Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Szacowanie strat na polach w wyniku suszy

Dodano: 6 sierpnia 2019; Do 9 sierpnia rolnicy z gminy Góra Kalwaria mogą składać wnioski o oszacowanie szkód w wyniku suszy.

Susza na terenie całej Polski utrzymuje się od kilku miesięcy. Przyjmuje się, że na terenie naszej gminy trwa od 1 maja. W związku z tym rolnicy mogą składać wnioski o oszacowanie szkód powstałych w gospodarstwach rolnych.

Dokumenty wraz z kserokopią wniosku złożonego do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o przynanie płatności obszrowych ma bieżący rok należy składać do 9 sierpnia w kancelarii Urzędu Miasta i Gminy w Górze Kalwarii.

Szczegóły:

http://www.gorakalwaria.pl/651-Prezentacjanewsa-89752-p_1.htm

(kar)


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (20)

Tadek

Data: 6 sierpnia 2019, 15:15 Panie redaktorze dziś ruszyła z Marianek piesza pielgrzymka do Częstochowy. Nic Pan nie pisze zaspał Pan

Ferdek

Data: 6 sierpnia 2019, 17:58 @Tadziu,o czym Ty piszesz,ten portal jest dla kasy z reklam,nie dla wiadomości.

Aga

Data: 7 sierpnia 2019, 07:22 Ta pomoc dla rolników i tak nic nie da.......PiS już praktycznie zniszczył całą gospodarkę.Normalny obywatel który na codzień nie zajmuje się rolnictwem ani sadownictwem jeszcze tego nie widzi ale ktoś kto tym się zajmuje już odczuwa skutki pisowskich programów. Mylne mogą być dla zwykłego człowieka wysokie ceny np warzyw w marketach bo wtedy pierwsza myśl jaka mu się nasuwa to że rolnik nabierze kupe kasy.TO SA CENY WARZYW I OWOCÓW IMPORTOWANYCH NIE POLSKICH!!!!! Polskich nie można wogole sprzedać,nikt nie chce!!!!! Proszę przejechać się na Bronisze i popatrzec co tam się dzieje. Ludzie mają już dość, powoli i w ciszy bankrutują........Polska jedno z największych producentow OWOCÓW i warzyw niedługo upadnie i wszyscy będziemy faszerowani zagranicznym świństwem ,już jesteśmy.Konczy się powoli polskie rolnictwo i sadownictwo ,narazie tak nie oficjalnie żeby nie siać paniki wśród narodu ale ludzie siedzący w tej branży już to widzą i wiedzą od dłuższego czasu. Jak słucham jak w tym chorym pisowskim TVP w Agrobiznesie mówią jak to jest dobrze w polskiej gospodarce, jak się rozwija i idzie w dobrym kierunku to tracę apetyt na cały dzień. Pozdrawiam


pr

Data: 7 sierpnia 2019, 10:46 Dożynki - nie ma rolników.
Odszkodowania - są.
Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o ... .

oj!

Data: 7 sierpnia 2019, 11:14 @Aga ... jak w tym chorym pisowskim TVP w Agrobiznesie mówią jak to jest dobrze w polskiej gospodarce, jak się rozwija i idzie w dobrym kierunku to tracę apetyt na cały dzień. ...
-ale jeszcze wielu kupuje tę \"telewizję\", chyba na własna zgubę - niestety.

Odszkodowania kapną- nie starczy na otarcie łez. Nie wiem czy warto składać wniosek - o stratach w żniwach..po żniwach. Ile dają na rolnictwo, zdrowie i oświatę - a ile idzie na zbrojenia, czy inne wydziwienia. Czy tak chcemy?

A program rolny PiS-u z 2014 roku jak zrealizowany - niech miłośnicy \"miłościwie panujących\" poczytają na stronie tej partii. Niech skonfrontują go z rzeczywistiością - może sie ockną. Zobacza po \"jedynkach wyborczych\" czy głosować na tych, którzy najbardziej cenią dobro - chyba własne. Bo jak wsi sie przysłużyli, to świadczy realizacja tego programu. Poczytać ze zrozumieniem!!!!
Nie chcę cytować fragmentów (bo zarzucą może manipulację) - lektutra oryginału da nową wiedzę i może otworzą sie oczy niektórych. Choć trochę wątpię.
Bo dla wielu i Kuchciński prawie świety - jak wcześniej chociażby Misiewicz - przypomnijcie sobie, kto go bronił.
O innych nie piszę, bo kto chce to pamięta; a kto chce działać na własna zgubę - niech działa. Wolny wybór.

O dbaniu o polską wieś ksiązkę możnaby naPiSać - tylko po co - by wielu zaraz zhejtowało.

hmm

Data: 7 sierpnia 2019, 11:20 A może Gmina wsparłaby rolnictwo, drobną wytwórczość, usługi - czyli gminną pracującą przedsiębiorczość (tu podatki płacącą. Na tyle, na ile może : choćby promocją, czy jakimś programem wsparcia. Tylko czy może i czy ... zechce???
I to jest pytanie - kto odpowie na nie.

wyborca

Data: 7 sierpnia 2019, 11:46 Do: Ferdek Tu nigdy nie było wiadomości - najpierw wylewanie pomyi na głowę burmistrza Zielińskiego po to by takim sposobem wygrał wybory Strzyżewski a następnie Pan Chmielewski i byli pracownicy tego portalu do Urzędu na ciepłe posadki obok rodziny Walczaka. A teraz jest wszystko dobrz mamy kolorowe rowery na uschłej trawie nowe-stare ławki nowe kosze i cieszcie się wyborcy...

Ala

Data: 7 sierpnia 2019, 14:38 No niestety burmistrz zawiódł na całego........obiecywał WIELKĄ pomoc dla wsi a teraz jak po coś się pójdzie to wypina się czterema literami zasłaniając się brakiem funduszy.....A ja się pytam komu był potrzebny remont urzędu? Komu są potrzebne rowery stojące na miescie?? Itp itd można by tu wymieniać w nieskończoność inwestycje zupełnie nie potrzebne gdzie są sprawy ważniejsze i pilniejsze. Po co komu rajdy rowerowe??? Na to fundusze i czas jest ale żeby zająć się problemem ciągle zalewanej kalwaryjskiej to na to już nie ma .

zły

Data: 8 sierpnia 2019, 22:08 Jaka troska na forum o rolników, a wcześniej leciał hejt na nich jak to chamom się powodzi ,jakimi traktorami jeźdźą i samochodami, już zapomnieliście? Ale to typowo polskie, sąsiada się najbardziej lubi jak mu się źle wiedzie właśnie teraz. ..

Aga

Data: 9 sierpnia 2019, 11:25 Do ZŁY święte słowa, cała prawda

alleluja i do przodu

Data: 9 sierpnia 2019, 16:49 @ wyborca
I skwerek za milion !

Bambo

Data: 9 sierpnia 2019, 16:53 @Ala
Ala i Ola to dwie bohaterki elementarza Mariana Falskiego !
Ty najwyraźniej uczyłaś się z innej czytanki skoro ulicę Kalwaryjską napisałaś małą literą !

Iwo

Data: 9 sierpnia 2019, 22:19 O Zieliński wiecznie żywy, To Burmistrz który zostawił skwer za milion :) całe szczęście że to przeszłość, niektórym się uciekło oj mocno :D

wojtek

Data: 10 sierpnia 2019, 10:11 Tadek,a kogo to obchodzi,że wyszła pielgrzymka????To jest wydarzenie dot. określonej grupy ludzi.Za mało masz kościelnej propagandy w piswizji ??

Zenobiusz

Data: 10 sierpnia 2019, 17:41 @ wojtek
Wolisz informacje o przerwach w dostawie wody ?

Ala

Data: 11 sierpnia 2019, 08:39 Do BAMBO: A to rzeczywiście takie istotne czy z małej czy dużej litery...jakby to było najważniejsze w całym temacie .

Nick

Data: 11 sierpnia 2019, 10:51 Cieszcie się trolle z tego skwerku bo chcoiaż go macie a nie palety na parkingu. To dopiero skwerek za milion i to sezonowy heh.
@wyborca taka prawda, malkontenci górokalwaryjscu będą wiecznie niezadowoleni, co by nie dostali.

hmm

Data: 11 sierpnia 2019, 12:15
2 lata temu przymrozki, rok temu susza i nadprodukcja, w tym roku przymrozki i susza wyrządziły wiele strat rolnictwu. Kondycja finansowa wielu gospodarstw jest bardezo kiepska - rolnicy sami z tej zapaści mogą nie wyjść.
Skutki tego widzimy juz teraz WSZYSCY po poziomie cen płodów rolnych na targowisku i w sklepach. Strach może myśleć co bedzie NA PRZEDNÓWKU!

Miast prowadzić jałowe przepierki słowne lepiej poszukać mozliwych wyjśc z tej sytuacji, której skutki juiż dotykają w s z y s t k i c h konsumentów. Wracam do wpisu z 7 bm.: \"A może Gmina wsparłaby rolnictwo...\" - celowo go nie rozwijając, bo pierw może admin dowiedziałby sie, czy samorząd gminny \"zna problem\" i czy planuje coś zrobić.
Lepiej tu wydać jakieś konkretne pieniądze, niż na nijakieś skwerki czy temu podobne zbytki...., z których małe pożytki.

Tego problemu waga zajęcia się nim wymaga!!
zły

Data: 12 sierpnia 2019, 08:00 Moźe skwer zaorać i zrobić jakiś ogród warzywny, spaliny będą chronić przed przymrozkiem i chorobami, nawodnienia są. ...

Magi

Data: 12 sierpnia 2019, 09:33 Już niedługo będziemy faszerowani TYLKO I WYŁĄCZNIE warzywami owocami i mięsem importowanym za które będziemy bulić kupe kasy !!!! Już jesteśmy ale póki jeszcze polskie rolnictwo i sadownictwo istnieje (chodź to już kwestia czasu)to mamy możliwość kupna polskiej żywności zdrowszej i smaczniejszej.Wtedy Odechce się wszystkim, ale na ratunek będzie już za późno.