Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

To wandale rzucają kamieniami w auta na obwodnicy

Dodano: 15 września 2020; Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz Policja wykluczyli, aby winny uszkodzeniu samochodów był stan techniczny wiaduktu na ulicy Wiejskiej.

Jak informuje nadkom. Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie, dotychczas funkcjonariusze otrzymali już cztery zgłoszenia o podobnych zdarzeniach na obwodnicy Góry Kalwarii. Ostatnie miało miejsce w nocy z poniedziałku na wtorek.

Z oględzin miejsca zdarzenia wynika, że przejeżdżających aut nie mogły uszkodzić betonowe fragmenty spadające z nadkruszonego wiaduktu. Nadkruszenie jest tylko w jednym miejscu i ma bardzo niewielki rozmiar. Policja oceniła stan obiektu na ulicy Wiejskiej jako bardzo dobry. Co jednak najważniejsze, na wiadukcie znaleziono kamienie, które ktoś musiał w to miejsce przynieść.

Na takim samym stanowisku stoi zarządca obwodnicy, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. - Po przeanalizowaniu sytuacji oraz zapoznaniu się ze stanem konstrukcji wiaduktu nad DK 79 w ciągu ul. Wiejskiej nad jezdnią w kierunku Piaseczna nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości mogących przyczynić się do uszkodzeń pojazdów użytkowników drogi przejeżdżających pod wiaduktem - informuje Ewa Jasińska z warszawskiego oddziału GDDKiA.

W jej opinii, sytuacja opisana w poniedziałkowym artykule GoraKalwaria.net, może potwierdzać, że był to akt wandalizmu za który Zarządca Drogi nie jest odpowiedzialny. - Sytuacje takie jak opisana w artykule mają miejsce wskutek nieodpowiedzialnego zachowania się osób postronnych - podkreśla.

Ewa Jasińska wyjaśnia, że w przypadku zaistnienia podobnych sytuacji należy niezwłocznie poinformować Policję lub Straż Miejską oraz właściwego zarządcę drogi. Jednocześnie przypomina, że po nr tel. 19-111 działa całodobowa Informacja Drogowa, gdzie można zgłaszać zauważone nieprawidłowości na drogach zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

(mat)

Fot. Zdjęcie nadesłane przez CzytelniczkęDodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (11)

Łiskacz

Data: 15 września 2020, 14:54 Za takie czyny są wysokie wyroki sądowe, radzę tym, ktorxy to robią o opamiętanie.A nawiasem- w zakladach karnych lubią takich mlidych wspolwiezniow.

Mieszkaniec Krzaków

Data: 15 września 2020, 17:04 Polecam policje ustawić w nocy na patrol bo wczoraj w nocy widziałem kursujących nastolatków

Ps

Data: 15 września 2020, 20:08 Od kiedy to policja ustala stan techniczny wiaduktu może zlikwidować nadzór budowlany

wojtek

Data: 15 września 2020, 20:21 Patologia bez mózgu.Szczyt debilizmu.Ogarnijcie się małolaty.

Sławek

Data: 15 września 2020, 20:52 Jacy wandale,albo młodzież?
Przecież nauczyciele dobrze opłacani prowadzą lekcje wychowawcze czy jak to się nazywa i uczą prawidłowych zachowań. Wśród radnych mamy nauczycielkę niech rzeknie słowo.

polacco

Data: 15 września 2020, 23:05 Może warto zainstalować fotopułapki działające po zmierzchu.

hehehe

Data: 16 września 2020, 10:09 fotopulapki ale pomysl hahahahaha ja p ... mam nadzieje gosciu ze nie masz dzieci hahahahah

Małgorzata

Data: 16 września 2020, 12:56 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Do Sławek

Data: 16 września 2020, 20:04 Nauczyciele Ci dzieci nie wychowają. Ale najlepiej zwalić odpowiedzialność na kogoś.

Jajco

Data: 17 września 2020, 12:58 @Do Sławek
a TY nic na zrozumiałeś.

zły

Data: 20 września 2020, 08:27 Sławek wypowiedział się sarkastycznie, przecież wszyscy wiedzą źe nauczyciele są źle opłacani! ! nieważne ile by to było. Ciekawe kiedy następny strajk ?