Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Uroczystości ku czci Św. Stanisława Papczyńskiego na Mariankach

Dodano: 15 maja 2021; 23 maja o godz. 11:00 w Wieczerniku na Mariankach rozpoczną się doroczne uroczystości ku czci świętego ojca Stanisława Papczyńskiego, których najważniejszym punktem będzie Eucharystia sprawowana przy ołtarzu polowym o godz. 12:00, przewodniczyć jej będzie ks. dr Wojciech Rzepa.

Jak czytamy na stronie internetowej świątyni, w tym roku centralne uroczystości ku czci św. Stanisława będą odbywały się przy ołtarzu polowym za Wieczernikiem. W związku z tym grono wiernych uczestniczących w uroczystościach będzie mogło być szersze.

Uroczysta Msza święta o godz. 12:00 będzie sprawowana ku czci św. ojca Stanisława Papczyńskiego w intencjach pielgrzymów, przyjaciół i dobrodziejów Sanktuarium. Uroczystości będą transmitowane przez Internet.

Po Mszy świętej odbędzie się także agapa (z tradycyjną grochówką i ciastami z Galerii Wypieków Lubaszka).

Liturgiczne wspomnienie św. ojca Stanisława Papczyńskiego jest obchodzone w dniu 18 maja. Jednak zgodnie z długą tradycją na Mariankach uroczysta celebracja tego święta jest zawsze przenoszona na niedzielę następującą po tym dniu. W tym roku jest to 23 maja.

Szczegóły:

https://papczynski.pl/aktualnosci/centralne-uroczystosci-ku-czci-sw-stanislawa-papczynskiego-na-mariankach/

Fot. www.papczynski.pl

(kar)
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (4)

Xyz

Data: 16 maja 2021, 17:13 Czy jest możliwość zorganizowania ślubu na tym ołtarzu polowym? Z jakim księdzem należy się w takim wypadku skontaktować?

oj

Data: 19 maja 2021, 22:58 Covid pokonany -skoro sam premier onegdaj triumfalnie ogłosił... jest co świętować!! Oby pogoda doPiSała!

zły

Data: 23 maja 2021, 11:07 @oj Jak będzie PO-paprana to też się uroczystość odbędzie....

mieszkanka

Data: 27 maja 2021, 16:25 Piękna uroczystość, wspaniale przygotowana. Ksiądz Rzepa jedyny w swoim rodzaju.Tylko co niektóre na ołtarzu golenie mogły zasłonić. Naprawdę nie ma co podziwiać.