Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Typy krzeseł biurowych, w które opłaca się inwestować

Dodano: 18 listopada 2020; O ile fotel biurowy to pojęcie jednoznacznie kojarzące się z konkretnym typem mebla, o tyle w przypadku krzesła biurowego sytuacja się komplikuje. Pod tym znaczeniem często i to nawet w branży kryją się praktycznie wszystkie rodzaje mebli do siedzenia. Począwszy od faktycznie biurowych krzeseł z metalową konstrukcją i tapicerowanym obiciem, a skończywszy na składanych krzesełkach lub plastikowych, sztaplowanych modelach.

Krzesło wedle potrzeb

Używane w biurach krzesła i fotele można podzielić wedle grup związanych z ich przeznaczeniem. Z tego względu wyróżnia się tradycyjne fotele biurowe lub gabinetowe używane przez pracowników, krzesła biurowe dla klientów, krzesła konferencyjne, krzesełka składane i sztaplowane. Specyficzną formą mogą być też pufy, zwłaszcza z oparciami, ale wielu producentów traktuje je jako zupełnie odrębny rodzaj siedzenia.

Ergonomiczne krzesła biurowe

Niezależnie od wyboru typu i formy krzesła biurowego należy bezwarunkowo zwracać uwagę na ich funkcjonalność, ergonomię i wygodę użytkowania. Muszą być to meble trwałe, stabilne i odporne, gotowe znosić duże obciążenia i regularne użytkowanie przez różne osoby. Z tego powodu najlepiej, aby były modelami o uniwersalnym wyprofilowaniu siedziska oraz oparcia (jak w przypadku krzeseł składanych, plastikowych albo sztaplowanych) lub posiadającymi wbudowane mechanizmy regulacji tych elementów (typowe dla foteli biurowych i krzeseł konferencyjnych).

Wygoda i funkcjonalność przechowywania

W biurach wykorzystujących naprawdę duże ilości krzeseł jak call center, open roomy albo organizujących spotkania czy konferencje w salach szkoleniowych i wykładowych, dobrym pomysłem jest zainwestowanie w krzesła sztaplowane od https://www.ajprodukty.pl/meble-biurowe/krzesla-biurowe/6205400.wf. Ich konstrukcja gwarantuje nie tylko wygodę użytkowania, ale też przechowywania. Można je ustawić jedno na drugim, dzięki czemu zajmą niewiele miejsca, a potem przechować nawet w niewielkim magazynie. Krzesła sztaplowane, składane lub plastikowe idealnie nadają się też poza biurami, np. na firmowe tarasy czy do pomieszczeń socjalnych, w których pracownicy odpoczywają na przerwach. Mają też zastosowanie w firmowych stołówkach.

Fotele najwyższej klasy

Do eleganckich biur i gabinetów oraz do pomieszczeń kontrolnych, gdzie pracownicy spędzają przy biurku nawet pół doby, należy dobrać wysokiej klasy fotele biurowe o maksymalnych ergonomicznych parametrach. Obowiązkowe wyposażenie takich modeli to mobilne kółka do poruszania, system synchroniczny podążający za ruchami ciała w fotelu oraz szeroka możliwość regulacji siedziska, podłokietników, oparcia oraz zagłówka. Należy zwrócić też uwagę na kwestię wykończenia obicia lub tapicerki. Powinien to być materiał o dużej wytrzymałości i odporności na zabrudzenia, a do tego zachowywać elegancki wygląd. Najlepiej sprawdza się klasyczna czarna skóra lub oddychająca, przepuszczająca powietrze materiałowa tapicerka z siateczką na wysokości pleców.