Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Uwaga! Niebezpieczne spotkania dla kalwaryjskich seniorów

Dodano: 18 marca 2020; Kwarantanna związana z koronawirusem nie zatrzymała organizatorów spotkań, na których seniorzy często zostają złapani w finansową pułapkę.

Miła forma spędzenia czasu

Każdy z nas słyszał o takim spotkaniu: przytulna restauracja, badanie konsumenckie, pokaz i prezentacja produktów, prezent dla każdego uczestnika, poczęstunek… Organizatorzy dzwonią z zaproszeniem (wszystkie połączenia nawiązywane są z numeru bydgoskiego, na który nie można oddzwonić), chętnych nie brakuje. Od dłuższego czasu obserwujemy taki precedens na terenie powiatu piaseczyńskiego.

Najbliższe spotkania mają się odbyć w czwartek (19 marca). Jedno w Piasecznie, drugie w Górze Kalwarii. Organizatorzy nie boją się nawet epidemii koronawirusa, choć powszechnie wiadomo, że to głównie osoby starsze powinny pozostać w domu.

Nieuczciwe działanie

Po pierwsze, firmy przygotowujące takie spotkania często w sposób nielegalny zdobywają numery telefonów.  Po drugie, pod płaszczykiem badania konsumenckiego lub losowania atrakcyjnych nagród organizują pokaz różnych produktów takich jak: garnki, kołdry, poduszki etc. Seniorzy zachęcani są do zakupu rzekomo atrakcyjną ceną. Zdecydowani podpisują umową, ale nie z firmą organizującą spotkanie, a z bankiem. Umowa zobowiązuję do spłat rat przez kilka lat.

Pułapka finansowa

- Od ponad roku seniorzy z powiatu piaseczyńskiego zgłaszają mi ten problem - przyznaje radny Powiatu Piaseczyńskiego, Krzysztof Kasprzycki. - Poznałem historię pani Bożenki, która kupiła kołdrę i pięć lat walczyła o zwrot pieniędzy. Takich sytuacji jest mnóstwo - dodaje nasz rozmówca.

Informacja najlepszą bronią

- Organizujemy spotkania informacyjne dla seniorów, współpracujemy z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta, rozdajemy ulotki - tłumaczy Krzysztof Kasprzycki.

- Musimy rozmawiać z seniorami, że takie spotkania są dla nich niebezpieczne. Informacja przede wszystkim - podkreśla oficer prasowy KPP w Piasecznie, Jarosław Sawicki.

(kar)


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (6)

aizi

Data: 18 marca 2020, 13:50 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Dusia

Data: 18 marca 2020, 13:56 Do mnie też dzwoniła pani z tego numeru ale przerwałam jej monolog ,podziękowałam i rozłączyłam się.

Ja

Data: 18 marca 2020, 19:34 Jak mogą wyjść na pocztę żeby wysłać hajs rydzykowi to pewnie i tam pojda

Magda

Data: 19 marca 2020, 19:00 Ja też miałam taki telefon, a gdy zapytałam czy pani wie do czego namawia i że spotkania takie są niebezpieczne dla zdrowia to usłyszałam,... głuchą ciszę

Bożena

Data: 20 marca 2020, 15:36 Wszystkie telefony z innym kierunkowym niż warszawski poprostu odrzucam.

Radek

Data: 20 marca 2020, 15:51 Miło że ktoś to opisał. Skandal że ludzie są aż tak bezmyślni i pazerni na kasę. Osoby odpowiedzialne za takie naciąganie i ryzykowaniem życia seniorów oraz pogorszeniem się stanu epidemicznego lokalnie powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności karnej. Mam nadzieję że prędzej czy później ktoś ich dopadnie i dowali im taką karę żeby poszli z torbami.