Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Uhonorowano rzemieślnika – odlewnika z Karoliny

Dodano: 23 września 2021; Do grona Zasłużonych dla Gminy Góra Kalwaria dołączyli Janusz Utrata oraz Zbigniew Fudalski.

Zwołana na 21 września uroczysta sesja Rady Miejskiej odbyła się w przeddzień rocznicy ustanowienia św. Stanisława Papczyńskiego patronem miasta i gminy Góra Kalwaria. Z tego względu w pierwszej części obrad prelekcję o życiu i dziele założyciela Zgromadzenia Księży Marianów wygłosił ks. Paweł Naumowicz, kustosz Sanktuarium Św. Stanisława Papczyńskiego na Mariankach.

W drugiej części sesji radni podjęli jednomyślnie dwie uchwały o przyznaniu tytułu Zasłużony dla Góry Kalwarii. W ocenie kapituły na tytuł ten zasłużyli dwaj mieszkańcy naszej gminy od wielu lat działający dla dobra lokalnej społeczności.

Na temat uhonorowania Janusza Utraty pisaliśmy na łamach GoraKalwaria.net w środę ("Przez 40 lat oddał prawie 47 litrów najcenniejszego płynu").

O przyznanie medalu drugiemu z zasłużonych – Zbigniewowi Fudalskiemu - do kapituły zwróciło się Towarzystwo Miłośników Góry Kalwarii i Czerska, w którym rękodzielnik działa od 22 lat. Jego sylwetkę przedstawiła Aleksandra Fedynicz-Komosa, przewodnicząca Rady Miejskiej. Kunszt 79-letniego rzemieślnika – odlewnika z Karoliny znany jest w całej Polsce. Był wykonawcą licznych pomników oraz tablic pamiątkowych. Kilka z tablic upamiętniających postaci i wydarzenia historyczne bezpłatnie wykonał na rzecz społeczności naszej gminy. To w jego pracowni powstało także popiersie Józefa Piłsudskiego, przed którym odbywają się uroczystości patriotycznej w naszym mieście.     
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (1)

Robert

Data: 9 października 2021, 09:48 Wytrzeszcz jakiś się wdał , mimika napięta , tęsknie rozglądający się za pozostawionymi gdzieś resztkami inteligencji .