Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Urząd miasta przestanie szpecić

Dodano: 13 października 2021; Samorząd Góry Kalwarii pozyskał pokaźną dotację na remont budynku przy ulicy 3 maja.

Projekt "Termomodernizacja budynku Urzędu Miasta i Gminy Góra Kalwaria wraz z modernizacją systemu grzewczego oraz poprawa dostępności usług publicznych" otrzyma 891 tys. zł wsparcia z budżetu województwa w ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego.

Inwestycja była odkładana od wielu lat. Wreszcie będzie miała szansę ruszyć dzięki pozyskanym środkom. Całość prac ma kosztować około 1,5 mln zł.

Budynek zostanie ocieplony, zyska też nową elewację oraz system ogrzewania (dotychczasowy pochodzi z epoki PRL). - To przyniesie oszczędności dla gminy, bowiem zostaną zmniejszone straty cieplne – wyjaśnia rzecznik górskokalwaryjskiego magistratu, Piotr Chmielewski. – Dzięki nowej elewacji poprawi się też wizerunek budynku – dodaje.

Projekt zakłada dostosowanie urzędu do potrzeb osób niepełnosprawnych. Z tyłu budynku zostanie wybudowana rampa, po której petenci na wózkach inwalidzkich będą mogli wjechać do kancelarii, gdzie załatwią swoje sprawy.

Epidemia COVID-19 uwidoczniła też władzom gminy, że obecnie nie ma możliwości odseparowania ruchu urzędników od ruchu petentów. Chodzi o to, że nie ma miejsca, gdzie urzędnik mógłby spotkać z petentem. To ma się zmienić - powstanie miejsce na kształt biura obsługi mieszkańców.

- Nie będzie żadnych luksusów, ale chodzi o to, żeby były normalne warunki do pracy – podkreśla Piotr Chmielewski.

(mat)
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (5)

Krzysztof

Data: 13 października 2021, 17:40 Wcześniejszy artykuł z przed lat mówił ,że trzeba zgody sąsiadów, okazuje się ,że nie mieli kasy !

Aha

Data: 14 października 2021, 09:44 A to co jakieś nienormalne warunki tam mają dusza się bici są maltretowani czy jak ? Czy - 15 w zimę jest przy grzejniku ? Jak to mówią wszędzie dobrze ale w państwowych posadkach najlepiej jak ja bym chciał robić remont za 1.5 mln w dobie pandemii i drogich materiałów budowlanych to bym się 6 razy zastanowił ale cudze pieniądze najłatwiej się wydaje

do aha

Data: 15 października 2021, 08:32 w zimę w pokojach jest 8 stopni, pozdrawiam

Aha

Data: 15 października 2021, 13:35 No to trzeba sprawdzić ile jest na rozmaitych magazynach itd .. 8 stopni to dosyć ciepło hehe

Kasia

Data: 15 października 2021, 18:32 I bardzo dobrze że będzie remont bo budynek wygląda odstraszająco natomiast panie tam pracujące są bardzo kompetetentne i miłe z ogromną przyjemnością załatwiamy tam sprawy urzędowe