Tak rodzą się legendy! 21 medali plus złoty puchar [VIDEO!]

Dodano: 2 listopada 2023; Informacja prasowa Sportowy weekend dla szóstki kalwaryjskich klubowiczów z Centrum Tang Soo Do upłynął bardzo sportowo i wyjątkowo emocjonująco.


News will be here

W niedzielę 29 października w przygranicznym  śląskim Radlinie zorganizowano dwa związkowe wydarzenia sportowe pod nazwą:

- International Polish Championships Silesia Samuraj XII pod patronatem Polskiego Związku Nowoczesnych Sztuk Walk MFR (Modern Fighting Rules)
- Międzynarodowe Grand Prix Polski w Kickboxingu pod patronatem  Polskiego Związku Kickboxingu PZKB

W niedzielnej rywalizacji wzięło udział ponad 200 zawodników z 25 klubów z Polski, Czech oraz Słowacji. W składzie kalwaryjskiej drużyny sportowej wystąpili zdobywając odpowiednio:

- Stanisław Nowicki 5x złoto oraz puchar najlepszego zawodnika kategorii Grand Champions Open Kadetów Starszych
- Igor Piotrowski 3x złoto + 2 x srebro kategoria Kadet Młodszy
- Jagoda Karolewski 3x złoto, 1x srebro, 1x brąz kategoria Kadet Starszy
- Łukasz Smereczyński 2x złoto, 1x brąz kategoria Kadet Młodszy
- Tomasz Nowicki 2x srebro kategoria Weteran
- Paweł Smereczyński 1x brąz kategoria Weteran

Należy wspomnieć, że wyjątkowo po raz pierwszy w historii Grand Prix Polski Polskiego Związku Kickboxingu dwa razy z rzędu puchar najlepszego kadeta formuły Pointfighting trafia w ręce tego samego zawodnika. Na wyróżnienie zasługuje również fakt, że finałowa walka tej kategorii wygrana przez Stanisława ze słowackim zawodnikiem klubu Kickbox Leon Revuca została zakończona przed czasem wynikiem 11 -1 (* nazywana w żargonie sportowym czasówką czyli 10 punktową przewagą).

Pozostali podopieczni klubu CTSD wykazali się świetną dyspozycją oraz umiejętnościami zarówno w walkach kickboxerskich jak i w części technicznej rozgrywanej na zasadach MFR. O doskonałym przygotowaniu naszych podopiecznych świadczy finał kategorii walk Soft Stick MFR -walka na pałki piankowe, gdzie pomimo bardzo dużej ilości startujących zawodników naprzeciwko siebie do ostatniej walki staneli dwaj zawodnicy z kalwaryjskiego klubu zdobywając:

- Łukasz Smereczyński -1 miejsce oraz tytuł Mistrza MFR
- Igor Piotrowski -2 miejsce i tytuł Vice Mistrza MFR

Damska część drużyny znakomicie zaprezentowała się w formule walk ciągłych Kick Light +65 kg. Kadetek Starszych pokonując w finale jednogłośnie na punkty zawodniczkę z Dąbrowskiego Klubu Bokserskiego a w formule walk przerywanych zdobywając srebro.

W formułach technicznych kategorii weteranów na punktowanych miejscach stanęli:

- Tomasz Nowicki – Hard Style Kata 2 miejsce, Extreme Breaking 2 miejsce
- Paweł Smereczyński - Hard Style Kata 3 miejsce


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (0)

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!


News will be here
Grojec24.net - Grójec i Powiat Grójecki