Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Trudny czas szkoły w Cendrowicach. Co będzie dalej?

Dodano: 8 kwietnia 2021; Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej poruszono sprawę szkoły w Cendrowicach, która zaczyna się wyludniać.

Przed ostatnią reformą oświaty w Cendrowicach funkcjonowało gimnazjum. Po reformie, czyli likwidacji gimnazjów, w okresie przejściowym, uczyli się tam uczniowie klas siódmych i ósmych z okolicznych szkół w Dobieszu, Czaplinku i Czachówku (w tych szkołach były tylko klasy 1-6).

Tymczasem od września tego roku uczniowie klas siódmych zostaną już w swoich szkołach, a od września 2022 także ósmych. W Dobieszu, Czaplinku i Czachówku będzie, więc już nauka w klasach 1-8.

- Powoli odbudowujemy szkołę w Cendrowicach, obecnie są tam dwa oddziały przedszkolne i klasy 1-2, od września będą klasy 1-3 plus trzy klasy ósme z ościennych szkół (Dobiesz, Czaplinek, Czachówek). Docelowo w szkole w Cendrowicach ma być nauka w klasach 1-8 – wyjaśnia wiceburmistrz Mateusz Baj. Jak jednak zaznacza: odbudowa tej szkoły może potrwać nawet 4 lata.

Wśród nauczycieli pojawiły się obawy, że w okresie przejściowym nie będzie dla nich pracy. Odpowiedzią na te obawy jest propozycja władz samorządu, aby utworzyć w Cendrowicach nową klasę siódmą z rozszerzonym programem wychowania fizycznego. - Szkoła ta ma zarówno warunki lokalowe jak i odpowiedną kadrę, żeby taką „usportowioną” klasę utworzyć – przekonuje Baj.

- Jestem przekonany, że szkołę w Cendrowicach – po trudnym okresie przejściowym - czeka dobry czas. To placówka z niezłą bazą dydaktyczną i bardzo dobrą kadrą pedagogiczną – podkreśla wiceburmistrz.

(mat)


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (32)

gość

Data: 8 kwietnia 2021, 10:27 Z tego co wiem to się utworzyła klasa 7.
Klasy po 16- 18 uczniów, dużo miejsca. Może być.

Henio

Data: 8 kwietnia 2021, 12:23 W zeszłym roku nie otworzono klasy 7 z rozszerzonym WF (sportowej) bo podobno jakieś przepisy tego zabraniają a chętnych były wiele osób. Cytuję mailową odpowiedź ze szkoły - \"W tym roku nie będzie klasy sportowej siódmej , ponieważ zabrania prawo.\" Pytam więc co się zmieniło w tym temacie?

Rodzic

Data: 8 kwietnia 2021, 13:30 Super szkoła, szczególnie dla młodszych roczników. Duża, dostosowana z ładną infastrukturą - rozwojowa. Można przenieść dzieci z okolicznej szkoły, gdzie nie ma sali gimnastycznej (jedynej w gminie), zredukować etat dyrektorski, teren sprzedać. Czysta oszczędność a i zysk przy tym. Gmina lubi takie akcje :)

Warszawiak

Data: 8 kwietnia 2021, 15:15 Najlepszy burmistrz gmin, dzięki Bogu że wybraliśmy Pana Strzyżewskiego i Baja zwłaszcza do oświaty przeprowadziłem się z Warszawy i jestem pod dużym wrażeniem Panów burmistrzów, miejmy nadzieję że pójdą wysoko wysoko wyżej

przedszkole

Data: 8 kwietnia 2021, 20:35 Może przedszkole? albo Klasy z rozszerzonym angielskim i innym językami, informatyką, fikołki ok ale fikołki nie wystarczają na te czasy w życiu...

WC

Data: 8 kwietnia 2021, 23:10 Szkół 10 a toalety ani jednej w tym smutnym mieście

nauczyciel

Data: 9 kwietnia 2021, 08:46 W tym roku powstaje klasa 7 ogólna, a nie sportowa. W artykule jest błąd.

sąsiad szkoły

Data: 9 kwietnia 2021, 09:35 ...do tej szkoły trafiają nie same orły. Raczej ci, którzy cieszą się nie najlepszą opinią. Wulgaryzm, brak jakiejkolwiek kultury widać na przystanku. Palenie, wyzywanie, dewastowanie jest ich mocną stroną. W trakcie roku ci, którzy chcą się normalnie uczyć niestety muszą się przenosić do innych szkół. Tak to na siłę ściąga się wszystkich, byle przetrwać.

@WC

Data: 9 kwietnia 2021, 11:40 Smutny i nudny to ty jesteś w tym mieście, a nawet kraju.

do sąsiad szkoły

Data: 9 kwietnia 2021, 12:35 W każdej szkole są takie orły. Tak dzisiaj się wychowuje dzieci- w domu aniołki, w szkole jeszcze trzymają poziom, a na zewnątrz.....
A skoro używają wulgaryzmów- czy chociaż raz zareagowałeś ?

stary sąsiad

Data: 9 kwietnia 2021, 16:05 ...odpowiadam, tak.

z daleka

Data: 9 kwietnia 2021, 16:28 \"Klasa usportowiona\" ? Aż tak bardzo potrzeba nam sportowców? Może warto rozważyć kształcenie n.p. opiekunek medycznych itp, bo tak przygotowanych ludzi nam brakuje. Może warto utworzyć klasę o profilu okołomedycznym . Języki obce też ważna sprawa, ale sportowcy? Można zajęcia sportowe realizować jako dodatkowe pozalekcyjne.

hmm

Data: 9 kwietnia 2021, 17:00 Szkoda ,że taką \"empatią\" samorządu nie cieszy się od lat szkoła w Czaplinku !!!

Zresztą cały okoliczny teren to \"obszar szczególnej troski\"... od wielu, wielu lat.

Taka \"Górska Ameryka\"... .Szumi

Data: 9 kwietnia 2021, 18:52 a czym ta szkołą się wyróżnia od innych?
Niczym !

Wyborca

Data: 9 kwietnia 2021, 21:09 Kończy się czas Strzyzewskiego i Baja.

Polscy patrioci

Data: 9 kwietnia 2021, 23:08 Oburzeni bo młodzież przeklina a sami bluzgają ile się da chleja i do tego kobiety biją .. a udają wielkich chrześcijan .. zadrę wszędzie widzicie a belki w swoim oku nie dostrzegacie hipokryci

z miasta

Data: 10 kwietnia 2021, 08:28 Przy takich burmistrzach i radzie żądnej władzy i kasy czeka nas mieszkańców trudny czas ,o szkole nie wspomnę.

M.

Data: 10 kwietnia 2021, 10:07
Ranczo Wilkowyje doslownie:)

Pytek

Data: 10 kwietnia 2021, 16:56 A dlaczego w szkole w Górze Kalwarii naraża się zdrowie i życie i do szkoły chodzą dzieci. Zgodnie z prawem mogą chodzić tylko dzieci rodziców walczących z pandemią co tych dzieci nie dotyczy. Góry Kalwarii prawo nie obowiązuje

Mama licealistki

Data: 10 kwietnia 2021, 21:43 Szkoła w Cendrowicach zapracowała na swoją opinię w okolicy, to i klasy łatwo się nie utworzą. Już przez ostatnie lata, gdy uczniowie sąsiednich szkół zmuszeni byli przechodzić z sąsiednich szkół wielu wybierało Zalesie, Warszawę, a wielu rodziców pozostałych wolałoby żeby dzieci zostały w macierzystych placówkach, mniejszych, ale z poziomem nauki i opieką nad dzieckiem wyższymi. Duży budynek to nie wszystko.

rada

Data: 10 kwietnia 2021, 22:43 Młodzieź zawsze bluzgała tylko teraz zaczyna o wiele wcześniej i ciągnie do śmierci .Są taśmy z podsłuchów róźnych ,,elit \'\'i jeszcze smutniejsze źe ,,damy \'\' chcą dorównać tą kwiecistą mową męźczyznom....

@mama licealistki

Data: 11 kwietnia 2021, 12:09 A kto szanowna mamo weryfikował poziom tych szkół skoro od kilku już lat egzaminy zewnętrzne tam się nie odbywały ? Piątki na świadectwie ? Same piątki i szóstki nie świadczą o poziomie szkoły.

Nn

Data: 12 kwietnia 2021, 08:20 Pytek, no niestety muszę Cię rozczarować. Nie masz racji. Poczytaj sobie to prawo dogłębniej.

do mamy licealistki

Data: 12 kwietnia 2021, 08:25 DZieci do Cendrowic z tego co piszesz przechodziły do klasy 7. To 6 lat uczyły się w innych szkołach. To która szkoła odpowiada za poziom? Ta ostatnia? Może ja sie na szkołach nie znam jestem prostym człowiekiem, ale rozum mi tak podpowiada

IVA

Data: 12 kwietnia 2021, 09:02 Szkoła się wyludnia, bo kadra pedagogiczna moooocno przeciętna, Dyrektor mało zaangażowany. Poziom nauczania bardzo słaby, więcej się wymaga niż daje. Budynek to nie sukces, sukcesem są ludzie, którym się nie chce, bo i po co.

Rodzic

Data: 12 kwietnia 2021, 18:33 W szkole w czaplinku zrobić żłobek i przedszkole reszta w cendrowicsch

do rodzica

Data: 13 kwietnia 2021, 10:30 A dlaczego w Czaplinku żłobek i przedszkole może najlepszym wyjściem byłoby zrobienie tak jak już zapoczątkowano właśnie w Cendrowicach zrobić przedszkole i żłobek i zgadzam się z tym że włodarze miasta nie dbają w ogóle o wieś Czaplinek ]tak jakby im przeszkadzają ta miejscowość nic nie pomagają i nic nie robią dla tej miejscowości burmistrz jak przyjeżdża na zebrania np. w lato to w krótkich spodenkach i w trampkach. Czaplinek ma szkołę z prawdziwego zdarzenia to szkoła o dużych wieloletnich tradycjach. Natomiast Pan Baj i całą ta świta starają się wychwalić Cendrowice ponieważ z Cendrowic pochodzi Pani V-ce Przewodnicząca Rady i włodarze zaskarbiają sobie poparcie w Radzie widać grunt pali się pod nogami. Niech się wezmą do roboty i niech zostawią CZAPLINEK w spokoju.

WC

Data: 13 kwietnia 2021, 13:28 Jak można nie popierać toalet w miejscu publicznym a jak ktoś dostanie sraczki ? Albo ma problemy gastrologiczne ?

@WC

Data: 13 kwietnia 2021, 16:45 Nie tylko takie masz, psychiczne również, ze sobą najbardziej.

Dariusz

Data: 13 kwietnia 2021, 23:51 Po co tyle szkół na niewielkim terenie. Przedszkole i żłobek gminny to dobry pomysł. Syn chodził do Dobiesza, potem
Cendrowic, a jego kuzynka wcześniej do Czachówka. W obu przypadkach pierwsze szkoły bardzo dobre, nowoczesne, a Cendrowice? Dobrze, że to tylko dwa lata.

Pytek

Data: 14 kwietnia 2021, 22:37 Czy otwarte place zabaw w Górze Kalwarii są dezynfekowane???

Rodzic

Data: 15 kwietnia 2021, 21:08 Szkoła w Czaplinku jest mała i tam robimy gniazdko dla maluchów -drobiazgu- starsze dzieci do Cendrowic-duża piękna sala gimnastyczna odpowiednia dla starszaków a Czaplinek nadaje się idealnie na żłobek