Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Szczepienia przeciwko COVID-19 w Górze Kalwarii

Dodano: 26 listopada 2021; W pełni zaszczepionych jest 58 proc. mieszkańców Góry Kalwarii - podał burmistrz Arkadiusz Strzyżewski. W najbliższą sobotę w Punkcie Szczepień Powszechnych będzie można zaszczepić się bez wcześniejszej rejestracji.

Poziom wyszczepienia Mieszkańców gm. Góra Kalwaria (w poszczególnych kategoriach wiekowych):
12-19 lat 48%
20-39 lat 61%
40-59 lat 65%
60-69 lat 82%
70+ 83%

Licząc wszystkich Mieszkańców:
- w pełni zaszczepionych: 58%
- przynajmniej jedną dawką: 60%

Miejsce w rankingu ogólnopolskim: 102 / 2477 gmin

Ze względu na zwiększone zainteresowanie szczepieniami przeciwko Covid-19, w najbliższą sobotę 27 listopada w godz. 13.30–15.00 w Punkcie Szczepień Powszechnych będzie można zaszczepić się bez wcześniejszej rejestracji.

Dostępne są trzy rodzaje wakcyny: Pfizer, Moderna, a także jednodawkowa J&J.

Powszechny Punkt Szczepień przy ul. Dominikańskiej 9E w Górze Kalwarii realizuje wszystkie dawki szczepionek, także szczepienia przypominające.

(mat)
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (26)

Oki

Data: 26 listopada 2021, 09:07 Napiszcie prawdę ile osób po szczepionce choruje na covid, a nie głupoty piszecie. Moi sąsiedzi chorują dość poważnie, chociaż się zaszczepili, i sami mówią że w zeszłym roku bez szczepionki przechodzili bardzo lekko.

Nagle

Data: 26 listopada 2021, 10:02 Czemu nikt nie poda ile bylo w gminie zgonow z nowa przyczyna smierci \"nagle\"? Bardzo popularna ostatnio przyczyna zgonów, nikt nic nie wie, ale wszyscy mądrzy wiedzą, że napewno nie powiązana z zaszczepieniem się...

do OKI

Data: 26 listopada 2021, 10:52 A może bez szczepienia już by umarli? Nie pomyślałeś geniuszu?

Janko

Data: 26 listopada 2021, 11:49 Tak bez szczepienia bym umarł haha. Czlowieku, wyłącz telewizor . Włącz myślenie .

Janko

Data: 26 listopada 2021, 11:58 Dokąd ten świat zmierza...

Wasyl

Data: 26 listopada 2021, 13:19 Oczywiście nikt szczepić się nie musi, płaskoziemców nie przekonasz ich sprawa zadziała selekcja naturalna. Natomiast powinni być objęcie radykalnymi sankcjami jak w cywilizowanych krajach. Ja bym im zakazał wstępu wszędzie gdzie gromadzi się więcej niż kilka osób (kina, koncerty, restauracje, markety itp). Dlaczego rządzący PIS tego nie zrobi? Bardzo proste, wystarczy popatrzeć na mapę ich poparcia i mapę szczepień.

Aha

Data: 26 listopada 2021, 16:32 Brawo brawo szczepcie się a potem poczujecie pismo nosem po paru latach Polak mądry po szkodzie jak zwykle a panie co w sklepach też niech się zastanowią bo starsza ludzi policja i mysla,że ktoś się przestraszy hahahahaha was to tylko ubezwłasnowolnić

Anka

Data: 26 listopada 2021, 18:48 Nie zaszczepieni powinni być obciążeni kosztami leczenia

Kowid

Data: 26 listopada 2021, 21:05 Ty don wasyl, myślisz że jak się zaszczepiłeś to jesteś bogiem i będziesz teraz robił selekcje? Z tego co wiem to szczepionka jest dobrowolna, a zaszczepiony zaraża tak samo jak nieszczepiony. O jakich restrykcjach my w ogole mówimy jeśli szczepiony nie musi być na kwarantannie nawet jak domownik ma wirusa. Wyobraź sobie teraz zaszczepioną nauczycielkę, której chłop jest chory. Jej kwarantanna nie obowiązuje więc idzie do szkoły i prowadzi lekcje dla kilkudziesięciu uczniów albo do kina i siada obok ciebie. Gdzie tu logika?

A jeśli mimo szczepienia nadal się obawiasz to może sam zostań w domu? Żyj po swojemu i daj żyć innym. Przyjałeś swoje 3 dawki to jesteś bezpieczny, ciekawe ile jeszcze przyjmiesz

oldman

Data: 26 listopada 2021, 21:10 Ludzie uciekajta! Doktory jadą!
To do płaskoziemców.

Nick

Data: 27 listopada 2021, 13:14 Efekt szczepień jest odwrotny, do zapowiadanego przez pseud-naukowców i pseudo-ekspertów. Wystarczy się rozejrzeć po świecie, jest jeszcze gorzej niż przed szczepieniem. Szczepienie nie chroni przed niczym, nie ograniczyło żadnej transmisji wirusa. W Izraelu 4 dawki nie pomagły, ale zmanipulowanych ludzi przez koncerny i media nikt nie przekona ;)

Anka

Data: 27 listopada 2021, 17:02 powinni mnie obciazyc kosztami idiotyzmu

Do @Anka

Data: 27 listopada 2021, 18:42 Jak Ty zachorujesz za kilka lat na jakiś nowy twór, to tez powinnaś oddać Państwu kase za swoje leczenie!!! Mi jakoś jak 25 lat temu zaczynałem płacić składki to nikt nie powiedział, że w 2021 będę musiał płacić NFZ za swoje leczenie, więc nie gadaj głupot, bo o wiele więcej wpłaciłem aniżeli z tego skorzystam! Co do szczepionek 1 miała wystarczyć, później 2, teraz już słyszę o 4, przypomina mi to trochę seksmisję sprzed 30 lat \"weź tabletkę\"

Marek

Data: 28 listopada 2021, 09:19 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

goły

Data: 28 listopada 2021, 16:27 jestem niezaszczepiony. apel do Tych ktorzy chcą Nas selekcjonowac-\"Nie zaszczepionych wysłać na Madagaskar\".
Z gory dziekuje i nie do zobaczenia.
Zapomniałem dopisac - mam sie dobrze, jestem zdrowy, a kolega co juz przyjął 3 dawke,,w nocy jakby rozjaśniał

hahaha

Data: 28 listopada 2021, 17:34 Już jest nowy wariant te szczepionki na niego nie działają niedługo kolejne szczepienia

Janko

Data: 29 listopada 2021, 17:19 Do \'Anka\' : chyba się pomyliłaś i chciałaś napisać:
\"zaszczepieni powinni być obciążeni kosztami leczenia\".Do tych co się szczepią na katar i tych wszystkich ktorzy wprowadzaja zakazy i nakazy : jak sie boisz to się zaszczep wygraj hulajnoge i smigaj po domu. Najlepiej zrob tak jak slawny doktor- codzienne testy w domu, maseczki, rękawiczki i włącz oczyszczacz powietrza antywirus.

Ludzie włączcie myślenie. A najlepsze są maseczki ktore nic nie daja a ludzie w nich smigaja hahah. Może jeszcze wprowadzimy godzine policyjną jak w innych krajach ?
Przecież wygląda naprawdę na to, że świrus zna się na zegarku i szczególnie agresywny staje się, gdy na ratuszu zegar wbije dziewiątą wieczorem. A o piątej rano robi se fajrant.

nikos

Data: 30 listopada 2021, 12:59 Po pierwsze wyszczepia się bydło nie ludzi . To do autora. Po drugie czy ktoś uświadamia przyjmujących preparat genowy mylnie zwany szczepionką o możliwych NOP-ach? I po trzecie czy osoby odpowiedzialne za wprowadzanie preparatów od burmistrza poczynając po medyka ,który wszczepia ów preparat będą brały odpowiedzialność za Niepożądane Odczyny Poszczepienne? I ciekawostka. W krajach , w których jest najwyższy procent zaaplikowania preparatu dochodzi do największej liczby zakażeń??? Dobrym przykładem Afryka gdzie od początku \"plandemii\" odnotowano ok,3 tys. przypadków śmiertelnych na koronaściemę ...na cały kontynent . Kontynent na którym jest najniższy poziom podawania preparatu. Biegunowym przykładem Singapur gdzie ok. 98 % społeczeństwa przyjęło preparat i liczba przypadków covid ,także ciężkich i śmiertelnych rośnie w zatrważającym tempie. To są oficjalne dane i można to sprawdzić w internecie.

nikos

Data: 30 listopada 2021, 13:02 @Oki. Z moich znajomych TYLKO osoby ,które przyjęły preparat zakaziły się lub zachorowały na ten rrodzaj grypy zwany covid. Czy to nie zastanawiające?

nikos

Data: 30 listopada 2021, 13:16 Chronologicznie. Szumowski mówił . Maseczki nie chronią i nie wiem po co ludzie je noszą (to mówił jeszcze jako lekarz). Potem jako minister mówił ,że chronią a czas ich noszenia będzie zależał od wynalezienia szczepionki. Potem zastąpił go inny \"prawdomówny inaczej\", Niedzielski. Który zapewniał ,że szczepienia będą chroniły przyjmujących je, ale zaraz po doniesieniach z innych krajów poprawił się,że muszą być dwie dawki. Potem już mówił ,że będą chronić w 98%,95% , potem zaś,że chronią przed ciężkim przebiegiem choroby. Dziś już dawno zapomniał co wówczas bredził . Namawia jednak do kolejnych dawek \"przypominających\" po mimo,że żadna nie chroni ani przed zakażeniem ani przed ciężką chorobą ani przed ...przypadkami śmiertelnymi. Pytanie do przyjmujących preparat. Ile jesteście w stanie \"przyjąć kłamstw\"? Oprócz preparatów oczywiście...

Janko

Data: 1 grudnia 2021, 08:39 do Nikos:
Jakie kłamstwa ? Czy TV może kłamać? Czy szczepionka może nie działać ? Przecież to wszysko jest dla Twojego i sąsiada dobra.

do Anek, Wasylów, Oldmanów i innych

Data: 1 grudnia 2021, 13:15 możecie strzelić boostera albo i dwa, zamknąć się w domu do wiosny, założyć ze trzy maski - wtedy żaden najmodniejszy wirus na świecie nic wam nie uczyni, nie będziecie przewracać się też o trupy zalegające na ulicach.

A wszystkich tych szurów, foliarzy i płaskoziemców i tych którzy \"ogarnęli\" mentalnie socjotechnikę medialną gdzie jakiś kretyn na trawniku lata ze spreyem, pozdrawiam. Sława!

Uff

Data: 1 grudnia 2021, 18:58 Oczy moga kłamać, jak to w piosence, ale Telewizja nigdy!!!

Xdcxx

Data: 3 grudnia 2021, 15:12 Większość ludzi po szprycy nagle umiera albo doznaje poważnej choroby

@Wasyl

Data: 7 grudnia 2021, 13:26 Ty już sobie zagwarantowałeś wstęp do miejsca gdzie przebywa wiele osób( cmentarz), na własne życzenie i święcie wierzę ,że bezpowrotnie.

maniek gk

Data: 8 stycznia 2022, 14:27 jak ktoś może , to niech omija punkt szczepień w hali sportowej
straszy zamęt, osoby zarejestrowane na konkretną godzinę pomieszane z osobami , które przychodzą na szczepienie bez rejestracji, kolejki na 15-20 osób
skoro dwie osoby szczepią , to nie może jedna obsługiwać zarejestrowanych na konkretną godzinę , a druga przychodzące bez rejestracji, na pewno uniknęło by się kłótni i usprawniło samą procedurę