Uruchomiono pierwszą w gminie tężnię solankową

Dodano: 3 czerwca 2022; W Czaplinie, na działce sołeckiej obok remizy OSP, zaczęła działać pierwsza w naszej gminie tężnia solankowa.

Tężnia powstała w ramach Budżetu Partycypacyjnego 2022. Projekt zgłosił Zbigniew Adamczyk, radny, a zarazem sołtys Czaplina. - – To jest przede wszystkim dla zdrowia mieszkańców – mówi sołtys. – Dużo osób chorowało na koronawirusa, a inhalacje są im zalecane, ale te inhalacje są dobre na szereg innych dolegliwości. Wynegocjowałem z wykonawcą dobre parametry tężni, aby miała jak najlepsze działanie - powiedział Adamczyk na łamach "Przeglądu Piaseczyńskiego".

Ostateczny koszt inwestycji wyniósł niespełna 50 tys. złotych. Tężnia pracuje od godz. 9.00 do 21.00 w półgodzinnych cyklach.

Fot. UMiG w Górze Kalwarii

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (35)

mieszkanka

Data: 3 czerwca 2022, 10:43 Panie Sołtysie , pięknie dziękujemy. Jak wszystkim mieszkańcom wiadomo działka za osp jest miejscem spotkań miejscowych koneserów piwka więc kwestią czasu jest, że będą do tężni oddawać mocz a osoby chętne na inhalacje będą wdychać te ,,zbawienne" opary. Naprawdę nie było na co przeznaczyć pieniędzy? Dziury w drodze łamią koła w autach o braku chodnika nie wspomnę. Bez pozdrowień Panie Adamczyk

Rudolf

Data: 3 czerwca 2022, 11:05 Na ogół krytykuję krytykantów ale ten pomysł to faktycznie piramidalna bzdura.

Radek

Data: 3 czerwca 2022, 13:08 hahaaaa wynegocjował :) nie ma pilniejszych spraw? znowu dla pijaczków będzie dodatkowa atrakcja

Toja

Data: 3 czerwca 2022, 14:30 Ludzie, Kto to zatwierdził?

To tyle

Data: 3 czerwca 2022, 16:00 To tyle o wsi, ja napiszę o mieście.
Mieście co się zowie Góra Kalwaria.
Skwer za milion obsikany, że zeza dostać można , nieopodal jakieś dmuchańce ustawiają, będzie impreza.
Najpierw wezwać sanepid ,co by epidemii nie było.

Er

Data: 3 czerwca 2022, 16:14 Prawie jak w Ciechocinku 😁

Yogi

Data: 3 czerwca 2022, 16:16 Najlepsze pieniądze są na nietrafionych, słomianych inwestycjach..

Xxx

Data: 3 czerwca 2022, 18:57 Przyjemnie na bzdury wydawać pieniążki nie że swojej kieszonki a stacza w mieście jak nie było tak niema.

Gościu

Data: 3 czerwca 2022, 19:51 A gdzie to jest i jak trafić?

Jan

Data: 3 czerwca 2022, 23:27 Nie bardzo rozumiem utyskiwania, dlaczego tak źle? Po co to jest potrzebne? Wyborcy zrozumieją. Duża ilość osób na imprezach w okolicy to nie tylko ogromne wyzwanie logistyczne. Każdemu z uczestników należy zapewnić również szybki i łatwy dostęp do załatwiania potrzeb fizjologicznych. W tym celu warto zdecydować się na przenośne toalety. To rozwiązanie zdecydowanie tańsze i mniej czasochłonne niż budowa nowego przyłącza wodno-kanalizacyjnego (co nie zawsze jest możliwe), a przy tym estetyczne i higieniczne. Warto zadbać o elektorat.....

Zyta

Data: 4 czerwca 2022, 04:31 Na początku myślałem że na tym zdjęciu to jakaś pasieka i to nic kosztowało tyle pieniędzy. Kilka desek i trochę praktyków z brzozy.Przynajmniej psy będą miały na co lać.

alleluja

Data: 4 czerwca 2022, 05:56 Przywykłem do tytułów ,że oni co zrobią.
Samborska miała skończyć remont z przed lat a dopiero teraz remontują budynek straży.
A tu od razu zrobili po cichu, bez przecinania wstęgi szkoda że nikomu niepotrzebne.

Adamczyk

Data: 4 czerwca 2022, 10:11 Przeczytałem merytoryczne komentarze zatroskanych autorów - odważne", bo pod osłona nicków. W trosce o poprawę merytoryki ich wypowiedzi odnoszę się do kilku kwestii :
@mieszkanka - skąd po0mysł "z oddawaniem Moczu" - chyba nie z autopsji? Zapomniała Pani wspomnieć o monitoringu? Słyszała Pani o projekcie budowy nowej jezdni z chodnikiem ? A może napisze Pani coś o walorach tężni? Ależ nie - na empatię wiecznych malkontentów nie liczę, ale ich pozdrawiam. Zdrowia życzę, by nie musieli korzystać z tężni.....
@Rudolf - skąd taka ocena - zasadności budowy/korzystania z tężni? Czy ten tekst to nie krytykanctwo czystej wody?
@Radek - jeśliś negocjował. to się pochwal (hahaaa). Są inne ważne sprawy - składałeś bodaj jeden wniosek do BP, bodaj jeden dobry, to zasłużysz na pochwałę i szacunek,,,,
@Toja - proponuję się zapoznać z zasadami głosowania w ramach BP - by uzupełnić braki w wiedzy i uniknąć pisania takich mądrości.
Części wątków nie poruszam, bo nie chce iść w tę stronę.....
Autorce dziękuję za artykuł, ale chyba nie tak się umawialiśmy ... Pozdrawiam też rozsądnych czytelników, oczekując ich komentarzy. Owocnego korzystania z tężni wszystkim życzę!

Freak

Data: 4 czerwca 2022, 10:15 Robi wrażenie, drugi Ciechocinek

Uff

Data: 4 czerwca 2022, 10:19 żałosny jest ten pomysł z teznią, a tak na marginesie, pan Adamczyk niech się przejedzie pekesem do Warki i obejrzy miejscową tężnie.

Baba z Czaplina

Data: 4 czerwca 2022, 11:20 Jak wiadomo wszystkim mieszkańcom za OSP odbywają się spotkania alkoholowo- narkotykowe , świetny mikroklimat … Czaplin Zdrój 😂😂😂👍

Czaplinianka

Data: 4 czerwca 2022, 11:25 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

na zdrowie wszystkim

Data: 4 czerwca 2022, 21:07 @Toja
Pytasz kto zatwierdził, zapewne ten kto na tym zyskał i nie będzie to ten co będzie się inhalował.

bawmy się nie za swoje

Data: 5 czerwca 2022, 08:14 Inna p. radna zasponsorowała SM chodnik z naszych podatków. Skorzystałem z tej ścieżki w czasie gdy była naprawa chodnika po drugiej stronie, mieszkańcy bloków patrzyli jak na intruza gdyż ja poruszałem się rowerem ,a one wyprowadzały swoje pieski.

A-A

Data: 5 czerwca 2022, 08:31 Po komentarzch widzę że niebawem tężnia zostanie unieruchomiona.
Wtedy zapadnie cisza.

Mieszkaniec

Data: 5 czerwca 2022, 11:55 Na fb na grupie utrzymania terenów zielonych widać jak wygląda nasz plac zabaw . Butelki po piwie i reszta syfu. Wiec Panie sołtysie może warto przejrzeć ten monitoring. No chyba ze boi się Pan zobaczyć tam .... chyba wiadomo co.

Wow

Data: 5 czerwca 2022, 12:02 Mam nadzieję, że średnia inteligencja mieszkańców Gminy jest znacząco wyższa od tych na forum!
Niektóre wpisy to średniowiecze mądrości... ile w nich niewiedzy, głupoty - a ile np. zawiści 🤔❓

Czy warto robić c o k o l w i e k. dla "niektórych"?!!!zachwycona

Data: 5 czerwca 2022, 17:45 Inhalacje skutecznie wpłyną na poprawę zdrowia mieszkańców tym bardziej, że "tężnia" znajduje się obok fermy kur. Jest co wdychać - nawet bez tężni!!! Wystarczy przejść obok i już czuć w nosie i płucach. Taki mikroklimat. Gratuluję pomysłu, szczególnie w kwestii lokalizacji.

Radek do Adamczyka

Data: 5 czerwca 2022, 19:18 Panie radny,
czy nie ma pilniejszych potrzeb? jako wyborca, mieszkaniec, oczekuję przede wszystkim: dróg bez dziur, drożnych rowów, ciśnienia wody podczas upałów.
Co mi po ławce z drewna i kilku gałęzią w dodatku na krańcu gminy.
Proszę odpowiedzieć na pytanie, inaczej zadam w formie interpelacji, bo Pan tak ładnie zawsze jak się wypowiada podczas sesji, że analiza tego, analiza tamtego, że by się przydało...zatem pytam Pana, czy poprzedził Pan, złożenie wniosku do BP, analizą zasadności? Ile osób skorzysta w skali miesiąca, w skali roku? Okazać się może, Szanowny Panie, że jest to niezasadne, 50 tysięcy poszło, a może dzięki temu przeszedłby bardziej potrzebny projekt, który był składany?
Oczekuję odpowiedzi Panie radny Adamczyk, na forum.


Antek

Data: 5 czerwca 2022, 19:40 Takie małe coś nie nasyci powietrza w te cenne składniki lecznicze,chyba że będziemy nosy trzymać w tych patykach

Wow

Data: 5 czerwca 2022, 23:47 Mam nadzieję, że średnia inteligencja mieszkańców Gminy jest znacząco wyższa od tych na forum!
Niektóre wpisy to średniowiecze mądrości... ile w nich niewiedzy, głupoty - a ile np. zawiści 🤔❓

Czy warto robić c o k o l w i e k. dla "niektórych"?!!!Rudolf

Data: 6 czerwca 2022, 09:21 @Rudolf - skąd taka ocena - zasadności budowy/korzystania z tężni? Czy ten tekst to nie krytykanctwo czystej wody?

Odpowiadam: Nie. Za dużo pieniędzy w tej Gminie idzie na dopieszczanie suburbii, co wynika chyba z nadreprezentacji sołtysów w Radzie Miasta. A samo miasto wygląda jak pogorzelisko. Bo za miastem nie ma się kto wstawić. Każdy rozdrapuje budżet w swoją stronę, choćby na najbardziej absurdalne projekciki.

Ryszard Ochudzki

Data: 6 czerwca 2022, 12:33 Wiecie co robi ta tężnia? Ona odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest tężnia na skalę naszych możliwości.

Bareja

Data: 6 czerwca 2022, 20:11 A tu cały cytat wystarczy pozamieniać słowa z misia na tężnię:
Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo i nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu ...


jass

Data: 6 czerwca 2022, 20:37 za 50 tysi o kosze rowy od Katów do Hortexu, bo widzę, że nie ma tam gospodarza. Spychologia na GDDKiA się skończyła. Oni już się tą drogą nie interesuja.

Jaś fasola

Data: 6 czerwca 2022, 23:36 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Obcy

Data: 7 czerwca 2022, 09:20 Mieszkańcy Czaplina. Sami wybraliście Sołtysa, Sami wybraliście Radę Solecka i chyba Sami na zebraniu wiejskim ustaliliście BP. No chyba ze się mylę? Przynajmniej tak powinno to działać.

polacco

Data: 8 czerwca 2022, 00:32 Kolejna inwestycja typu nieużywana (od czasu do czasu ktoś ją obsika) Zenkowa wiata na rowery w Krzakach Czaplinkowskich za 40 tys. zł. Łatwo się wydaje pieniądze podatników na bzdurne inwestycje.

Future

Data: 8 czerwca 2022, 02:00 Będę tam pił kodeina brudna

?

Data: 12 czerwca 2022, 07:12 Jeśli to cudo stwarza takie zainteresowanie a nawet poruszenie co się stanie gdy nowa władza wybuduje kibel ?
Bo przecież tak się stać musi.
ludzie masowo wyjdą na ulice.