Tak smakuje zwycięstwo, czyli siedem pucharów dla Góry Kalwarii

Dodano: 12 grudnia 2023; Informacja prasowa / fot. Mariusz Biernat XVI wydanie turnieju mikołajkowego w Dębe Wielkim zakończone.


News will be here

Ostanie w tym roku niedzielne zmagania sportowe klubu Centrum Tang Soo Do to start w konkurencjach Taekwon-Do ITF zorganizowanych przez Miński Klub Sportowy ASW – Akademia Sztuk Walki. Udział w turnieju wzięło czworo wychowanków kubu zdobywając odpowiednio:

Kategoria kadetów:

- Igor Piotrowski 1 złoto + 2 srebro – formuła Semi-Hogo, układy formalne, konkurencje techniczne.

Kategoria juniorów i juniorek młodszych

- Milena Sieniutycz 1 x złoto formuła Light Contact.
- Jagoda Karolewska 1 x srebro formuła Light Contact.
- Stanisław Nowicki 2 x złoto – formuła Light Contact i układy formalne.

Rywalizacja kadetów to ostatni start w tej kategorii wiekowej rocznika 2011, którzy już w przyszłym roku przechodzą do kadetów starszych w rywalizacji Polskiego Związku Kickboxingu oraz do juniorów młodszych w rywalizacji Taekwon-Do. Dzisiejszy start to podsumowanie dwuletnich startów w konkurencji walk przerywanych Semi Hogo i zdobyte jednogłośnie złoto. Po czterech wygranych pojedynkach i ostatnim wyrównanym finale, gdzie po celnym kopnięciu w ostatniej sekundzie pojedynku Igor zostaje niekwestionowanym mistrzem kategorii. Pozostałe konkurencje naszego kadeta to srebro w układach formalnych (przegrywając w dogrywce z naszym juniorem Stanisławem- kategoria zdefiniowana na podstawie stopni Tang Soo Do ) oraz srebro w konkurencji kopnięcie dosiężne (kopniecie wzwyż).

Podsumowując niedzielną rywalizację należy podkreślić świetne przygotowanie i bardzo dobrze prowadzone taktycznie pojedynki naszych dziewczyn w kategorii juniorek młodszych. W trakcie finałowej walki obie panie prowadziły bardzo zróżnicowaną i ciekawą pod względem stosowanych technik ręcznych i nożnych rozgrywkę tym samym zajmując oba wysoko punktowane miejsca.

Kategoria mężczyzn to prawdziwa bitwa naszego Stanisława w konkurencji Light Contact (walka ciągła). Finał kategorii to pełnowymiarowe dwie rundy pojedynku stojące na bardzo wysokim poziomie. Pełne naprzemiennych kopnięć obu juniorów i mocnych jak na tą formułę uderzeń. Chcieliśmy w tym momencie podkreślić i wyrazić  duże uznanie dla naszego finałowego przeciwnika oraz jego trenera z klubu Akademia Sztuk Walk Taekwon-Do za świetne przygotowanie i wyjątkową charyzmie jaka towarzyszyła pojedynkowi. Do ostatniej sekundy walki pomimo widocznej przewagi naszego fightera przeciwnik walczył zaciekle o każdy punkt i każde kopnięcie. Finalnie nasza męska cześć juniorska dla naszego miasta wygrywa 2 x złoto w konkurencji Light Contact oraz układach formalnych.

W tym roku kalendarzowym był to już nasz ostatni start naszych podopiecznych. Stopniowo przechodzimy do spowolnienia rywalizacji sportowej związanego ze zbliżającym się okresem światecznym.

Korzystając z okazji chcieliśmy wszystkim naszym fanom, czytelnikom portalu, mieszkańcom naszego miasta oraz naszym kolegom i znajomym życzyć przysłowiowy zdrowych i wesołych a przede wszystkim spokojnych świąt.

Widzimy się już w nowym roku na styczniowym Grand Prix Polski w Kickboxingu.

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (0)

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!