Urząd miasta przestanie szpecić

Dodano: 13 października 2021; Samorząd Góry Kalwarii pozyskał pokaźną dotację na remont budynku przy ulicy 3 maja.

Projekt "Termomodernizacja budynku Urzędu Miasta i Gminy Góra Kalwaria wraz z modernizacją systemu grzewczego oraz poprawa dostępności usług publicznych" otrzyma 891 tys. zł wsparcia z budżetu województwa w ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego.

Inwestycja była odkładana od wielu lat. Wreszcie będzie miała szansę ruszyć dzięki pozyskanym środkom. Całość prac ma kosztować około 1,5 mln zł.

Budynek zostanie ocieplony, zyska też nową elewację oraz system ogrzewania (dotychczasowy pochodzi z epoki PRL). - To przyniesie oszczędności dla gminy, bowiem zostaną zmniejszone straty cieplne – wyjaśnia rzecznik górskokalwaryjskiego magistratu, Piotr Chmielewski. – Dzięki nowej elewacji poprawi się też wizerunek budynku – dodaje.

Projekt zakłada dostosowanie urzędu do potrzeb osób niepełnosprawnych. Z tyłu budynku zostanie wybudowana rampa, po której petenci na wózkach inwalidzkich będą mogli wjechać do kancelarii, gdzie załatwią swoje sprawy.

Epidemia COVID-19 uwidoczniła też władzom gminy, że obecnie nie ma możliwości odseparowania ruchu urzędników od ruchu petentów. Chodzi o to, że nie ma miejsca, gdzie urzędnik mógłby spotkać z petentem. To ma się zmienić - powstanie miejsce na kształt biura obsługi mieszkańców.

- Nie będzie żadnych luksusów, ale chodzi o to, żeby były normalne warunki do pracy – podkreśla Piotr Chmielewski.

(mat)Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (11)

Krzysztof

Data: 13 października 2021, 17:40 Wcześniejszy artykuł z przed lat mówił ,że trzeba zgody sąsiadów, okazuje się ,że nie mieli kasy !

Aha

Data: 14 października 2021, 09:44 A to co jakieś nienormalne warunki tam mają dusza się bici są maltretowani czy jak ? Czy - 15 w zimę jest przy grzejniku ? Jak to mówią wszędzie dobrze ale w państwowych posadkach najlepiej jak ja bym chciał robić remont za 1.5 mln w dobie pandemii i drogich materiałów budowlanych to bym się 6 razy zastanowił ale cudze pieniądze najłatwiej się wydaje

do aha

Data: 15 października 2021, 08:32 w zimę w pokojach jest 8 stopni, pozdrawiam

Aha

Data: 15 października 2021, 13:35 No to trzeba sprawdzić ile jest na rozmaitych magazynach itd .. 8 stopni to dosyć ciepło hehe

Kasia

Data: 15 października 2021, 18:32 I bardzo dobrze że będzie remont bo budynek wygląda odstraszająco natomiast panie tam pracujące są bardzo kompetetentne i miłe z ogromną przyjemnością załatwiamy tam sprawy urzędowe

do kasia

Data: 17 października 2021, 18:38 a panów nie ma pracujących i miłych w umig?

tak to widzę

Data: 18 października 2021, 18:15 Bieda po wojnie była a ludzie Warszawę odbudowali i Górę Kalwarię. UE nie było ani św. Mikołajów, dzisiaj ktoś musi dać bo inaczej się zawali.

Do Aha

Data: 18 października 2021, 18:37 Glupia krytyka nie jest tu potrzebna. Remont jest konieczny. Okoliczne urzędy są naprawdę ladne i funkcjonalne a niektórym jak widać nigdy się nie dogodzi.

Aha

Data: 20 października 2021, 11:55 Remont jak najbardziej wskazany ale nie za taką kasę ..

January

Data: 23 października 2021, 16:17 Każdy kto ma swój dom i go docieplał zna ceny.
Ja też docieplałem swój dom nie musiałem z nikim się dzielić nie miałem innych zobowiązań, a w ogóle nie są to aż takie drogie rzeczy !

Do aha

Data: 23 października 2021, 17:34 Za połowę tej sumy wykonać remont a resztę oddać na 500 plusa, czy na obiadki dla bezrobotnych ?