Urząd Miasta zbiera wosk i parafinę dla ukraińskich żołnierzy

Dodano: 20 stycznia 2023; Na prośbę przyjaciół z Ukrainy, gmina Góra Kalwaria przystąpiła do akcji zbiórki wosku i parafiny na rzecz ukraińskich żołnierzy.

Stare lub nowe świeczki i inne woskowe lub parafinowe produkty można dostarczać do szkół podstawowych w naszej gminie lub Urzędu Miasta i Gminy (ul. 3 Maja 10). Około 10 lutego materiał zostanie zebrany i zawieziony na Ukrainę.

Po przetopieniu, wykonane z wosku lub parafiny lampki trafią do żołnierzy przebywających na froncie. W okopach dają one światło, pozwalają ogrzać dłonie, podgrzać posiłek lub wodę. Nie dymią więc nie są widoczne dla wroga. Zrobiona w puszce lampka z tekturowym knotem pali się nawet przez dwa dni.

- W przypadku większych ilości wosku/ parafiny prosimy o bezpośredni kontakt z nasza Grupą Utrzymania Terenów Publicznych - tel. 509 082 753 - czytamy na stronie UMiG w Górze Kalwarii.

(inf. prasowa)

Fot. UMiG w Górze Kalwarii
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (21)

nl

Data: 20 stycznia 2023, 16:05 Oczywiście, że w szkole będziemy zbierać, tak jak zawsze pomagać. Tylko mamy jedną prośbę, żeby nas szanować. Wszystkie gminy wokoło dostały już 13 wynagrodzenie. U nas jak zwykle NIE! Rozumiem, że trzyma się ma procent, tylko dla kogo! Czy raz można dostać pieniądze przed feriami a nie po! Dyrektor ZOPO wiadomo, że niewydolny! Może Pan Burmistrz łaskawie pomyśli raz o nas! Wypłaci wcześniej a nie w ostatnim terminie jaki jest! Natchniony w poniedziałek puści przelew. A my nle będziemy organizować, zbierać, pomagać itp.

nl

Data: 21 stycznia 2023, 13:44 Tak jak i wigilia, tylko dla dyrektorów. Stół z przysmakami od smakołyków się uginał. W "Góralce" nie zostawiono stówki za jadło tylko bardzo dużo! A dla nauczycieli życzenia na kartce! Dziękujemy !!!

Aha

Data: 21 stycznia 2023, 14:17 Ja tez chcę wynagrodzenie gwarantowane i to już! Za to,że zagłosuje na jarka!

2+2

Data: 22 stycznia 2023, 10:36 Ciekawe tylko gdzie i kto będzie te lampiony robił ...bo to nie hop siup....wyprodukować zdatne do użycia lampiony ....z resztek...... hmm trzymam kciuki...

wyborca

Data: 22 stycznia 2023, 20:25 Popieram postulat nl. Jak zapewnić publikę na nudnych jak flaki uroczystościach gminnych, to wiadomo: nauczyciele, jak do kasy to kto inny.

mój sen

Data: 22 stycznia 2023, 20:27 Miałem sen ,że Góra Kalwaria nie wosk przekazała a czołg nie ten co stoi w krzakach a nowiuśki zakupiony z budżetu i za kredyty. A wszystko by zawstydzić niemców.

antydemokrata

Data: 23 stycznia 2023, 17:45 A kto będzie zbierał wosk i parafinę dla rosyjskich żołnierzy? Przecież oni również marzną w okopach...Nie mówiąc już o pomocy bombardowanym cywilom w okręgu donieckim od ...2014 roku przez potomków Stiepana...

zero

Data: 24 stycznia 2023, 08:02 Aha, wróć do zerówki, tam przynajmniej będziesz miał z kim i o czym porozmawiać

Ore

Data: 24 stycznia 2023, 08:41 @ antydemokrata
0ni mają puina !


@Ore

Data: 24 stycznia 2023, 09:34 A my niestety mamy szabesgojowy rząd POPIS i przystawki , ((patrz nie na to jak się kłócą publicznie tylko jak głosują) na usługach wall street i eurokołchozu, który już nie tylko nas sprzedał i zadłużył na ...nikt nie wie ile to jeszcze niechybnie wciąga nas do NIE NASZEJ WOJNY!

oldman

Data: 24 stycznia 2023, 22:46 Uwaga! Na forum przeniknęły ruskie trole.

Mieszkaniec

Data: 26 stycznia 2023, 22:36 Zbierają pomagają Ukrainie a Gmina sama jest stratna przez to ze im Pomagamy możecie podziękować Ukrainie ze to dzięki nim Gmina dostała tak mała dotacje w tym roku bo Wolicie pomoc im jak swoim Rodakom naprawdę są rodziny które potrzebują pomocy ale przez oszczędność ludzie na tym cierpią stad tez oszczędności to prąd to światło ogrzewania. Zalosne

Nie politykuj

Data: 27 stycznia 2023, 10:21 @Mieszkaniec
Za robotę się weź.


@ Nie politykuj

Data: 27 stycznia 2023, 11:18 A ty jak taki hojny to oddaj wszystko co TWOJE a nie cudze. Gmina może sobie rozdawać jak będzie miała swoją własność. Cały majątek gminy to własność jej obywateli. Jak chcą oddawać to niech rozpiszą referendum.Tak samo jak obecny rząd ,który "przekazał" dla Ukrainy uzbrojenie przekraczające wartość kilku miliardów złotych. A czy to należało do nich czy do Polaków? Kto im dał prawo do dysponowania cudzą własnością? To jest rabunek na własnych obywatelach aby zaspokoić obcych (ciekawe jakie w tym wszystkim mają znaczenie słynne już taśmy z podkarpackich domów uciech),którzy nota bene w dalszym ciągu nie lubią Polaków . To my Polacy z naszych podatków wyłożyliśmy na uzbrojenie, nie Ukraincy i jak ktoś ma życzenie ich wspomagać to może oddać im wszystko co jest jego własnością. Od własności społecznej wara. Oczywiście wszystkim ,którzy mają odmienne zdanie od pisowskiej proukaraińskiej propagandy przypisuje się łatkę ruskich agentów bez konkretnych przykładów bo merytorycznie oczywiście zero. I najwięcej do powiedzenia mają ci ,którzy pewnie nie mieli nigdy okazji zamienić słowa z osobą z Ukrainy. A ja apeluję żeby Polak stanął nie po stronie ukraińskiej ani po ruskiej ale żeby stanął po stronie polskiej.

Jajco

Data: 27 stycznia 2023, 19:08 @ @ Nie politykuj
Człowieku czep się Tfuska, a czy czasem nie zabał Ci pieniędzy z OFE ? Było referendum ? Pytał się Ciebie ?

@jajco

Data: 28 stycznia 2023, 12:01 Gdybyś logicznie rozumował to zobaczyłbyś ,że PO, i PIS to jedna partia. Jedni rabowali Polskę wcześniej a drudzy obecnie i żadna z tych partii krzywdy sobie nie zrobi. Te wywlekanie na forach publicznych nieudolności czy nawet sabotażu kończy się na ...słowach. Jeśli Tfusk i platfusy, jak piszesz zagarnął środki z OFE to dlaczego jeszcze nie siedzą? Poczekaj jak wygra teraz "opozycja " to czy kogoś posadzą. Piszę o tym od dłuższego czasu ,żeby przyjrzeć się ilu ludzi przeskakuje jak pchły z platformy do pisu i odwrotnie ( jak np. Morawietzky czy Duda) i piastują potem poważne stanowiska. Oczywiście jak byli poprzednio w PO to nie robili "wałków" albo przynajmniej o nich nie wiedzieli? To jest towarzystwo wzajemnej adoracji i są to te same gęby ( przy korycie)w sejmie od lat tylko dla tego,że tacy ignoranci jak ty oddają na nich głosy . Bo jedno co im się udało to ...podzielić społeczeństwo. Nie patrz jak się kłócą przed kamerami bo to show dla plebsu. Patrz jak głosują bo wszelkie ustawy przeciw Polakom głosują ręka w rękę. Ale niestety dopóki stan umysłu większości Polaków będzie taki ,że będą chodzić na głosowania dla samego głosowania bez merytorycznej wiedzy to oni będą w dalszym ciągu będą mieli carte blanche do łupienia obywateli co raz to nowymi podatkami ,opłatami i .t p. Najlepszym przykładem ich współpracy są ostatnie głosowania nad KPO i uległość wobec eurokołchozu, A już rażącym przykładem są działania w sprawie zarzynania polskiego górnictwa węglowego gdzie jedni psioczą na drugich a obie formacje...zamykały ,zamykają i będą zamykać kopalnie. Pomyśl zanim coś napiszesz...

antydemokrata

Data: 28 stycznia 2023, 12:24 @ jajco.Znowu nas ograbią
Od kwietnia zaczną rabować nasze pieniądze pod pretekstem certyfikatów emisyjności domów.
Chodzi o wdrożenie jakiejś kolejnej, kretyńskiej eurolewackiej dyrektywy. Zgodnie z nią od kwietnia każdy budynek mieszkalny musi mieć certyfikat emisyjności, który będzie pokazywał jego klasę energetyczną czyli stopień zużycia energii. Coś jak etykieta na pralce czy zmywarce, która pokazuje ile energii zużywa urządzenie.
Kto nie zdobędzie certyfikatu dla swojej nieruchomości, ten nie będzie mógł jej sprzedać ani wynająć. Nie będzie nawet mógł wystawić jej na sprzedaż. Problem w tym, że za wspomniany certyfikat trzeba będzie zapłacić z własnych pieniędzy. Będzie więc bardzo drogo. Gdy coś jest obowiązkowe, jest bardzo drogie bowiem zrobić to musimy pod rygorem kary. A skoro musimy to robimy, dając zarobić cwaniakowi od tej roboty

Janusz

Data: 30 stycznia 2023, 18:43 @antydemokrata
I po co szerzysz głupotę
Jeśli nawet ktoś będzie musiał zdobyć ten certyfikat to pomyśl
700 złotówek raz na całe życie, a Ty mówisz o wynajmie , czy też sprzedaży. Nie masz 700 złotówek idź do pracy.

@Janusz

Data: 30 stycznia 2023, 19:00 Tylko 5zl, 10, 15 ...700 tylko raz ,.o jak dobrze,że nie co dzień. Najpierw napisałeś ,że szerzę głupotę a potem...zgodziłeś się,że możesz wyłożyć kasę,na tę głupotę. A ja choćbym i miał miliony to nie widzę powodu aby jakieś parszywe, leniwe towarzystwo dybało na moją własność. A ty jak chcesz to możesz im oddawać wszystko co masz. Ja nie zamierzam.

Janusz

Data: 31 stycznia 2023, 07:57 Janusz do @ Janusz
Podobnie jak Ty nie wydam ani złotówki.
Nie zamierzam nic sprzedawać, ani wynajmować, ale znajdą się tacy co bez mrugnięcia okiem zdobędą certyfikat.


Nauczyciel

Data: 1 lutego 2023, 17:24 Panie burmistrzu, pobory ma pan wypasione, można się zabawić. My nauczyciele nie ! Zbliżają się ferie, też mamy rodziny, z którymi chcemy gdzieś wyjechać i odpocząć. SKROMNIE ! Trzymacie kasę i wypłacacie jak co roku w ostatnim terminie ! Może trochę wyczucia, tak się pan angażuje w różne akcje ! TERAZ COŚ DLA NAUCZYCIELI!