictwa w Gminie - i czy zadziała.. konkretnie tym razem?

Bo sadownicy pytają - jak żyć?


lupidelup

Data: 12 lipca 2019, 15:07 A,cydr to przeciez napój alkoholowy,chleb be, alkohol cacy.
Brawo władza,niech się leje alkohol.
A co na to?
Gminna Komisja Rozwiazywania Problemów Alkoholowych.

Aga

Data: 14 lipca 2019, 21:19 Wszystko super tylko miejsce kiepskie. Panie burmistrzu trzeba też myśleć o wsi a nie tylko o mieście i imprezę dla sadowników zrobić w rejonie sadowniczym a nie w samym centrum miasta.......

Anowi

Data: 31 sierpnia 2019, 06:29 Nikomu nie dogodzi jak były dożynki na wsiach kreciliscie nosem jak w Górze znowu źle zejdzie na ziemię i cieszcie się z tego co mamy pozdrawiam


Ania

Data: 31 sierpnia 2019, 15:38 Fajnie że wogole są organizowane takie imprezy tylko dlaczego wszystkie odbywaja się w mieście??? Było święto góry kalwarii ok.ale święto cydru powinno zdecydowanie odbyć się na terenie wiejskim.Jakis podział powinien być żeby było sprawiedliwie. Mieszkańcom miasta dojazd w obecnych czasach gdzie kazdy ma samochod nie sprawilby najmniejszego problemu ,gmina nie jest aż tak ogromna!!! Źle to jest zaplanowane,bardzo źle .Mam nadzieję że na przyszły rok p.burmistrz przypomni sobie o tym ,że część gminy to nie tylko miasto ale i dużo terenów wiejskich ,które pana postawą są lekko zażenowanie. Pozdrawiam

pytek

Data: 31 sierpnia 2019, 20:25
Wsparcie gminy na rzecz imprez kulturalnych na wsiach
a kiedyu konkrety?
Rok sieęzaraz skończy, a wsie o niczym nie wiedzą...

... aby wsie żyły i same zaangażowały się w organizację wspólnych pikników i festynów u siebie -
a co z nową formułą dożynek. Może coś jaśniej...bo ciemność widać - póki co.GKRPA

Data: 1 września 2019, 21:39 ...niech się leje alkohol.
A co na to?
Gminna Komisja Rozwiazywania Problemów Alkoholowych.
kOMISJA : DOFINANSUJEMY.

oj

Data: 2 września 2019, 17:32 święto cydru powinno zdecydowanie odbyć się na terenie wiejskim. = może racja?

Valdi

Data: 7 września 2019, 13:59 31 odbył się na placu piechoty koncert ,.Ja to zdebialem w tekstach piosenek co drugie słowo to ku..ch..No dobra pomyślałem prowadzący nie znają tekstów wykonawców, jakie było moje zdziwienie gdy didzej w przerwie puszcza jeszcze gorsze nagrania a w koło pełno dzieci i na całe miasto słychać. Ależ nam kulturę promuja