Tragedia w Górze Kalwarii. W Wiśle utonął 15-latek

Dodano: 30 czerwca 2024; GoraKalwaria.net Do tragicznego wypadku doszło w sobotę przy moście kolejowym w Górze Kalwarii.


News will be here

- W godzinach popołudniowych otrzymaliśmy zgłoszenie alarmowe o wypadku utonięcia osoby niepełnoletniej na Wiśle w rejonie mostu kolejowego w Górze Kalwarii – przekazali w mediach społecznościowych ratownicy z Piaseczyńskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego – Grupy Interwencyjnej Góra Kalwaria.

 - Po penetracji dna w rejonie zdarzenia ujawniono ofiarę, natychmiast przystąpiono do reanimacji, która niestety nie przyniosła pozytywnych efektów – napisali ratownicy.

Ratownicy podkreślili, że to tragiczne wydarzenie, tym bardziej, że tej grupie osób wypoczywających nad wodą w tym miejscu zwracano wcześniej uwagę, że to nieodpowiednie miejsce na wypoczynek i pływanie w rzece.

WOPR zaapelował o rozwagę i respekt wobec rzeki. Jej poziom się zmienia, zmienia się także ukształtowanie dna, szybkość nurtu. - To samo miejsce tydzień później może wyglądać zupełnie inaczej - dodają.

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (19)

Wyborca

Data: 30 czerwca 2024, 22:47 Tragedia, współczuję rodzinie.
Ale...Kto by słuchał uwag? Przecież wszystko wolno. Nawet utopić się wolno. Nad morzem kilka razy widziałam jak ludzie olewają zakazy ratowników lub wręcz reagują agresją, bo jak ktoś może zwracać uwagę ich bąbelkom. Powinny być surowe kary za kąpiel w miejscach zakazu lub czerwonej flagi.

Zawiedziony dawny Ratownik

Data: 1 lipca 2024, 06:33 A Gdzie jest WOPR?
Od czego jesteście?
Wisła stoi otworem, a wam płacą za strzeżenie kąpielisk!!!
Może gdybyście wykonywali swoją pracę, strzegli kąpielisk, chlopak by żył, bo miałby kto zareagować.

Seba

Data: 1 lipca 2024, 08:33 "Zadziwiony dawny Ratownik" no debil...

A

Data: 1 lipca 2024, 08:49 "Zadziwiony dawny Ratownik" chyba pora się leczyć albo przynajmniej przestać wypowiadać publicznie

Dawny RATOWNIK

Data: 1 lipca 2024, 09:05 Do SEBY, nie obrażaj ludzi którzy piszą prawdę, niestety ma rację. Są wszędzie tylko nie tam gdzie trzeba.

@ Zawiedziony ratownik

Data: 1 lipca 2024, 09:06 Tylko czy w Górze na Wiśle są wyznaczone kąpieliska? Jest zakaz kąpieli i chyba jest to zasygnalizowane odpowiednimi znakami.https://www.gorakalwaria.net/news-wopr-apeluje-ws-plazy-w-gorze-kalwarii,3431.html

Sławek

Data: 1 lipca 2024, 11:16 Jest to tragedia ponieważ zginoł młody chłopak . I po części była to jego wina . Tylko trzeba sobie zadać pytanie , kto w naszej gminie jest za wszystkie utonięcia odpowiedzialny .. odpowiedź jest jedna .. nasza gmina i nasi radni .. pytanie ilu w naszej gminie jest radnych ? Ile za swoją "prace " dostają kasy .. oni to powinni wykonywać za darmo . A pieniądze które oni dostają powinny być przeznaczone między innymi na sztucznie zrobione kompielisko . Kiedyś był tak zwany kwadrat .. pieniądze które by oddali radni wystarczyły by na odwożenie tak zwanego kwadratu ... Ludzie muszą mieć alternatywę .. jeśli nie ma takiego kompieliska to idzie nad wisłe . A dyby było kompielisko to 90% ludzi by poszła na to kompielisko. A reszta na basen .. i nie ma tu wytłumaczenia że to by nic nie dało ... Każdy kto tak mówi jest też odpowiedzialny za każde utonięcie w Wiśle w naszej gminie ... Dla tego powiem to jeszcze raz . To wy radni jesteście odpowiedzialni za takie tragedie w naszej gminie ...

Bonifacy

Data: 1 lipca 2024, 13:14 Miały być zmienyna maksza i zagospodarowanie Wisły.
Tak miało być czy pamięć mnie zawodzi ?

Xxx

Data: 1 lipca 2024, 14:10 Mógł nie wchodzić tam gdzie nie kazano a nie unosić się z pretensjsmi do WOPR. Po ignorowaniu ostrzeżeń kosztami poszukiwań powinni zostać obciążeni rodzice. Odejście jest mi bardzo szkoda że mlody człowiek stracił życie przez własną głupotę.

O.

Data: 1 lipca 2024, 19:37 Młodość...już taka jest że rządzi się swoimi prawami. Tragedia.

wojtek

Data: 1 lipca 2024, 21:34 "Sławek" zacznij może od nauki poprawnej pisowni.Potem przemyśl, co piszesz.Nie możesz obwiniać kogokolwiek o tę śmierć,winny jest młody chłopak,ofiara.Wiele razy byłem świadkiem,kiedy WOPR upominał nachlanych amatorów kąpieli w Wiśle.Oni nie mogą być wszędzie.Największym gwarantem naszego bezpieczeństwa nad wodą jesteśmy my sami.Według Twojego toku rozumowania radni powinni wyznaczyć bezpieczną plażę,a ludzie i tak polezą tam gdzie chcą.Ten młody chłopak jest ofiarą swojej młodzieńczej bezmyślności.

@Sławek

Data: 1 lipca 2024, 22:53 Naprawdę nie jestem zwolenniczką ani burmistrza, ani rady. Nie można jednak oskarżać kogoś bezpodstawnie. Jest ZAKAZ kąpieli i TRZEBA go przestrzegać. Koniec, kropka. Nie ma obowiązku tworzenia kąpielisk - jest basen. Gmina ma całą masę zadań własnych na finansowanie, których brakuje kasy. Nie jest zadaniem Gminy zapewnianie "rozrywek" znudzonym mieszkańcom. Gmina (czyli my płacący podatki - nie wiem czy się do nich zaliczasz) żywi darmowymi obiadkami, dopłaca do mieszkań komunalnych znacznej ilości mieszkańców, z których część mogłaby wziąć się do roboty. Do tych, którzy plują na WOPR - w artykule wyraźnie napisano, że grupie, w której był chłopak zwracano uwagę - niestety bezskutecznie.

Dior

Data: 2 lipca 2024, 06:58 Trzeba by na okres wakacji postawić na pomost osoby upoważnione, a wątpię żeby ktoś takie osoby upoważniał, ze względu na to że rodzice mają mózg ich dzieci też, ale go nie używają.

Er.

Data: 3 lipca 2024, 15:46 W sobotę około 18 WOPR jechał na bombach do zdarzenia przez miasto, dlaczego nie byli wtedy na wodzie? Żeby było jasne, nie ich wina, ale w taki dzień o tej godzinie moim zdaniem powinni być na wodzie.

Jacek

Data: 6 lipca 2024, 00:10 Gmina powinna zrobic kąpielisko strzezone nad wisla z ratownikami , a tak to kolejna tragedia , i znowu zaraz bedzie kolejna , gmina nic nie robi nie zapewnia bezpieczenstwa umywa rece

Ooo

Data: 6 lipca 2024, 06:55 A ja słyszałem od wedkarzy, że nad Wisłę i to w tym niedostępnym miejscu - bo ustronne to zaprowadził tego chłopaka i dwoje swoich dzieci - wujek i to sam nie umiał pływać. No szok i nieodpowiedzialnosc straszna.
Nikt i nic nie zwalnia nas że zdrowego rozsądku. Strasznie współczuję rodzicom.

Seba

Data: 6 lipca 2024, 08:30 A ja się pytam, gdzie była nowa prężnie podobno działająca grupa SRS jak chłopak się topił? Gdzie była policja? Gdzie straż?

Ja

Data: 6 lipca 2024, 15:27 Do Seba:
A Ty gdzie byłeś jak ten chłopak się topil? No gdzie?
Nie umiesz czytać, że byl on z innymi w jakimś ustronnym miejscu?

Waldemar P.

Data: 6 lipca 2024, 19:23 Przecież naszym miastem rządzi Kononowicz, pamiętacie " nie bedzie niczego "
Od ilu lat pisali że będzie fontanna, zamontowali mediolańskie poidełka już z nich nie kapie. Za komuny w upalne dni jeździła po ulicach polewaczka. Spróbujmy zaprotestować przed urzędem , a gwarantuję że taka niebieska polewaczka się znajdzie. Tylko trzeba wyczaić pogodę żeby nie było za zimno !