Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

W Górze Kalwarii nastanie moda na recykling

Dodano: 26 marca 2019; 28 marca odbędzie się wyjątkowe wydarzenie edukacyjno - ekologiczne MODA NA RECYKLING. Ekipa Europejskiej Platformy Recyklingu odwiedzi wspólnie z uznaną projektantką mody - Anną Kubisz Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii.

Od godz. 17 pod czujnym okiem kamer zrealizowane zostaną warsztaty mody recyklingowej, których efekt będzie można obejrzeć w telewizji internetowej ERP.TV. Przygotowane razem z dziećmi i Panem Burmistrzem Góry Kalwarii recyklingowe stylizacje zostaną zaprezentowane podczas wielkiego pokazu mody we wrześniu 2019 r. w Warszawie.

ERP.TV to Młoda Telewizja Edukacyjna założona przez Europejską Platformę Recyklingu. Ma na celu edukowanie dzieci i młodzieży w zakresie właściwego postępowania ze zużytymi bateriami i akumulatorami oraz zużytym sprzętem elektrycznym, elektronicznym  i opakowaniami. Na początku reporterami ERP.TV byli uczniowie. Nawiązując do formuły znanej z programów telewizyjnych takich jak „5-10-15”, czy „Teleranek” występowali w roli dziennikarzy. Relacjonowali wydarzenia w ramach projektu „Zbieraj z klasą” (włącznie z Wielkim Finałem organizowanym w Warszawie), rozmawiali z ekspertami i gwiazdami, a także odwiedzali ciekawe miejsca takie jak: Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Ministerstwo Środowiska, Komenda Główna Policji, Centrum Nauki Kopernik, czy Lotnisko Chopina. Dzieci uczestniczące w projekcie i widzowie kanału ERP.TV na Youtube mieli okazję  dowiedzieć  się jak ze starych komputerów uzyskać  złoto, czym są samochody na baterie, co zrobić z popsutymi lampkami choinkowymi, itp.  Materiały wideo znalazły wielu wielbicieli wśród nauczycieli przyrody, którzy dzięki nim poprowadzili interaktywne „eko lekcje” w szkołach w całej Polsce. Stały się one inspiracją do stworzenia eksperckiego cyklu wideobloga „Tajemnice Recyklingu”, w którym znany dziennikarz - Zygmunt Chajzer od września 2018 r. ujawniał ciekawostki świata recyklingu.

Podczas premiery „Tajemnic Recyklingu” gwiazdy i dziennikarze zaangażowali się w trzy EKO aktywności, związane bezpośrednio z naszą działalnością. Były nimi: segregacja odpadów, przygotowanie eko-stylizacji z recyklingu oraz eko-toreb pod okiem projektantek mody. Warsztaty modowe i artystyczne nadanie elektro śmieciom „drugiego życia” tak spodobały się uczestnikom naszego wydarzenia, że postanowiliśmy rozwinąć ten pomysł dalej - mówi dr Mikołaj E. Józefowicz, dyrektor generalny ERP Polska Organizacja Odzysku SEiE i Organizacja Odzysku Opakowań S.A.

W 2019 r. wspólnie z projektantką mody - Anną Kubisz ekipa ERP.TV odwiedzi kilka miast / gmin z terenu całej Polski. Na początku zawita do zakładów przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (w tym wypadku Polblume). Następnie w Ośrodku Kultury pod hasłem „Moda na Recykling” zostaną zorganizowane warsztaty stylizacji z recyklingu, z których powstanie ekologiczny materiał video (do obejrzenia na kanale Youtube ERP.TV). Uczestnicy Warsztatów  i władze gminy, będące Patronem Honorowym pojawią się na wielkim finale akcji połączonym z pokazem mody recyklingowej organizowanym w Warszawie we wrześniu 2019 r. Wśród wyróżnionych miast i gmin znalazła się Gmina Góra Kalwaria na czele z Panem Burmistrzem Arkadiuszem Strzyżewskim.

(Inf. prasowa)


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (0)

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!