Tak było na Debacie Kalwaryjskiej [FOTO i VIDEO]

Dodano: 24 marca 2024; GoraKalwaria.net Około sto osób w Kinie Uciecha, ponad pół tysiąca przed monitorami, blisko 2,5-godzinna rozmowa o Górze Kalwarii – tak wyglądała Debata Kalwaryjska.


News will be here

W dyskusji wzięło udział pięcioro kandydatów ubiegających się o stanowisko burmistrza Góry Kalwarii: Arkadiusz Strzyżewski, Aleksandra Fedynicz-Komosa, Stanisław Fijka, Jan Rokita oraz Teresa Jędral.  Kandydaci wzięli sobie do serca apele organizatora a jednocześnie prowadzącego debatę – Karola Stróża z portalu Kalwaryjski.pl, i dyskusja w niedzielne przedpołudnie była niezwykle spokojna. Rozpoczęła się od serii pytań, których kandydaci nie znali wcześniej. Szczególnie miłym akcentem, który wprowadził dobrą atmosferę było pierwsze zadanie, jakie postawił uczestnikom debaty prowadzący, czyli powiedzenie kilku dobrych słów o innym kandydacie.Następnie odbył się blok pytań, do których kandydaci mogli się przygotować. Wśród nich pojawiły się tematy dotyczące m.in. edukacji, komunikacji, bezpieczeństwa czy finansów gminy. Serie pytań były przedzielone pytaniami od publiczności oraz Internautów, wśród nich pojawiło się na przykład pytanie o Łubną II.W trzecim bloku kandydaci zadawali sobie pytania nawzajem, a całą debatę zwieńczyły krótkie wystąpienia wszystkich kandydatów.

Całe nagranie z debaty można obejrzeć tutaj:Przypomnijmy, iż pomysłodawcą i głównym organizatorem Debaty Kalwaryjskiej był Karol Stróż i jego portal Kalwaryjski.pl – Porozmawiajmy o Górze Kalwarii. Do tego ważnego dla lokalnej społeczności przedsięwzięcia, jakim jest debata kandydatów na burmistrza Góry Kalwarii dołączył nasz portal, GoraKalwaria.net, który był partnerem wydarzenia.
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (42)

monika bartys

Data: 24 marca 2024, 20:35 no ewidentnie mnie przekonała pani Aleksandra Fedynicz-Komosa
czas zlikwidować ZGK

Wyborca

Data: 24 marca 2024, 22:27 Rokita nie ma pojęcia że szkoły zawodowe to kompetencja powiatu a nie gminy!!!!!

Wyborca

Data: 24 marca 2024, 22:30 Bardzo dobry pomysł z tzw przedszkolem dla seniorów!! Problem jest i trzeba pomagać

aby do wyborów

Data: 25 marca 2024, 06:56 Co by było gdyby zainteresowanie było większe ?
Budują remontują i jak było dziadostwo tak jest. Popatrzcie tylko w gdzie urzęduje ZGK w budynku po mleczarni. Zakład który corocznie marnotrawi miliony zł. podatników. Zbudowali ,a w zasadzie mieli zbudować halę widowiskowo sportową, a wyszła sala gimnastyczna ,ale ona jest starostwa, jest jedno osiągnięcie ,jest basen ,ale już się sypie, nie widzę przyszłości dla tej dziury.

Stefan

Data: 25 marca 2024, 07:22 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

do monika bartys

Data: 25 marca 2024, 07:37 nie polecam Fijki na burmistrza ale w punkt powiedział do Komosy czy zdają sobie sprawę z likwidacji spółki, powołaniu nowej i utrzymywaniu dwóch na raz - katastrofa.

nsz

Data: 25 marca 2024, 07:53 co z patodeweloperką?
kiedy będzie centrum przesiadkowe przy stacji pkp w Górze Kalwarii?

Aha

Data: 25 marca 2024, 09:21 Już widzę jak zgk wam zlikwiduja hahaahah kiełbaska wyborcza się zepsuję zaraz po wyborach brawo owacje na stojąco dla was ...

czarcik

Data: 25 marca 2024, 09:22 lubię pana Jana, chyba na Pana zagłosuję - przynajmniej będzie wesoło :)

Tyle wtemacie

Data: 25 marca 2024, 09:33 Jeden rudy nam wystarczy !
Jeśli rudy to czołg 102 !

bebek

Data: 25 marca 2024, 09:37 Jasio na prezydenta!

Agamemnon

Data: 25 marca 2024, 09:56 @monika batys
Niczego nie będziemy likwidować , trzeba posadzić tego co doprowadził ZGK do obecnej sytuacji. ZGK zlikwidować a smród zostanie. Dziś nikt nie czyta faktury za wodę Masz wodomierz i płacisz za dwa wodomierze. Będzie nowy twór wodomierzy bdzie pięć ludzie się całkiem nie kontrolują dymają bliźniego na potęgę bo nie ma kary.

Wyborca

Data: 25 marca 2024, 10:00 Na burmistrza tylko Arkadiusz Strzyżewski !!! Moim zdaniem to najpoważniejszy kandydat. Pan Rokita niech się wreszcie przestanie ośmieszać.

Wyborca

Data: 25 marca 2024, 10:05 Najlepszym kandydatem okazał się PROWADZĄCY, brawo Karol !!! Szkoda, że nie startujesz !!!

bercik

Data: 25 marca 2024, 10:28 @wyborca
co Ty chcesz od Pana Jana?

Nie wyborca

Data: 25 marca 2024, 10:44 Moje podsumowanie.
1. Pan Strzyżewski- miał szansę, nie popisał się. Targowiska nie ma , mieszkańców nie słucha wogole.
2. Pani Jędral - słabe czytanie z kartem odpowiedzi, których można było się nauczyć na pamięć, brak jakiś konkretów. Brak predyspozycji do publicznych wystąpień.
3. Pan Fijka - tutaj liczyłam na odniesienie się do doniesień odnośnie teczek IPN zeby raz na zawsze ustalić ta sytuację. Plan dobry i człowiek ma jakoś pkmysl na jego wykonanie.
4. Padni Fedynicz -Komosa - bardzo zestresowana i słabo zna się na likwidacji spółek gminnych wiec mam wątpliwości do wiedzy o zarządzaniu gmina.
5 Pan Rokita - ... niech zostanie przy swojej pasji historycznej, pisaniu ksiazek, rozwijaniu zainteresowań. Fajnie ze mamy tak barwna postać w gminie.

kalwaryjska

Data: 25 marca 2024, 11:01 Pani Komosa to stary układ. To kandydatka Nadstawnego. Bezpartyjni najpierw promowali Samborską potem Zielińskiego a teraz próbują nam dać Komosę.
Przyszedł czas żebyśmy wybrali kandydata, który ma wizję i daje nam szansę wreszcie na zmianę. Po obejrzeniu debaty uważam że to właśnie tylko Pan Fijka jest tego gwarancją.


Wyborca

Data: 25 marca 2024, 12:16 Mieszkańcy Pani Komosa nie chce podać zastępcy, coś mi się to nie podoba.
Dlaczego nie chce Pani podać...


Dkdkdjdj

Data: 25 marca 2024, 12:20 Strzyżewski niech dokończy co zaczął. Dajcie mu szansę. Bez psucia i rewolucji. Mniejsze zło. Ekipa znana.
Komosa nie podaje zastępcy, stosuje uniki, a otacza się Rutowiczem i Kornbergiem... Po co... To już było . Ta gwardia mi nie pasuje.
U Strzyżewskiego wiem czego mogę się spodziewać.


Stefan

Data: 25 marca 2024, 12:30 Pani Teresa przekonała mnie do siebie stwierdzeniem, że trzeba podnieść podatki mieszkańcom! MA PANI MÓJ GŁOS, jak nic xD

do dkdkdkdkdk

Data: 25 marca 2024, 13:30 Też jestem tego zdania, że powinno się dać Strzyżewskiemu dokończyć do co pozaczynał. Stawiam na niego. Ogarnięty burmistrz. Komosa faktycznie jakby coś ukrywała, podejrzewać mogę nazwiska, które już były: Rutowicz, Zieliński, Nadstawny. Coś mi u niej nie gra. Fijka? To najgorsze co może być, jego chwalenie się to lata 90te a o wcześniejszych nie wspomina.

kgk

Data: 25 marca 2024, 14:31 wszyscy głosujemy na Jana. Ma chłop potencjał

Ddddkkkss

Data: 25 marca 2024, 14:52 Dajcie Komosie warunek. Niech poda kogo planuje na zastępcę. Po co na spotkania do ludzi jeździ z Rutowiczem i Kornbergiem.
Wolę spokojnego Baja na zastępcę. Młody, grzeczny. Strzyżewski weźmie odrobi lekcje, co było źle i dokończy. A tu rewolucja i chaos - wystarczy tych wojen. Czemu nie chce Komosa podać. Wyborcom, ludziom.

mieszkaniec 2

Data: 25 marca 2024, 19:01 Jak odwrócić miasto ku Wiśle ???

Kibic sportowy

Data: 25 marca 2024, 20:07 A jakże, żeby debatę zrobić no problem. Żeby zrobić galę sportową dla utalentowanej młodzieży nie ma komu. Nie ma niby kasy. Już jakiś czas a chyba od nadania nowej dyr. OSIR nie ma na to czasu i chęci. Trzeba się zająć swoimi karierami. Pięknie nasze miasto dba o swoich a sorki o SIEBIE. No coż cudze chwalicie a swoje olewacie. Bravo dla obecnych psełdo sportowców w GK.

O podatkach

Data: 25 marca 2024, 22:38 W warce -podatki bez zmian,czyli na poziomie z roku 2023
W Górze Kalwarii ,podatki w 2024 roku o 10% W górę.
Gmina Grabow -podatki bez zmian.
Pani Jedral ,kandydat na burmistrza, uważa, że jeszcze są za niskie podatki?
Tej pani już dziękuję.


Maksio

Data: 26 marca 2024, 00:53 Duet Strzyzewski i Baj - tylko taki wybór a wtedy......po pierwsze zlikwidować Radę Gminy bo tylko przeszkadza, uchwały sobie a burmistrz sobie
po drugie jak trzeba naruszyć prawo to dogadać się z Policja i w asyscie 11 policjantow , całego posterunku straży miejskiej i dodatkowo wynajętej firmy o hroniarskiej w siłę kilkunastu osobników najechać cudzą wlasnosc a całe towarzystwo ochrania robotników przed "agresja" właściciela. Tak , takie atrakcje ma zapewnione każdy obywatel tej gminy za własne pieniądze płacone w podatkach. Skąd wiem, że się dogadali z Policja ano z sądu bo Baj w swoich zeznaniach to potwierdził ze spotkania w sprawie odbyły się kilka razy. Dowiedziałem się przy okazji na co idą nasze pieniądze i no co poświęcają czas wlodarze tego miasta.
Tylko Strzyżewski z dwudziestoletnim doświadczeniem i Baj jako prawnik. Super duet

ppp

Data: 26 marca 2024, 07:08 Strzyżewski najgorszy wybór. Jego wizytówka to ZGK i rowerki. Kto jeszcze pamięta te pseudokwietniki?

diabełek

Data: 26 marca 2024, 07:49 gdzie dwóch się bije tam ...... Jasio korzysta. Wszyscy murem za Panem Janem, a Arkadiuszowi i innym kandydatom już dziękujemy

mieszkaniec

Data: 26 marca 2024, 07:54 @Dkdkdjdj
chłopie ile ci płaci Arkadiusz za tą agitację? chcesz to głosuj na niego - to jest demokracja, ale jego czas właśnie się kończy i nawet trole nie pomogą mu w tych wyborach.

moje zdanie

Data: 26 marca 2024, 13:39 Ja tu widzę tylko dwie poważne kandydatury. Pan Strzyżewski i Pani Fedynicz Komosa. Ja osobiście stawiam na obecnego Burmistrza. Podoba mi się jego działanie. Góra za jego rządów odżyła, wreszcie się coś dzieje, wreszcie to miasto jakoś wygląda. Bardzo liczę, że będzie miał szansę kontynuować to dzieło dla nas wszystkich. Ma wady jak każdy inny. Jest też zwykłym człowiekiem.
Panie Arkadiuszu, mój głos Pan ma

Józef Bonk

Data: 26 marca 2024, 15:17 Sprzątanie miasta przed wyborami niczego nie zmieni !
My z tatą wiedzieliśmy ,że to lipa !

dzieweczka

Data: 26 marca 2024, 15:48 a ja mam inne zdanie. Tylko uśmiechnięty i wesoły pan Janek

Ot co !

Data: 26 marca 2024, 15:52 "Jak odwrócić miasto ku Wiśle ???"

Zbudować miasto za Wisłą !

obserwator do mieszkaniec

Data: 26 marca 2024, 18:30 Jak czytam wpisy co niektórych, to łapie się za głowę, ile jadu, ile nienawiści ile pomówień. Skąd Pan zakłada, że to ludzie od Strzyżewskiego? Czyli nie można po prostu być za kimś ze względu na to, że po prostu, tak zwyczajnie się komuś podoba co robi Pan burmistrz dla gminy? a już stwierdzenia, że płaci komuś za pisanie to świadczy tylko o Panu. Nie będę się sposobił na polemikę z Panem bo wiem jakich słów mogę się po Panu spodziewać.

mieszkaniec

Data: 27 marca 2024, 07:55 @obserwator do mieszkaniec
nie przypominam sobie żebym z Panem konwersował, chyba że Pan ukrywa się również pod nikami Dkdkdjdj i podobnymi. Nie napisałem, że płaci, lecz zadałem pytanie, a to zasadnicza różnica. Co więcej, częściowo zgadzam się z Panem, że coś w Górze drgnęło, ale nie może być tak, że burmistrz permanentnie gryzie się z Radą i każdy ma inny pomysł - niestety nikomu to nie służy. Każdy może głosować na kogo ma ochotę i każdy dokonuje własnej oceny.

Zły

Data: 27 marca 2024, 07:57 Jaka będzie gmina wspaniała, przynajmniej teoretycznie,dobre i to.Wszyscy delikatnie do burmistrza,bo jak wygra ? Lepiej nie zadzierać !

bawmy sie

Data: 27 marca 2024, 12:52 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Lalalala

Data: 29 marca 2024, 10:30 Ostatni raz pytam Pani Komosa, kto na zastępcę? Co robi Pan Rutowicz u Pani boku i Kornberg?
Dlaczego Pan Rutowicz stał się aktywny na Facebooku w sprawie zgk?
Proszę o uczciwość.
Oceniając to co widzę i brak konkretnych odpowiedzi, jak bym zostawił Strzyżewskiego niech dokończy co zaczął, weźmie się za niedokończone sprawy. Bez chaosu.
Wybrałbym najmniejsze zło dla gminy w mojej ocenie.dobry

Data: 29 marca 2024, 12:10 @Lalalala, Ddddkkkss, czy jak się tam jeszcze oznaczasz
wybierz kogo chcesz

żabcia

Data: 29 marca 2024, 13:38 @lalalala
a kto Ty jesteś, że tak pytasz? jeśli zostanie burmistrzem to sama zdecyduje kogo sobie dobierze, czy Pana Rutowicza, czy kogoś innego. Jak się chcesz załapać to się nie czaj, nie krytykuj, nie podpuszczaj, nie próbuj straszyć p. Rutowiczem, ale zgłoś swoją kandydaturę :)
Pan Janek Rokita deklaruje walkę z układami więc zrobi porządek w gminie jeśli Pan Arkadiusz nie zostanie wybrany :)

Tomice

Data: 1 kwietnia 2024, 18:55 Nikt z tego towarzystwa nie nadaje się na gospodarza. Drogę zrobić ns Kochanowskiego!!!


News will be here
Grojec24.net - Grójec i Powiat Grójecki