Tragiczna niedziela. Dwóch młodych mężczyzn zniknęło pod wodą

Dodano: 20 czerwca 2022; W niedzielę na Wiśle przy plaży w Górze Kalwarii doszło do wypadku, w którym uczestniczyło trzech młodych mężczyzn w wieku ok. 16-17 lat.

Jednemu z nich udało się wybronić z nurtu rzeki, dwóch pozostałych nie zdołało wypłynąć z głównego nurtu Wisły na spokojniejszą wodę. Pomimo intensywnych działań wielu służb nie udało się ich odnaleźć - informuje Piaseczyńskie WOPR - Grupa Interwencyjna Góra Kalwaria.

Do poszukiwań wykorzystywano m.in. drony oraz sonar.

Akcję zakończono wczoraj w późnych godzinach wieczornych. Dziś rano działania poszukiwawcze zostały wznowione.

WOPR przypomina, że Wisła jest rzeką dziką i bardzo niebezpieczną. Wypadek miał miejsce przy tzw. przykosie. Z jednej strony przykosy jest płytka i spokojna woda, z drugiej, za tzw. kantem, zaczyna się głębia i bardzo wartki nurt, z którym nawet najlepsi pływacy mogą sobie nie poradzić. Być może to nieznajomość rzeki była jedną z przyczyn tego tragicznego wypadku.

Fot. Piaseczyńskie WOPR - Grupa Interwencyjna Góra KalwariaDodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (21)

Zawiślok

Data: 20 czerwca 2022, 10:40 Nie ma czegoś takiego jak "znajomość rzeki" jeśli chodzi o Wisłę, ponieważ ona (jej dno) z minuty na minutę się zmienia. Przykosa po godzinie może być w innym miejscu.

Freak

Data: 20 czerwca 2022, 10:46 Niestety tak to się kończy jak się nie zna wody i się wchodzi...Wnikliwy obserwator

Data: 20 czerwca 2022, 12:32 Jeśli wydarzenie miało miejsce w ciągu dnia (ponadto była to upalna niedziela), czy nie było o tym czasie nikogo z WOPR? Czemu w takim wypadku kąpielisko jest otwarte? Odpowiedzialność za bezpieczeństwo biorą osoby, które zarządzają gminą. Jest to miejsce oblegane przez mieszkańców miasta i okolic, więc wszystko jest do przewidzenia. Ile tragedii jeszcze musi się wydarzyć aby zostały zastosowane odpowiednie środki bezpieczeństwa???

Kala

Data: 20 czerwca 2022, 13:49 Współczuję rodzicom.....młodzi chcący zaimponować jeden drugiemu.,najpierw robią potem myślą.... i na efekty nie trzeba długo czekać.....tragedia straszna, mieli całe życie przed sobą

bez komentarza

Data: 20 czerwca 2022, 14:38 " Być może to nieznajomość rzeki była jedną z przyczyn tego tragicznego wypadku."

tak to widzę

Data: 20 czerwca 2022, 14:45 Jest sprzęt są ludzie, a rozumu u pływających za grosz.
Jak się ma ktoś utopić to i na basenie się utopi i ratownik nie pomoże.

mieszkaniec

Data: 20 czerwca 2022, 15:17 tragedia, to były jeszcze dzieci. Należy się zastanowić czy w tym miejscu nie powinno być bezwzględnego zakazu kąpieli. Może "czasami" powinna się wtedy tam pojawić Straż Miejska - chyba mamy taką formację w mieście, ale coś rzadko ją widać. Trzeba wyznaczyć bezpieczne miejsce, gdzie młodzi ludzie mogą się wyszaleć, ale pod czujnym okiem ratowników.

Tragedia

Data: 20 czerwca 2022, 17:48 To jest mentalność społeczeństwa w tym pisoskim socjalizmie dzieci się chowają same bo rodzice spracowani i zajęci płaceniem zusow i podatków

@wnikliwy obserwator

Data: 20 czerwca 2022, 19:52 To nie kąpielisko to dzika plaża na której obowiązuje zakaz kąpieli

pamiętliwy

Data: 20 czerwca 2022, 20:37 Ktoś kiedyś zainstalował szlaban (nie wnikam czy legalnie czy nie). Pamiętam jakie było oburzenie. Szlaban i tak by nic nie załatwił , widzimy na przejazdach kolejowych jak jadą pomimo zamkniętych szlabanów. Ale skoro było otwarte znaczy hulaj dusza .......

Myb

Data: 20 czerwca 2022, 21:30 Ogromna tragedia . Która to już w tym miejscu ? Upalna niedziela tam zawsze tłumy . A gdzie jest wopr w tym czasie ? Zamiast prewencyjnie pouczać zakazywać kąpieli lansują sia z panienkami na wodzie udawajac słoneczny patrol .

Bóg Gniewu

Data: 20 czerwca 2022, 22:11 A może należałoby pomyśleć o zorganizowaniu i wydzieleniu kąpieliska i plaży (bezpłatnie) oraz zatrudnieniu ratowników w okresie letnim tak, jak "nad morzem " dla mieszkańców. To temat dla UMiG. Ludzie chcą korzystać z takich rzeczy.

Mądrzejszy

Data: 20 czerwca 2022, 23:35 Wnikliwy obserwator- nie pleć głupot. Od kiedy Wisła jest kąpieliskiem... Zajmij się czymś ciekawszym a nie piszesz bzdur i siejesz zamęt. Idąc twoim zagmatwanym tropem od samych gór do morza trzeba Wisłę nadzorować za pomocą WOPR-u., Dawno takich bzdur nie czytałem. Odpuść...

strażak osp

Data: 21 czerwca 2022, 00:51 Tesz sie kompałem w wiśle

Stefan

Data: 21 czerwca 2022, 09:09 Wisła była jest i będzie niebezpieczną rzeką, porwała już nie jedno ludzkie życie, tak jak kiedyś mojego kolegę, dlatego młodzi bez pojęcia nie powinni tam wchodzić, może gmina powinna postawić jakiś "czarny punkt" zakaz kąpieli - wchodzisz na własne ryzyko.. tu wopr nie jest winny.


cóś tu nie halo

Data: 21 czerwca 2022, 15:56 RATOWNIK, w mieście w którym brakuje na nocną pomoc lekarską (koszt 300 tys. rocznie).
Kurtyna wodna nie stać miasta, z mediolańskich pomp nawet nie kapie.
Ale w dzień po deszczu podlewa się koniczynę przed ratuszem.
Nie pytam burmistrza ale co na to rada i p.przewodnicząca

Jarek

Data: 21 czerwca 2022, 18:48 WOPR nie jest winny tej tragedii . Prosta sprawa gmina płaci to pracują , nikt za darmo swojej pracy wykonywać nie będzie .. kiedyś przy brzance był tak zwany kwadrat głęboko co prawda tam nie było ale była plaża i można było sobie powiedzieć na plaży i popływać , dla czego gmina nie daje takiej alternatywy wystarczy zrobić na nowo tak zwany kwadrat plaże i ludzie sami by tam chodzili . Zatrudnić ratowników i było by bezpiecznie .

bez komentarza

Data: 22 czerwca 2022, 15:48 @Jarek
Piszesz o kwadracie ,a nie wiesz, że 50 lat temu utopił tam się młody chłopak. Do dziś pamiętam jak się nazywał.
Też nie było nadzoru.

Jarek

Data: 23 czerwca 2022, 12:59 @bez komentarza.. Masz rację , każda śmierć jest tragedią tylko trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie czy łatwiej mieć nadzur nad takim kompieliskiem czy pilnować ludzi nad samą wisłą . Jeśli gmina zrobiła by takie kompielisko naprawdę łatwiej było by pilnować aby takich tragedii było jak naj mniej .

Do jarek

Data: 26 czerwca 2022, 11:39 Co z tego że gmina zrobi kąpielisko jak mądre Grażyny i Janusze i tak będą tuż obok włazic do Wisły........ludzie nigdy nie zmądrzeją, ktoś będzie się akurat topił a tuż obok ludziska i tak dalej będą włazić do wody

Jarek

Data: 28 czerwca 2022, 10:34 @Do jarek.. Masz rację ale ludzie muszą mieć alternatywę . Wiadomo że idioci pójdą na samą Wisłe , tylko wystarczy żeby policja przez trzy sezony ganiała takie osoby i moim zdaniem o wiele mniej osób by pływało Wiśle .. a na sztucznym zbiorniku jednak nie ukrywamy jest łatwiej wodzie ludzi upilnować .. gdyby gmina chciała to by wszystko zrobiła żeby w naszej gminie było jak naj mniej zgonów przez utopienie .