Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Święto Wisły na Urzeczu

Dodano: 16 sierpnia 2019; Święto Wisły na Urzeczu to już tradycja. W tym roku organizatorami imprezy jest Piaseczyńskie WOPR wraz z Powiatowym Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej.

Święto Wisły na Urzeczu
Sobota, 24 sierpnia 2019 o 13:00 – 20:00
Miejsce: tama wojskowa w Górze Kalwarii
Organizatorzy:
Piaseczyńskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe,
Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej


Święto Wisły na Urzeczu to już tradycja. W tym roku organizatorami imprezy jest Piaseczyńskie WOPR wraz z Powiatowym Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej. Podczas imprezy będzie możliwość poznania smaków tradycyjnego Urzecza, dowiedzieć się jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą, zapoznać się z ofertą Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej, wziąć udział w turnieju piłki plażowej, zawodach wakeboardowych, spróbować swoich sił na desce SUP, a także przepłynąć się łodziami tradycyjnymi i ratowniczymi jednostki WOPR. Nie zabraknie również atrakcji muzycznej - JaiCob & DOBREPANY, MAGDA BEREDA, wychowankowie Domu Kultury Włochy - Labilni. Czeka na Państwa moc atrakcji! ZAPRASZAMY!

Atrakcje opisy

1.    Zawody wakeboardowych na Wiśle. Zawodnicy będą holowani za motorówką. Mogą w nich brać udział zarówno osoby, które nigdy nie pływały na desce - będzie prowadzone szkolenie, jak i doświadczeni sportowcy. Rokrocznie ta widowiskowa dyscyplina przyciąga sporą grupę uprawiających tę dyscyplinę sportową. Przewidziane są nagrody: Puchar Nadwiślańskiego Urzecza w Wakeboardzie.

2.    Kolejną atrakcją podczas tegorocznego Święta Wisły będzie SPŁYW KAJAKOWY KRÓLEWSKI LAS - GÓRA KALWARIA! 🛶
Na spływie m.in. obserwacja przyrody, Wyspa Brzumińska, Wyspa Czerska – Rembezy, Port w Królewskim Lesie.
Informacje i zapisy na spływ na e-maila: info@kajakigorakalwaria.pl
Ilość miejsc ograniczona.
Miejsce spotkania przed spływem: Królewski Las.

3.    Na plaży w Górze Kalwarii o godz. 13.30 rozpocznie się również turniej siatkówki plażowej. Niewątpliwą zaletą turnieju jest to, że zostanie rozegrany na prawdziwym naturalnym boisku z wiślanego złotego piasku. Współorganizatorem turnieju jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Górze Kalwarii, który również ufundował puchary i medale dla zawodników.

4.    Można będzie też skosztować pływania na deskach SUP, które daje super frajdę i znakomicie wpływa na kondycję fizyczną. Z reguły pływa się na stojącą przy pomocy długiego wiosła. Zapewniamy, że kto raz spróbuje wejść na deskę SUP nie będzie chciał z niej zejść. Jest to fajna alternatywa do kajaków dla osób, które chcą aktywnie wypoczywać nad Wisłą.

5.    Będziemy mieli okazję zobaczyć także pokaz Klubu Karate Kyokushin Fighters Dojo Góra Kalwaria. Pokaz poprowadzą wykształceni instruktorzy, medaliści Mistrzostw Polski i Europy. W trakcie pokazu postarają się zaprezentować małą próbkę tego co robią na treningach i pochwalić osiągniętymi umiejętnościami.

6.    Przez cały czas trwania imprezy będzie można skorzystać z bezpłatnych rejsów łodziami tradycyjnymi i ratowniczymi jednostki Piaseczyńskie WOPR

7.    Podczas trwania imprezy Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej będzie miał swoje stanowisko  :) Będzie możliwość zapoznania się z działalnością POIK, a także z programami jakie właśnie realizuje. Zachęcamy do rozmów z pracownikami Ośrodka.

8.    Podczas imprezy będą także stanowiska związane z Nadwiślańskim Urzeczem: Wioska Rybacka przedstawiająca życie i pracę rybaków żyjących na Urzeczu oraz Karczma Urzecze na nadwiślańskiej plaży, w której będziemy mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach gotowania tradycyjnych potraw w prawdziwej karczmie urzeckiej. Odbędą się także prelekcje o nadwiślańskim Urzeczu i o szkucie czerskiej.

9.    Kukiełkowy teatr profilaktyczny dla dzieci z bajką „Brzydkie Kaczątko”.
To bajka o odmienności. Inny nie znaczy gorszy! Brzydkie kaczątko wyrasta przecież na pięknego łabędzia. Będą oczywiście wesołe dialogi i sytuacje.
Będą też lalki z ogromnych pomponów. Będzie też taniec kaczorów.
Ale najważniejsza jest muzyka, to „Jezioro łabędzie”P.Czajkowskiego.

10.    Zespół wokalny Labilni
Labilność oznacza zmienność. A zmienni są bardzo. To pięć kompletnie różnych osobowości, które połączyła przyjaźń i głęboka miłość do muzyki. Pracują pod opieką artystyczną Edyty Kiesewetter. Zgodnie z nazwą zespołu, zaprezentują utwory o różnorodnej stylistyce - od musicalowych, przez liryczne, po piosenki z rockowym pazurem. Przed państwem zespół wokalny Labilni, działający w składzie: Kinga, Julia, Kuba, Olek i nieobecna dzisiaj, ale pozdrawiająca wszystkich Maja.

11.    JaiCob - muzyk, kompozytor, producent, multiinstrumentalista. Jako muzyk udziela się w wielu projektach muzyczno-artystycznych, współpracuje z artystami takimi jak V.N.M., Te-Tris, Rzeźnik. Od 2016 roku tworzy własną muzykę jako JaiCob w której dzieli się swoimi emocjami, zamiłowaniami i pasjami. Od urodzenia emocjonalnie związany z Górą Kalwarią w której się wychował i o której też wspomina w swoich utworach.
Koncert zagra z zespołem DOBREPANY w składzie Dominik “Rzeźnik” Łuniewski - perkusja, Cyprian Adamski - gitara, Ksawery Drywień - klawisze.

12.    Magda Bereda jest najpopularniejszą youtuberką pośród polskich piosenkarek o najbardziej promienistym uśmiechu. Trudno bowiem się nie uśmiechać, gdy ma się tak ogromny talent i oddanych fanów. Dziś tytuł Influencerki Roku wg See Bloggers i Gwiazdy Young wg magazynu Party. Kariera Magdy w internecie rozpoczęła się od wstawiania coverów znanych utworów, które cieszyły się bardzo dużą popularnością. Jednym z najpopularniejszych hitów Magdy jest przeróbka "Despacito", czyli "Siedź tu cicho", która nie tylko została odtworzona około 5 milionów razy, ale także bezlitośnie rozprawia się z hejterami. Przeróbki jednak nie są jedynymi zdolnościami Magdy, gdyż sama także komponuje muzykę i pisze własne teksty. Na koncie ma kilka autorskich kawałków i teledysków, a aktualnie pracuje nad debiutancką płytą. Ma tysiące oddanych fanów i miliony wyświetleń, a mimo tego nadal zaskakuje swoją skromnością. Jej szczery uśmiech sprawia, że świat choć na chwilę staje się lepszy, bo jak sama powtarza - dobro jest w nas!”

Oficjalny i bardzo prawdopodobny program Święta Wisły na Urzeczu

13.00 – Rozpoczęcie Święta Wisły na Urzeczu
13.10 – Prelekcja o Nadwiślańskim Urzeczu
14.00 – Kukiełkowy teatr profilaktyczny dla dzieci z bajką „Brzydkie
Kaczątko”
15.00 – Koncert Magdy Beredy
15.45 – Pokaz Klubu Karate Kyokushin Fighters Dojo Góra Kalwaria
16.15 – Prelekcja o bezpiecznym wypoczynku nad wodą i pierwszej pomocy
17.00 – Koncert zespołu Labilni
17.30 – Wręczenie pucharów /dyplomów
18.30 – Koncert Jaicob

ATRAKCJE:
WAKEBORD, SUP, TURNIEJ PIŁKI PLAŻOWEJ, REJSY ŁODZIAMI, DEGUSTACJA POTRAW
KUCHNI URZECZA.

Poza tym stanowiska:
POIK, TONZ, Razem dla Góry.

FOOD TRUCK!!!

(Inf. prasowa)


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (16)

Super

Data: 17 sierpnia 2019, 19:59 Magda!!!!!! :D :D :D
A myślałam, że zobaczę ją dopiero w Tańcu z Gwiazdami, a tu niespodzianka! Zobaczę ją na żywo w moim mieście!!!! :D

Piękna

Data: 20 sierpnia 2019, 16:03 WOW! To zapowiada się super imprezka nad Wisłą. Idę posłuchać ze znajomymi :)

Karola

Data: 21 sierpnia 2019, 11:15 O której godzinie ma być teatrzyk dla dzieci?

Łurzycoki

Data: 22 sierpnia 2019, 13:53 Teatrzyk dla dzieci o godzinie 14.00

aaaa

Data: 26 sierpnia 2019, 15:29 Super było!!!!!

Góro Kalwaria pobudka

Data: 26 sierpnia 2019, 18:14 Już się ulewa od tego lanserstwa. Garstka blisko koryta i bawi się nie za swoje. Impreza gdzie ciągle są te same osoby. Kto bogatemu zabroni ale czy nas na to stać. Na ciągły sponsoring. Czy łodzie, skutery, samochody i inne zabawki są zasadne w zakupach. Może lepiej zadbać o OSP. Bardziej kompetentni i kierownictwo nie jednoosobowe. Panowie radni nie widać Waszej pracy. Nie ma opozycji w Górze Kalwarii? Zacznijcie się udzielać a nie tańczycie jak wam każą. Kto Was wybrał, kto Wam zaufał. Nawet poduszkowiec nie da rady w tym bagnie jakie się robi wokół. Góro Kalwario pobudka!

g.k.

Data: 26 sierpnia 2019, 20:30 widzieliście jaki syf na tamie pozostał po tym święcie?

kabaret

Data: 27 sierpnia 2019, 09:56 To przecież rejon pani Kliszko.
Czy to jednorazowa akcja była dla osiągnięcia konkretnego celu ?

mieszkanka.

Data: 27 sierpnia 2019, 12:34 Proszę uwierzyć że \"syf\" był większy przed imprezą. WOPR razem z organizatorami sprzątał tamę wojskową już na dzień przed imprezą. Następnego dnia porządkiem miał zająć się ZGK. Widocznie się im nie udało i zajęli się dopiero w poniedziałek. Jednak cała plaża i dojazd do Tamy został wysprzątany ze wszystkich butelek, szkła, papierów, kartonach po pizzy itp ....

qwerty

Data: 28 sierpnia 2019, 17:00 Do Góro Kalwaria pobudka

Oby nigdy łodzie albo poduszkowiec nie musiały udzielać Ci pomocy!

Norek

Data: 28 sierpnia 2019, 17:19 A w domu to sprzątacie dopiero na święta,czy też jak ksiądz chodzi po kolędzie ?
Sprząta się w miarę potrzeb,ale i kosz by się przydał na tej tamie.

do qwerty

Data: 28 sierpnia 2019, 19:05 Wzajemnie. Po co tyle szumu medialnego. Można zamiast opływać i objeżdżać, dążyć do utworzenia strzeżonych kąpielisk na Wiśle. Zorganizować bezpłatne nauki pływania i z pierwszej pomocy.
Imprezy, imprezy a gdzie praca u podstaw gdzie?
Szkoda że mieszkańcy na to wszystko muszą się składać. Nie ma innych, zasadniejszych wydatków?

leon zawodowiec

Data: 28 sierpnia 2019, 20:11 @do qwerty
\"Nie ma innych, zasadniejszych wydatków? \"
Są odwodnienie skarpy !

w odpowiedzi "do qwerty"

Data: 30 sierpnia 2019, 15:51 Zajęcia z pierwszej pomocy są organizowane na terenie naszej gminy przez PWOPW. Nauka pływania również. Nauka pływania jest płatna, ale zdarzają się dofinansowane zajęcia, które są darmowe. Pierwsza pomoc jest robiona darmowa co roku w szkołach i przedszkolach jako zadanie profilaktyczne.

Stworzenie chronionych kąpielisk na Wiśle to nie taka prosta sprawa. Dużo jednak zostało już zrobione w tym temacie pracy u podstaw :)

w odpowiedzi...

Data: 2 września 2019, 15:58 A to nie o Was mowa?: Trudne sprawy załatwiamy od ręki. Na cuda trzeba chwileczkę poczekać.
Plaża z kąpieliskiem to bardzo dobry pomysł.

nasza Wisełka

Data: 4 września 2019, 17:50 niestety wysycha tak jak temat