Tak będzie wyglądać nowe targowisko w Górze Kalwarii

Dodano: 6 kwietnia 2022; W środę odbędzie się spotkanie z projektantem targowiska miejskiego w Górze Kalwarii i dyskusja nad rozwiązaniami, które zaproponował we współpracy z gminą.

Projekt obszernie opisuje dzisiaj "Przegląd Piaseczyński". Jak możemy przeczytać, zgodnie z życzeniem mieszkańców plac targowy ma pozostać przy ul. Mariańskiej. Władze gminy zdecydowały o rozszerzeniu przestrzeni handlowej również na plac po drugiej stronie ul. Mariańskiej.Samorząd chce powiązać modernizację targowiska z budową nowej drogi – ulicy Papczyńskiego, która komunikować ma plac targowy od strony zachodniej.

Całość handlu miałaby się przenieść na prawą stronę ulicy Mariańskiej (patrząc od ul. Kalwaryjskiej). Po stronie lewej zaś zlokalizowane byłyby parkingi (182 miejsca). Jak podaje "Przegląd Piaseczyński" plac targowy będzie oferować łącznie 236 miejsc handlowych.Cały teren, po obu stronach ul. Mariańskiej ma zostać utwardzony i odwodniony. W zamówieniu na projekt wskazano również przebudowę toalet w istniejącej hali targowej z wydzieleniem toalety dla niepełnosprawnych i remont pozostałej części „łazienkowej”.

Z opracowanym projektem mieszkańcy będą mogli zapoznać się dzisiaj o godz. 15.00 w Ośrodku Kultury przy ul. por. Jana Białka 9.

(mat)
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (24)

sfan

Data: 6 kwietnia 2022, 13:10 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Antek

Data: 6 kwietnia 2022, 13:37 Oczywiście nic za darmo, owoce i warzywa zdrożeją bo trzeba będzie zapłacić za miejsce, na pewno dozo drożej niż obecnie.

Bóg Gniewu

Data: 6 kwietnia 2022, 15:20 A mieli przenieść ten przebytek gdzieś daleko. Kto to słyszał, żeby w centrum miasta było takie coś. Mamy XXI wiek a nie lata 80-te, żeby handlować spod plandeki. Bareja wiecznie żywy.

Paweł

Data: 6 kwietnia 2022, 17:08 Super!!!:)

M

Data: 6 kwietnia 2022, 17:36 Fajny i już mi się podoba ten projekt i oby powstał w tym roku jeszcze!

pr

Data: 6 kwietnia 2022, 18:53 To już 5 czy 6 rok temat się ciągnie. Jeszcze drugie tyle i będzie albo nie. A czy jest na ten temat budżet, czy gmina znowu w obligacje pójdzie. Kasa już była,ale poszła sobie.

Słoik

Data: 6 kwietnia 2022, 20:52 W tej dziurze tylko ogórki schodzą. Totalna ruina.

Sam

Data: 6 kwietnia 2022, 22:56 zaraz będzie biadolenie, że to daleko, że starcy będą pozbawieni zakupów na targu itd, itd.
Zwyczajowo-najlepiej nic nie zmieniać.

Wyborca

Data: 7 kwietnia 2022, 09:00 Projekt targowiska bardzo mi się podoba, funkcjonalny, nareszcie będzie targowisko z prawdziwego zdarzenia. Lokalizacja dobra, wszyscy przyzwyczajeni do tego miejsca. Czekam na szybką realizację. Dziękuję władzom za dobry pomysł.

Mieszkanka

Data: 7 kwietnia 2022, 09:06 Nie rozumiem tego miasta i jego mieszkańców - wieczne narzekania i pretensje. Mieszkam tu od kilku lat i wszyscy czy to młoda czy starsza osoba ciągle narzekają. Nie było palcu zabaw dla dzieci narzekanie - jak zrobili to źle bo na słońcu bo nie ma ławki - jak zrobili drugi na JW to narzekanie bo w cieniu, bo blisko głównej drogi. Jak zlikwidowali stację benzynową w centrum miasta też było źle, jak była to wszyscy narzekali, że sprawia utrudnienia w ruchu drogowym i też źle. Teraz robią chodnik to znowu jest narzekanie, więc kiedy mają to zrobić. Jak zaczną przebudowę targu to też będzie źle, bo trzeba będzie kupować w okolicznych sklepach i okaże się że wszystko jest nie takiej jakości jak na targu. Ludzie ogarnijcie się wreszcie!!! Nie dość, że i tak to miasto w porównaniu z okolicznymi jest ubogie i brakuje wielu rzeczy to jak już zaczną coś robić to tylko narzekanie, pretensje i biedzenie. W pobliskim Piasecznie, też są pawilony handlowe (przy ul. Szkolnej) w centrum miasta i dookoła nowe bloki. A tak na marginesie to dzięki tym wszystkim ludziom, którzy przyjeżdżają na targ w Górze Kalwarii sprzedawać swoje produkty mieszkańcy Góry żyją, bo np. rosół z kury od rolnika lepiej smakuje w niedzielny obiad niż z tej kupionej w sklepie, to samo tyczy się mleka, jajek, warzyw czy owoców. Może warto się trochę zastanowić?

nikt

Data: 7 kwietnia 2022, 11:09 A po drugiej stronie deweloper pobuduje bloki i pięknie się zakorkuje :D Miała być ulica Papczyńskiego ale widać, że burmistrz wycofuje się z tego pomysłu. Oczywiście biuro projektowe swoje dostało....
Zamiast z głową to wszystko zrobić, to tę część miasta pięknie zabetonujemy.
Brak szkół, brak przedszkoli, brak dróg, za to deweloper swoje zarobi :D

do Mieszkanka

Data: 7 kwietnia 2022, 11:22 w samo sedno, aż chciałbym Panią bliżej poznać :)

Mieszkaniec

Data: 7 kwietnia 2022, 11:46 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

January

Data: 7 kwietnia 2022, 16:14 Wszystko będzie, cuda na kiju spiryt vodka i cigarety w klimatyzowanym sektorze !

Lili

Data: 7 kwietnia 2022, 19:13 Nareszcie

mieszkanka

Data: 7 kwietnia 2022, 20:51 Do tego wątpliwego boga gniewu - masz problem szczurku z nikąd to wracaj skąd przylazłeś!

Miśka

Data: 7 kwietnia 2022, 23:28 Projekt super. Jestem za. Mam nadzieję że szybko dojdzie do realizacji tego projektu. A tak na marginesie wszystkich się niezadowolonej. Zawsze się znajdą jakieś jęczy dupy.

Wyborca

Data: 8 kwietnia 2022, 17:15 Jeżeli będzie można chodzić po normalnej nawierzchni a nie po tych niszczących buty i nogi kamulach to jestem za

też mieszkaniec

Data: 8 kwietnia 2022, 18:33 Projekt do poprawy w kwestii: jeden punkt sanitarny to jest za mało - powinny być dwa z odpowiednią ilością stanowisk; pawilon mięsny usytuowany po stronie strefy handlowej a nie po drugiej stronie ulicy jak jest w projekcie; wprowadzenie rezerwacji dla handlujących; miejsca parkingowe dla klientów po drugiej stronie ulicy z wyznaczeniem bezpiecznych przejść przez jezdnie (najlepiej sygnalizacja świetlna). Budowa zadaszenia w proponowanej wersji jak najbardziej do realizacji. Po wyprowadzeniu handlu mięsem z obecnej hali, nie robiłbym tam sanitariatów. Hala może pełnić inną funkcję nie związaną z targiem.

Makaron

Data: 8 kwietnia 2022, 21:11 Pomysł dobry, ale w miejscu "Pazurka" powinna być taka tabliczka w waszym stylu na jednej nóżce takie co ośmieszają tę dziure bo już są poobijane !

Zły

Data: 9 kwietnia 2022, 08:20 Jak na razie będą różne wersje planów , wydamy na nie parę milionów złotych , może coś starczy na zrobienie czegoś , pewnie na szalety ....

Mieszkaniec

Data: 10 kwietnia 2022, 09:17 Czyli będzie drogo, drogo i jeszcze raz drogo.

Stefan

Data: 12 czerwca 2022, 19:05 Władza lubi się chwalić, póki co widzimy jak wygląda miasto !
Z ogłoszenia na latarniach można się dowiedzieć ,że utrudnienia potrwają do 10 czerwca a dzisiaj już 12.
Juto odpust święto w parafii.
Nie idę na wybory i WAM radzę .

Oli

Data: 10 grudnia 2022, 15:26 Taki przybytek w centrum.....cudownie...... zrobią płatne miejsca parkingowe i dalej będzie jeden wielki burdel. Czy w tym mieście naprawdę nie da się zrobić czegoś mądrze???? Średniowiecze nas nie opuszcza..... Jak dla mnie ten pomysł jest beznadziejny