Uczniowie z Góry Kalwarii spotkali się z policyjnym technikiem kryminalistyki

Dodano: 25 listopada 2022; Piaseczyński technik kryminalistyki wziął udział w spotkaniu z uczniami klas policyjnych z Zespołu Szkół Zawodowych im. Marszałka Franciszka Bielińskiego w Górze Kalwarii. Młodzieży przybliżył specyfikę swojej pracy oraz opowiedział o służbie w policji. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się również jakie wymogi formalne musi spełnić kandydat do służby w policji, a także jak wygląda służba policjantów w poszczególnych wydziałach.


News will be here

Spotkania policjantów z młodzieżą to doskonała okazja aby w praktyczny sposób przybliżyć specyfikę formacji oraz to czym zajmują się funkcjonariusze w poszczegolnych wydziałach.

Wczoraj z uczniami klas policyjnych z Zespołu Szkół Zawodowych im. Marszałka Franciszka Bielińskiego w Górze Kalwarii, spotkał się piaseczyński technik. W trakcie wizyty zgromadzona młodzież mogła zapoznać się ze sprzętem, wyposażeniem oraz technikami kryminalistyki, które funkcjonariusz wykorzystuje w codziennej służbie. Policjant z ogromną pasją i zaagnażowaniem opowiadał o swojej pracy. Technik pokazał młodzieży jak zabezpieczać ślady z różnych przedmiotów oraz jak przebiega proces daktyloskopii. Uczniowie z ogromnym skupieniem słuchali prelegenta, który podzielił się ze słuchaczami swoim doświadczeniem oraz zdobytą podczas wieloletniej służby wiedzą.

W trakcie spotkania poruszono również tematykę związaną z doborem do służby. Przedstawiono, jakie wymogi formalne musi spełnić przyszły kandydat oraz jakie dokumenty należy złożyć, aby zostać przyjętym do Policji.

Nie zabrakło również omówienia poszczególnych etapów rekrutacji:

- test wiedzy,
- test sprawności fizycznej
- badania psychologiczne,
- postępowanie sprawdzające,
- rozmowa kwalifikacyjna,
- komisja lekarska

Omówiono także pracę policjantów w poszczególnych wydziałach oraz zalety i trudy związane z wykonywaniem zawodu policjanta.

Na zakończenie uczniowie otrzymali foldery informacyjne dotyczące przyjęcia do służby.

Osoby zainteresowane służbą w Policji, dokumenty mogą składać w Komendzie Powiatowej Policji w Piasecznie w każdy poniedziałek w godzinach 10:00 - 13:00.

asp. Magdalena Gąsowska
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (5)

taaa

Data: 25 listopada 2022, 13:55 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

PAN Kosma

Data: 26 listopada 2022, 10:30 Najwięcej łapią za trawkę i picie piwa.]
ZA TO jak mi ukradli białorusini telefon za 3000zł i to jeszcze pod kamerą, to na komendzie powiedzieli mi: "Nie będziemy się tym zajmować, bo oni przyjeżdżają i wyjeżdżają".
Wielka mi milicja....zwłaszcza tu w Dziurze Kalwarii.
Śmiech na sali.

Jarek

Data: 26 listopada 2022, 11:06 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

XD

Data: 26 listopada 2022, 12:38 Sóper

Jarek

Data: 27 listopada 2022, 10:31 Widzę że prawdy nie wolno powiedzieć.. chciałem zaznaczyć że mamy wolność słowa.. I jakim prawem jak ci uczniowie klasy policyjnej zbierali pieniądze w Lidlu to wręcz atakowali ludzi którzy wchodzili do sklepu ... zwłaszcza jeden taki niski grubawy p...