Szukasz pracy w Warszawie? Sprawdź jak odpowiadać na oferty pracy

Dodano: 18 lipca 2019; Warszawa przyciąga swoim niesamowitym klimatem, ale i możliwościami, jakie daje. Poziom życia w stolicy jest bardzo dobry. Można tutaj też znaleźć dobrze płatną pracę, która pozwala na godne życie i oszczędzenie pieniędzy na przyszłość oraz drobne przyjemności.


News will be here

Trzeba jednak pamiętać, że konkurencja na rynku pracy jest bardzo duża i aby dostać dobrze płatną pracę, należy dobrze znać lokalny rynek pracy, ale także wiedzieć, w jaki sposób szukać pracy, jak odpowiadać rekruterom i jak przygotowywać się do rozmowy o pracę.

Jak wygląda rynek pracy w Warszawie?

Znalezienie dobrej pracy może potrwać dość długo. W końcu każdemu zależy na tym, aby znaleźć dobrze płatne zajęcie, które będzie sprawiać satysfakcję. Dlatego dobrze znać rynek pracy w wybranym przez siebie mieście. To znacznie ułatwi ukierunkowanie swoich działań związanych z poszukiwaniem pracy np. uczestnictwo w konkretnych kursach czy szkoleniach sprecyzowanych na daną tematykę. W Warszawie najprężniej rozwija się szeroko rozumiana branża usługowa, a także budownictwo i przemysł. W związku z tym poszukiwane są do pracy osoby, które mają wykształcenie wpisujące się właśnie w zakres działalności prowadzonych w tych branżach. Do najczęściej poszukiwanych zawodów należą między innymi: elektrycy, managerowie sprzedaży, osoby do pracy w gastronomii, ale i programiści, księgowi czy specjaliści z zakresu logistyki i spedycji.

W jaki sposób odpowiadać na ogłoszenia o pracę?

Kiedy wysyła się odpowiedź na ogłoszenie o pracę, należy pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim liczy się forma odpowiedzi. Na serwisach ogłoszeniowych takich jak np. aplikuj.pl, można udzielić odpowiedzi bezpośrednio z poziomu umieszczonego na portalu ogłoszenia. Zazwyczaj można wysłać do rekrutera krótką notkę i załączyć wymagane dokumenty. W przypadku, gdy odpowiedź wysyłana jest z prywatnego maila, należy pamiętać o tym, aby odpowiednio uzupełnić tytuł maila i zachować należyty ton wypowiedzi. W każdym przypadku należy dokładnie przeczytać treść ogłoszenia o pracę i odpowiedź dostosować do tego, co jest w nim napisane. Chodzi tutaj nie tylko o treść maila, ale i listu motywacyjnego czy CV. Nawet jeśli w ogłoszeniu jest informacja o tym, żeby wysłać jedynie CV lub list motywacyjny, warto w treści maila napisać kilka słów o sobie i swoim doświadczeniu. Wysyłanie samych załączników może zmniejszyć szanse na to, że rekruter odpowie na mail.

Poszukiwanie pracy w Warszawie – o czym trzeba pamiętać?

W czasie poszukiwania pracy w tak dużym mieście, jak Warszawa należy liczyć się z tym, że zanim dostanie się pracę, będzie trzeba przejść kilka procesów rekrutacyjnych. O ile początkowe fazy tego procesu mogą przebiegać online, o tyle już ostatnie to bezpośrednie spotkanie z rekruterem. Warto się do tego dobrze przygotować. Przede wszystkim należy się zapoznać z działalnością firmy i jej profilem. Dobrze jest też dowiedzieć się, jakie pytania mogą zadawać osoby rekrutujące na podobne stanowiska, gdyż mogą one się okazać bardzo zaskakujące. Liczy się też oczywiście pierwsze wrażenie, jakie zrobi się na osobie rekrutującej. Kilka podpowiedzi na temat tego, jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną znajduje się w artykule Jak wybrać strój na rozmowę o pracę? Poznaj aktualny dress code.