Utrudniena w ruchu na moście w Górze Kalwarii

Dodano: 3 sierpnia 2022; Ruch wahadłowy na moście w Górze Kalwarii i związane z tym utrudnienia potrwają nawet do lutego 2023 roku.

Rozpoczął się remont mostu w Górze Kalwarii w ciągu drogi krajowej nr 50. Obowiązuje ruch wahadłowy, który w ciągu dnia jest sterowny ręcznie, a w nocy (20.00-6.00) za pomocą sygnalizacji świetlnej. Prędkość została ograniczona do 50 km/h.

Jak mówi GoraKalwaria.net Małgorzata Tarnowska specjalistka ds. komunikacji społecznej warszawskiego oddziału GDDKiA, w ramach remontu wymienione zostaną urządzenia dylatacyjne i ułożona zostanie nowa nawierzchnia na moście i jego dojazdach. Ponadto fragmenty konstrukcji nośnej zostaną zabezpieczone antykorozyjnie oraz naprawione i uzupełnione będą systemy odwodnienia. Wykonawca naprawi również bariery ochronne wraz z balustradami na moście i jego dojazdach.

Wykonawcą zadania jest firma B2. Umowa o wartości ok. 10,5 mln zł zostanie wykonana w ciągu 7 miesięcy. Oznacza to, że zakończenie remontu przewidziane zostało w lutym 2023 r. O ewentualnych zmianach będziemy informować wraz z postępem prac.  

(jkw)
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (9)

OMG

Data: 3 sierpnia 2022, 12:46 Przecież ten most był max kilka lat temu remontowany... jakiś swojak musi chyba znowu zarobić...

obserwator

Data: 3 sierpnia 2022, 12:58 Z tym mostem to jest jakiś obłęd niedawno 2 czy 3 lata wstecz przecież go remontowali i był horror trzeba było czekać po 2 godz. na przejazd teraz znowu to samo jak to jest.

Haahahah

Data: 3 sierpnia 2022, 13:48 Znowu remoncik bo spece nie potrafią zrobić raz i dobrze i na lata teraz sobie postoicie słoiki lol

M

Data: 3 sierpnia 2022, 16:57 Niech ten most wyremontują a potem Metro z Kabat do GK niech wybudują skoro nie potrafią tych włazów w asfalcie na ul Pijarskiej poprawić wymienić tak by nie telepały pod jadącymi pojazdami bo to zbyt skomplikowane ale mieszkańcy tej ulicy jeszcze zrobią hałas!

Cezar

Data: 3 sierpnia 2022, 20:19 Ostatni remont mostu 2018r.

Rafz

Data: 4 sierpnia 2022, 06:10 Żal ściska - żadnych informacji nie podawali o planowanym remoncie .Gdzie przetarg ? Takie remonty ,przy tak ważnej drodze ,wykonuje się 24h na dobę .Widać ze to Polski ład .

Mika

Data: 5 sierpnia 2022, 16:40 Co to za remont, skoro drugi raz w tym tygodniu jechałam, czekałam prawie godzinę za każdym razem, a remontujących brak - nie ma kto z tym porządku zrobić??

balcerek

Data: 23 sierpnia 2022, 08:49 Myślę ,że wina leży po stronie GDAK oddział w Warszawie , to oni wybrali takiego wykonawcę. Postęp prac na moście jest mizerny a pracownicy udają , że pracują. Most należny do jednych z ważniejszych budowli ( infrastruktury krytycznej) na terenie woj. mazowieckiego. Tak pracownicy wykonawcy podchodzą rzetelnie do swych obowiązków. Myślę , że są to niewolnicy a nie pracownicy.

balcerek

Data: 3 stycznia 2023, 18:26 To jest już kpina z ludzi dojeżdżających codziennie do pracy przez most na rzece Wisła w Górze Kalwarii. Paręnaście dni fachowców nie było widać na moście a jak się pojawili to jeden robi ,reszta gra w bilarda ( ręce w kieszeni). Żenada i litość napawa wszystkich którzy korzystają z tej przeprawy a najbardziej dotyczy to GDAK oddział w Warszawie z jakim wykonawcą podpisują tak długie terminy realizacji zadania. Most należy do jednych z bardziej strategicznych budowli infrastruktury krytycznej. Proponuję na taki okres czasu zamknąć most Poniatowskiego w Warszawie. Państwo z GDAK dawno byście tam już nie pracowali. Życzę kolejnych takich sukcesów w podpiywaniu takich umów.Powodzenia dz....