Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

TVP zainteresowana abolicją w Górze Kalwarii

Dodano: 12 kwietnia 2019; TVP 3 wyemitowała wczoraj program w którym poruszono temat ogłoszonej przez ZGK abolicji.

Przypominamy, że niedawano Zakład Gospodarki Komunalnej ogłosił, że wszyscy, którzy w ciągu najbliższych 3 miesięcy przyznają się do bezumownego poboru wody z gminnej sieci i zrzutu ścieków do kanalizacji, nie poniosą konsekwencji karnych.
Sprawą zainetesowała się TVP, która poruszyła temat w "KURIERZE MAZOWIECKIM". Wywiadu telewizyjnego udzielił również Burmistrz Arkadiusz Strzyżewski.

Materiał do obejrzenia pod linkiem:
http://warszawa.tvp.pl/619054/kurier-mazowiecki?fbclid=IwAR3zmuHXqU0kKVBICduqtE6AtP25u_DxxBtr_F7E5bQCKWG4Erx5npTf7_w


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (43)

Wyborca

Data: 12 kwietnia 2019, 11:02 I po wyborcach. 50 procent mieszkańców to złodzieje? W przyszłych głosowaniach na burmistrza zabraknie Panu głosów. Nowy prezes, jak to przystało na rzecznika pięknie mówi. Chcemy zobaczyć wyniki badań że większość ścieków to ścieki z firm i bytowe. Pan dyrektor Glonek ( były dyrektor z fso z zerową wiedzą w zakresie produkcji wody i oczyszczania ścieków) wypowiada się w temacie dla niego abstrakcyjnym. Pan burmistrz ma wiedzę że ponad 50 procent Góry Kalwarii jest skanalizowane. Tak! Chyba miasta ? Bo napewno nie gminy. Chcą szukać złodzieji a sami zatrudniają tabuny ludzi bez wiedzy i doświadczenia. W zgk jest jeszcze kilku dyrektorów. Między innymi księgowy z holdingu zbrojeniowego. Przestańcie zatrudniać kolegów i koleżanki, a pieniądze zaczną się zgadzać.

Zainteresowany

Data: 12 kwietnia 2019, 11:17 Czyli jak połapiecie wszystkich którzy nie płacą to cena wody i ścieków o połowę w dół? Czy jednak na tym samym poziomie? Z czegoś w końcu trzeba płacić dyrektorom.

Wyborca_G

Data: 12 kwietnia 2019, 15:04 Aż tylu dyrektorów, w takiej małej spółce gminnej ??? nie wiedziałem !!!! o zgrozo, przecież budżet ZGK tego nie wytrzyma, panie Burmistrzu Strzyżewski głosowałem na Pana, a Pan co robi, śmiecie w górę, oskarżenia o złodziejstwo !!! wstyd. Zacznij Pan Panie Burmistrzu patrzeć na to co robi Prezes ZGK, to wykańczanie spółki, na 100 robotników powinien być max. jeden dyrektor, czy dyrektor daje zyski, nie... on jest od nadzoru, popatrz Pan na inne spółki wodno-kanalizacyjne o podobnej wielkości i ilu jest tam dyrektorów ? to pracownicy robotnicy dają zyski bo utrzymują sieć, kontrolują oczyszczalnię, naprawiają awarię a co dyrektor zejdzie do dołu i będzie naprawiał pękniętą rurę, nawet w korporacji nie ma tylu dyrektorów co w ZGK, bo w korporacji dyrektor musi zarobić na siebie poprzez pracę podległych jemu pracowników. Mamy rządy znajomych i dopychania się do koryta swoich, nie ważne czy ma wiedzę, bo mi się należy. Tragedia !!!!

ładna historia.

Data: 12 kwietnia 2019, 16:32 Oni nie widzą złodziei u siebie tylko w swych klientach ich szukają .

przesroga

Data: 12 kwietnia 2019, 16:40 Nikomu nie przyszło by do gowy że w naszym mieście wybuchnie bakomat,a jednak stało się.
Uważajcie mieszkańcy bo nożownik :\"Blisko coraz bliżej\".

norek

Data: 12 kwietnia 2019, 16:43 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

FREAK

Data: 12 kwietnia 2019, 16:46 Głosowałem....zaczynam żałować

Iula

Data: 12 kwietnia 2019, 17:21 A kiedy władze w końcu się wezmą zamieszkania komunalne tyle potrzebujących jest chyba trzeba iść do telewizji ,, Uwaga,,

Mieszkaniec

Data: 12 kwietnia 2019, 17:28 Może Pan poda ile przetwórni owoców i warzyw Pan złapał na nielegalu? Ile umów pan podpisał od rozpoczęcia abolicji? Już podobno państwa pracownicy jeździli po ludziach i pytali o przyłącza. Niech się Pan nie zdziwi jak ktoś psami poszczuje. Jest was tam teraz podobno dużo. Może Pan i dyrektorzy wsiądziecie w auta (paliwo gminne ) i poszukacie? Podobno to miasto złodzieji. Dla pewności najlepiej gdyby Pan i dyrektorzy sami to sprawdzili. Pracownicy w końcu mogą dać się przekupić.

Gapa

Data: 12 kwietnia 2019, 18:24 Lans to najmocniejsza strona burmistrza, powiem szczerze,że jest mi wstyd że oddałam głos na obecnego burmistrza.


Pisowiec

Data: 12 kwietnia 2019, 19:38 Jako \"stary\" Pisowiec emancypowałem tę tragedię dla gminy i nie głosowałem za zmianą na MAXA.
Klasyk mówił nie ważne jak mężczyzna zaczyna-ważne jak kończy.


Skandal ! Kto tam żądzi ?

Data: 12 kwietnia 2019, 19:46 Ci ludzie -obecni dyrektorzy i Prezes kompletnie nie znają się na sprawach wodno-kanalizacyjnych .Jak można byłego pracownika FSO niemającego wiedzy technicznej zrobić Dyrektorem produkcji w spółce wod-kan ,jak można zatrudnić Prezesa który był TYLKO rzecznikiem prasowym bez wiedzy branżowej TECHNICZNEJ ,no Pytam się jak .Oni prowadzą tą spółkę na dno ,ludzie tam pracujący są zdumieni -ta rzeczywistość wygląda jak KARIERA NIKODEMA DYZMY Długoletnimi fachowcami będzie rządził ,taki gość co NIC nie kuma i niczego nie rozumie . W tym bałaganie przypomina mi się od razu obraz zdarzenia -Misiewicz ,któremu oficer Wojska Polskiego trzyma Parasol na deszczu ,żeby szanowny Pan Bartłomiej nie zmókł , K.....rwa co się w tym mieście dzieje, Idę do ZGK po warunki techniczne na ścieki i co dostaje odmowę, bo Pan prezes ,nie pozwala pracownikom wydawać warunków na budowę kanalizacji bo nie ma pieniędzy, to ja proponuję że na własny koszt wybuduję , i co i NIC z tego .Czyli rozumiem że jak ZGK za kilka lat poprawi finanse to jest szansa, K ...rwa ,w żadnej Gminie tak nie ma .Ludzie budują na własny koszt i nikt im nie zabrania. Z takim zarządzaniem ZGK cofa się do czasów komuny. DNO TOTALNE DNO......
Głosowałem na Strzyżewskiego i teraz żałuję.

Wróbelki ćwierkają

Data: 12 kwietnia 2019, 20:57 Wróbelki ćwierkają ,że ZGK ma już czterech dyrektorów i piąty Pan prezes ! Każdy z dyrektorów zarabia podobno około 8tyś zł. Pan prezes ile ? można się domyślać.Do tego dochodzi jeszcze rada nadzorcza w 3 osobowym składzie ,która też nie pracuje za marne parę groszy umówmy się ! Na 20 szeregowych osób pracujących przypada 1 dyrektor i kolejno Prezes. Czy to są te zmiany na lepsze ,które budowały kampanie wyborczą w naszej Gminie ?
Tak się rujnuje firmy, i ogłupia zwykłych ludzi i wyborców ,karze zwykłych pracowników ! Bo Ci z kolei nie zobaczą już długo podwyżek płac bo trzeba najpierw zarobić na 7 osób, które piastują władzę w tak małej Spółce .Trzeba nie mieć kręgosłupa moralnego ,aby tak wyprowadzać Spółkę z problemów finansowych ! Katastrofa zbliża się wielkimi krokami .Już słyszę kroki ,tup tup ,tup tup.


zły

Data: 12 kwietnia 2019, 22:09 @gapa nie tylko Słupsk ma swojego Biedronia ,my też mamy swojego uśmiechniętego, młodego, eleganckiego lansera, większość go wybrała, ja nie,mam czyste sumienie, ale coraz większe wydatki niestety.

Promocja na calego

Data: 12 kwietnia 2019, 22:13 Tego jeszcze nie bylo. Burmistrz Strzyżewski promuje w TVP, ze mieszkancy na nielegalu zapitalaja wode... Kocha tych mieszkancow, jak nic. Wspanialy pomysl, swietna promocja. Bedziemy slawni w Polsce. Ale wody
nie przybedzie...

Gaja

Data: 12 kwietnia 2019, 22:42 Zastanawiam się dlaczego TVP nie zainteresowała się takimi wysokimi stawkami za wywóz śmieci/chyba najwyższy w całym województwie/. A może trzeba zainteresować TVN Uwaga tam burmistrz może udzielić wywiadu jak chciał obniżyć stawki ale na przeszkodzie stoi Prezes GUS.

Mieszkanka47

Data: 13 kwietnia 2019, 05:32 Powiem tak przeciesz zawsze piwtwrzalam że on to tylko kłamać lansować się to nie burmistrz, a i tylko kolesiostwi. Mielilam nie on no ale cóż a to pewnie nie koniec

P S

Data: 13 kwietnia 2019, 06:16 Wyborco płacę na bogate dzieci które mają tyle kieszonkowego co ja wypłaty to zapłacę i za śmieci
Zapłacę

Fg

Data: 13 kwietnia 2019, 07:00 Ciekawie się zapowiada egzekucja przepisów unijnych o uregulowanie kwestii służebności przesyłu. Tutaj sporo ZGK ma potencjalnie do zapłaty za nielegalne=bez pozwolenia właścicieli rury. Będą grube odszkodowania. Bynajmniej nie 5000pln. Wtedy zapraszam ponownie burmistrza do TV. Niech opowie o abolicji

dziwne

Data: 13 kwietnia 2019, 09:52 Telewizja nie jest zainteresowana odwołanymi przetergami ?
(skwery i śmiecie).

taka prawda

Data: 13 kwietnia 2019, 10:29 Abolicja jest PO to by koledzy odłączyli wody opadowe od kanalizacji !

strażak

Data: 13 kwietnia 2019, 10:42 W gminnej kasie brakuje kasy,dlatego burmistrz zabierze strażakom ich własność tzn. budynek wraz z działką która jest wartościowa.

Killzone

Data: 13 kwietnia 2019, 11:57 40% mieszkańców kradnie a w niedzielę siup do kościółka. Spotkacie się dziś wy złodzieje i Wy uczciwie płacący na misterium. Popatrzcie sobie w oczy.

aaajim

Data: 13 kwietnia 2019, 16:09 Przecież oni są sprowadzeni po to by tą spółkę sprywatyzować od tego są ci specjaliści

qwerty

Data: 13 kwietnia 2019, 16:54 Widzę, że wszyscy są anty władza.
W taki sposób Proszę Państwa nie będzie nigdy dobrze, bo nie będziecie umieli przyjąć dobrego.


Janusz

Data: 13 kwietnia 2019, 22:11 do Skandal..
Masz to od tego prezesa na piśmie? Wszystko gromadź by była podstawa do odszkodowania - nie ma prawa zakazać tylko rozpatrzeć w trybie administracyjnym, ciekaw jestem czy tylko Ty masz taki problem.. ktoś tym zakazem powinien się zająć, mam nadzieję, że radni o tym wiedzą i powinni przełożonego zapytać o wyjaśnienie takiego stanu - przecież ten prezes działa na szkodę społeczeństwa.. jak tak można.

nikoś.1

Data: 13 kwietnia 2019, 23:42 Ciekawe czy też zainteresuje się innymi sprawkami...

wyborca

Data: 14 kwietnia 2019, 09:10 Czas sprawić by władzą zajął się prokurator z Białegostoku !

OSP

Data: 14 kwietnia 2019, 12:51 ze stron gminy: okazało się bowiem, że w minionym roku spółka osiągnęła ponad 400 tys. zł straty na sprzedaży. Powód? Aż za 38 proc. wody wyprodukowanej przez ZGK w 2018 roku nikt nie zapłacił!
Prosimy o wyjaśnienie czy ktoś i kto płaci za wodę pobieraną przez OSP straże pożarne ochotnicze w tym wodę pobieraną z hydrantów i czy to jest ujęte w tych 38proc. za którą nikt nie zapłacił.

Nick

Data: 15 kwietnia 2019, 16:11 Po komentarzach wiadomo dlaczego ponoszą takie straty i dlaczego zdecydowali się na abolicję.

Olaf

Data: 15 kwietnia 2019, 20:49 I bardzo słusznie. Niech Ci co nie płacą, zaczną płacić.

@lula

Data: 16 kwietnia 2019, 17:22 Po co komu mieszkania komunalne?Można przecież teraz zamieszkać przy skwerku za ponad bańkę a i na nie byle jakiej ławce się przespać i światłość wirkuista z tych pięknych latarń będzie przyświecać...


nsz

Data: 17 kwietnia 2019, 08:21 Ponieważ burmistrz i nowi dyrektorzy to osoby bez podstawowej wiedzy technicznej (pokończyli szkoły humanistyczne, a pracą poza urzędami i PRem się nie skalali) to proponuję im przeprowadzić prosty eksperyment:
niech zrobią dziurę z boku węża ogrodowego, żeby tam wpiąć inny wąż ogrodowy.
Bez wyłączenia zasilania wody trudno? To teraz niech sobie wyobrażą wpinanie się w instalację z rur gdzie ciśnienie jest dużo większe.

janko

Data: 17 kwietnia 2019, 08:35 \'A kiedy władze w końcu się wezmą zamieszkania komunalne tyle potrzebujących jest chyba trzeba iść do telewizji ,, Uwaga,,\'

do roboty leniu !!

To ja uczciwy "złodziej" Marek

Data: 18 kwietnia 2019, 08:21 A jak to porzekadło mówi: Co to za ptak który w swoje gniazdo s.a? Na pana nie głosowałem i bardzo się z tego cieszę choć znam człowieka prywatnie. To dopiero początek kadencji. Jeszcze kilka lat na psucie jest. Kiedyś pisałem, jeszcze przed wyborem obecnego burmistrza, że nadchodzą ciężkie czasy dla nas Mieszkańców. Jak do tej pory się niestety sprawdza. Współczuję temu kto przejmie urząd po tym człowieku.

toja

Data: 18 kwietnia 2019, 12:55 a gdzie teraz śmiecie wyrzucać najlepiej?

pan Stasio

Data: 18 kwietnia 2019, 17:29 @toja
Na skarpie, prosto z tarasu widokowego tam celowo nie zamontowano kamer.
A tam gdzie zamontowano też można ,ale nocą !
Wkurzony

Data: 18 kwietnia 2019, 23:42 Całe szczęście że były prezes Spółki Pełka nie jest już u władzy - załużył nasą Spółkę jak nigdy w przeszłości!!!! Masakra!

Niezadowolony

Data: 18 kwietnia 2019, 23:45 Jak dobrze że Pełka odszedł od władzy w spółce!!!! Ten człowiek nie miał pojęcia o zarządzaniu spółką!

Zdzwonimy

Data: 19 kwietnia 2019, 00:09 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

kaptur

Data: 19 kwietnia 2019, 15:32 Spółka ZGK powinna opływać w luksusie ,bowiem pobierali pieniądze z unii i dodatkowo od mieszkańców za włączenie do sieci.
Inna sprawa że kolegom robili za frico.

śmierdzi

Data: 21 kwietnia 2019, 08:13 A to donosiciele,do telewizji poszli pełowcy.My powinniśmy za wasze wszystkie kanty donieść do Brukseli ale tego nie zrobimy
Złodzieji szukajcie wśród swoich .
Znacie ich nazwiska,nie podam ich bo regulamin i administrator czuwa by się nie wylało.

Janusz

Data: 22 kwietnia 2019, 22:24 Witam, czy Pan Administrator mógłby zapytać za Prezesa p. Pełki ilu dyrektorów w ZGK było zatrudnionych, czy mieli po 8 tys. proszę o koszt w trakcie jego działania i teraz czyli bilans zamknięcia i otwarcia - i na konic marca 2019. Jakie straty były i jakie są, co z działaniami w stosunku do spółdzielni? Doświadczenie obecnych władz by jakiś prasowiec nie zajmował się inwentaryzacją tudzież zarządzaniem .., czy kiedykolwiek w strukturach ZGK byli dyrektorzy? Czy są potrzebni a nie kierownik robót - technik?