Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Trawa Miskant: sadzonki o zaskakującym potencjale w nowoczesnych ogrodach

Dodano: 17 czerwca 2021; Wśród bijących rekordy popularności sadzonek na polskim rynku zdecydowanie wyróżniają się trawy ozdobne. Sadzonki tych łatwych w uprawie roślin trafiły w gusta Polaków – są doskonałym uzupełnieniem modnych, nowoczesnych kompozycji. Wśród nich szczególne miejsce zajmują trawy miskant. Sadzonki te mają wiele do zaoferowania, zwłaszcza w kilku odmianach, które omówiliśmy dla was poniżej.

Trawa Miskant: sadzonki odmiany Kleine Fontane

Miskant chiński to sadzonka rozpowszechniona w naszym kraju, głównie za sprawą modnych kompozycji roślin, jakie adaptują w prywatnych i publicznych ogrodach architekci krajobrazu. Miskant odmiany Kleine Fontane to roślina okazała, sięgająca wysokością nawet 90 cm (z kwiatostanem ponad 1,5 m). To bylina o puszystych, zielonych liściach, te trawy ozdobne jako sadzonki mogą być wszechstronnie wykorzystane nie tylko w przestrzeni publicznej i na neutralnym gruncie, ale także w prywatnych ogrodach, np. przy domach jednorodzinnych.

Wśród wielu odmian, trawa miskant chiński Kleine Fontane ma szczególnie dekoracyjne cechy, latem intensywnie zielenieje, by jesienią barwić ogród na złotawy kolor. Jest doskonałym wyborem do kompozycji roślin na skalniakach, jak również jako dekoracja przy oczkach wodnych, stawach lub sadzawkach. Miskanty sadzonki można też uprawiać w pojemnikach na balkonach i tarasach. Nie lubią jednak intensywnego słońca, a młode sadzonki miskanty warto zabezpieczać zimą przed mrozami.

Trawa Miskant: sadzonki odmiany Graziella

W odróżnieniu od omawianej wyżej poprzedniczki, miskant Graziella reprezentuje wysokie trawy ozdobne. Sadzonki, choć z początku niepozorne, potrafią sięgać po rozrośnięciu nawet 2 m! W połączeniu z kępiastym, gęstym pokrojem dostajemy doskonałą osłonę lub zieloną przegrodę do ogrodu i ogródka działkowego.

Oprócz tego, że trawa miskant (www.ogrodowymlyn.pl/28-miskant-sadzonki) – sadzonki odmiany Graziella – jest bardzo praktyczna w zagospodarowaniu przestrzeni w miejscach o sporym potencjale, to ma też swoje zalety dekoracyjne. Jej intensywnie zielone liście, w połączeniu z płowymi lub białawymi wiechami długości nawet do 40 cm, wprowadzają do ogrodów element dzikości, naturalnego piękna. Miskanty Graziella są polecane przez serwis OrodowyMlyn.pl, gdy sadzonki zlokalizujemy w miejscu, które nie będzie w przyszłości zagrożone ich wysokim porostem, np. w sąsiedztwie działki sąsiada – wówczas zyskujemy dodatkową osłonę, swoistą naturalną barierę.

Fot. Trawy Miskant od OgrodowyMlyn.pl

Trawa Miskant: sadzonki odmiany Gracillimus Nana

To nasz ulubiony z trzech wybranych miskantów. Ten reprezentant swojej grupy jest bowiem najbardziej uroczy i uniwersalny w swoim pokroju, ma zalety wszystkich wspomnianych odmian. Miskant (sadzonki Gracillimus) jest rośliną dorastającą do 60 cm, jako kępiasta bylina bardzo łatwo znaleźć dla niego miejsce w niewielkim ogrodzie lub w donicy na tarasie. Jego intensywnie zielone liście pięknie wypełniają wolne przestrzenie w skalniakach, na rabatach, a także wzdłuż ścieżek, płotów osłonowych, balustrady tarasowej itd. Jeśli więc szukacie banalnie proste w uprawie trawy ozdobne, sadzonki miskant Gracillimus będą dla was doskonałe na start. Aktualne ceny traw ozdobnych możecie sprawdzić między innymi na OgrodowyMlyn.pl.