To będzie kolarski weekend w Górze Kalwarii

Dodano: 19 sierpnia 2022; Najbliższy weekend kolarsko stać będzie pod znakiem ŻTC BIKE RACE. Rozegrane zostaną odpowiednio etapy ósmy i dziewiąty w Górze Kalwarii i Warce.

Wyścig w Górze Kalwarii ruszy podobnie jak przed rokiem sprzed Koszary Arche Hotel, następnie ul. Księdza Zygmunta Sajny trasa skręca w lewo w ul. Szpitalną i Pijarską, następnie w prawo w ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego po czym opuszcza miasto drogą nr 724 przez Moczydłów, Brzeźc do Kawęczyna. W Kawęczynie skręca w prawo do miejscowości Dębówka, tam skręca w prawo i przez Podłącze, Wólkę Dworską powraca do Góry Kalwarii na ul. Lipkowską, gdzie wyznaczono metę wyścigu. Zwycięzcy poszczególny peletonów powalczą o weekendowy pobyt w Koszary Arche Hotel. W Górze Kalwarii nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych, którzy zmierzą się w wyścigu KTO WOLNIEJ na dystansie 20 m. Współzawodnictwo odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych: KRASNALE - 6-8 lat (roczniki 2016 - 2014) oraz MALUCHY - 9-11lat (roczniki 2013 - 2011).

Dzień później rywalizacja przeniesienie się do Warki, gdzie oprócz etapu ŻTC BIKE RACE odbędą się V Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych ze startu wspólnego. START i META zlokalizowane zostały w  centrum miasta na rynku przed Urzędem Miasta – od startu ulicą Senatorską i następnie Warszawską – do ronda Jana Pawła II – dalej ul. Puławską wyjazd z Warki drogą 731 – przez Piaseczno do Dębnowoli, gdzie skręcamy w prawo i przez Klonową Wolę, Ostrołękę i Przylot dojazd do drogi 79 , w którą skręcamy w prawo – przez most na Pilicy do Mniszewa, gdzie skręt w prawo i przez Zagroby, Rozniszew, Zakrzew dojazd do drogi 730, w którą skręt w prawo. Po przejechaniu mostu z ul. Mostowej skręt w lewo w ul. Nowy Zjazd i w prawo w Aleję PTTK – podjazd do góry do ul. Farnej , w którą w lewo i po skręcie w prawo meta. Cała runda ma 33 kilometry.

– Wchodzimy w końcową fazę rywalizacji, przed nami dwa etapy, które ustawią pozycję wyjściową poszczególnych zawodników na finałowe zmagania. Zapraszam wszystkich na prawdziwy weekend z kolarskimi emocjami na najwyższym sportowym poziomie – zachęca do udziału w rywalizacji, dyrektor cyklu Wojciech Pawelec.

A już 28 sierpnia czeka nas Wielki  Finał w Żyrardowie, podczas którego po raz pierwszy wystartują peletony mistrzów i nostalgii. Szczegóły w regulaminie cyklu ŻTC BIKE RACE 2022.

Organizatorem imprezy sportowej jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl.

(inf. prasowa)
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (1)

Emilia 20 sierpnia.16: 50

Data: 20 sierpnia 2022, 16:51 Kiedy będzie wyścig kolarski