Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Tenisowa Góra Kalwaria staje się faktem

Dodano: 18 marca 2019; W piątek burmistrz Arkadiusz Strzyżewski podpisał umowę z inwestorem, który na dzierżawionym od gminy terenie wybuduje ośrodek tenisowo-sportowy.

Fundacja Edukacja Sportowa (FES) zobowiązała się, że obiekt, który powstanie w sąsiedztwie zespołu basenowego, rozpocznie działalność najpóźniej za dwa lata. Barbara Borowska, prezes, zapewnia jednak, iż organizacja w ciągu kilku dni rozpocznie składanie wszelkich niezbędnych wniosków w urzędach, aby budowa rozpoczęła się możliwie szybko. – Cieszymy się, że inicjatywa w końcu nabiera rozpędu. Teraz, kiedy piłeczka jest po naszej stronie, dołożymy wszelkich starań, aby inwestycja powstała jak najszybciej i służyła mieszkańcom – deklaruje pani prezes.

Na terenie o łącznej powierzchni około 4750 metrów kwadratowych fundacja zaplanowała realizację trzech kortów (w tym dwóch pod dachem) oraz krytego boiska wielofunkcyjnego. Powstanie także budynek klubowy z zapleczem socjalnym i kawiarenką. Inwestor już wybrał wykonawcę. Szacuje, że koszt prac wyniesie około 1,5–2 mln zł.

Warto dodać, że będą to pierwsze kryte korty w gminie Góra Kalwaria i w ogóle pierwszy prywatny ośrodek sportowy. I mimo że Tenisowa Góra Kalwaria będzie działała na zasadach komercyjnych (a dzierżawca będzie wnosił comiesięczną opłatę na rzecz gminy), w umowie zawartej z gminą na 30 lat, fundacja zobowiązała się do nieodpłatnego udostępniania obiektu (w ściśle określonym zakresie) uczniom gminnych szkół. Z kolei miejscowe kluby sportowe oraz pozostali mieszkańcy będą mogli korzystać z ośrodka na preferencyjnych warunkach. Fundacja będzie także organizować ogólnodostępne wydarzenia i turnieje propagujące grę w tenisa.

– Mieszkańcy w końcu będą mieli możliwość dostępu do nowoczesnej infrastruktury sportowej, której w gminie nie mieliśmy – nie kryje satysfakcji burmistrz Arkadiusz Strzyżewski. – Cieszę się również, że teren, który przez kilkadziesiąt lat był bardzo zaniedbany, ma szansę stać się wizytówką Góry Kalwarii. Jako gmina jesteśmy otwarci na wszelkie tego typu inicjatywy, które pozwolą w atrakcyjny i aktywny sposób zagospodarować czas nie tylko dzieci i młodzieży – dodaje.

Info: UMiG Góra Kalwaria

Na zdjęciu grupowym: od lewej: Ewa Sobiepanek (skarbnik gminy), Mateusz Baj (wiceburmistrz), Barbara Borowska (prezes Fundacji), Arkadiusz Strzyżewski (burmistrz), Michał Borowski i Wojciech Jończyk (fundatorzy)


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (8)

Nn instytut

Data: 18 marca 2019, 16:30 Super inicjatywa na pewno z korzyścią dla mieszkańców oby nowa władza działa tak w innych obszarach

super szybko

Data: 18 marca 2019, 22:17 w pośpiechu...

wielkie otwarcie

Data: 19 marca 2019, 08:56 jak w koncu miasto publiczne szalety postawi(moze kiedys sie doczekamy) to pan AS bedzie pozował z papierem toaletowym w reku? Czy z kostka toaletowa? HaHaHa...

nikoś1

Data: 19 marca 2019, 09:47 A na szafki na książki dla dzieci w szkołach to nie ma pieniędzy? Plecaki po 5-6kg. Niech władza dźwiga co dzień do roboty swoje teczki o takiej wadze . Albo lepiej proporcjonalnie do masy własnego ciała.

tomasz

Data: 19 marca 2019, 15:15 Malkontenci zawsze się znajdą

sebastian

Data: 19 marca 2019, 15:22 Dobry burmistrz , działa , dąży do celu , super!!! Góra Kalwaria sie zmienia na lepsze

Do wielkie otwarcie

Data: 19 marca 2019, 19:24 Brawo Ty, jeden TOI TOI stoi. A środku chodnika,podobno władze o tym nie wiedziały, ale ile to muszą mieć na głowie jak niby władze się nie zgodzily a TOI TOI stoi pod ich nosem, niebawem AS Wyskoczy z tamtąd he he, parodia a nie władze Góry Kalwarii

marcin

Data: 23 marca 2019, 00:56 Super , Góra Kalwaria zmienia sie w wspaniałe przyjazne miasto .