Tanie loty z Okęcia? Jak szukać najlepszych połączeń lotniczych

Dodano: 10 marca 2023; Górę Kalwarii od największego polskiego lotniska zlokalizowanego na warszawskim Okęciu dzieli tylko ok. 30-40 min drogi samochodem. Stwarza to okazję do podróżowania po całym świecie, które jak najbardziej może być tanie. Dowiedz się, gdzie i jak szukać najkorzystniejszych cenowo lotów.


News will be here

Korzystaj z porównywarek cen biletów lotniczych

Internetowe porównywarki cen biletów lotniczych to niezwykle przydatne narzędzia dla każdego, kto chce podróżować tanio. Za ich pomocą znajdziesz najatrakcyjniejsze finansowo bilety w danym okresie – wskazany przedział może obejmować określone dni, tygodnie czy miesiące. Wśród najpopularniejszych porównywarek można wymienić m.in.:
- Skyscanner,
- Kayak,
- eSky,
- Momodo,
- Kiwi.

Wszystkie działają na podobnej zasadzie jak porównywarki innych produktów i usług, np. telefonów https://komorkomat.pl/, dlatego warto sprawdzić kilka z nich i wybrać dla siebie tę, która z indywidualnego punktu widzenia okazuje się najlepsza.

Odwiedzaj portale internetowe z ofertami tanich lotów

Serwisy internetowe w rodzaju Fly4Free, Tanie-Loty czy WakacyjniPiraci każdego dnia udostępniają co najmniej kilka interesujących propozycji cenowych. Jeżeli interesują Cię tanie podróże lotnicze, warto regularnie odwiedzać podobne strony, a w razie znalezienia ciekawej oferty jak najszybciej z niej skorzystać. Trzeba mieć bowiem świadomość, że atrakcyjne propozycje szybko znikają i zostają wykupione przez innych żądnych wrażeń podróżników.

Sprawdzaj loty czarterowe

Jeżeli planujesz wylot do dalekich krajów, np. poza europejski kontynent, miej na oku loty czarterowe, które w tym przypadku mogą się okazać najlepszym rozwiązaniem. Również takie połączenia są obsługiwane przez niektóre wyszukiwarki biletów lotniczych, co ułatwia wyszukiwanie i porównywanie cen.

Szukaj biletów w tygodniu

Czy wiesz, że dzień tygodnia, w którym poszukujesz biletu lotniczego, może mieć wpływ na jego cenę? Zdarza się, że koszt tego samego połączenia bywa nawet o 10-20% wyższy, jeśli wyszukiwanie odbywa się w weekend, podczas gdy w od poniedziałku do czwartku można kupić bilet w niższej cenie.

Unikaj lotów przy dużym obłożeniu

Ta sama zasada dotyczy daty lotów. Jak łatwo się domyślać, ceny połączeń o dużym obłożeniu są wyraźnie wyższe niż przy niewielkim czy niepełnym zapełnieniu samolotu. Dlatego możesz się spodziewać, że za wylot w poniedziałek i przylot środę zapłacisz wyraźnie mniej niż przy podróży piątek-niedziela, kiedy większość osób ma wolne i zainteresowanie lotami jest większe. Podobnie dzieje się w szczycie sezonu turystycznego, kiedy ceny są najdroższe. Warto zatem podróżować np. w maju, czerwcu czy wrześniu, gdy pogoda jest jeszcze dobra, ale turystów znacznie mniej i w związku z tym bilety pozostają niższe.

Korzystaj z klubów zniżkowych

Wiele linii lotniczych daje możliwość np. zbierania punktów zniżkowych wymienialnych na bilety czy kupowania ich w niższych cenach w zamian za niewielką roczną opłatę. To interesujące rozwiązanie dla osób, które często podróżują i wydają dużo pieniędzy na latanie. W takim przypadku warto też zainwestować w profesjonalne wyposażenie turystyczne, takie jak np. najlepszy smartwatch dla kobiet.

Zachowaj elastyczność

Najważniejsze na koniec – Twoja elastyczność. Jeżeli zależy Ci na niskich cenach, dostosowuj się do terminów i kierunków, które są najtańsze. Nie poszukuj biletów do określonego miejsca w ściśle wskazanym terminie – zamiast tego czekaj na promocje oferowane przez linie lotnicze kursujące z Okęcia czy każdego innego lotniska.