Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

W Górze Kalwarii pojawią się czujniki jakości powietrza

Dodano: 15 lipca 2019; Władze gminy zdobyły dotację z budżetu samorządu wojewódzkiego na montaż sześciu czujników jakości powietrza.

W poniedziałek burmistrz Arkadiusz Strzyżewski oraz skarbnik Ewa Sobiepanek podpisali umowę z przedstawicielami województwa. Kalwaryjski samorząd otrzyma 50-procentowe dofinansowanie w wysokości 5120 złotych. W mieście zawiśnie – w bieżącym roku – sześć czujników, a wyniki pomiarów będą widoczne w internecie.

(mat)


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (35)

Nick

Data: 15 lipca 2019, 21:40 Wiadomo na jakiej stronie będzie można to sprawdzić? Póki co jest jeden czujnik, ale czy aż 6 potrzeba na tak mały obszar?

Niesamowite

Data: 15 lipca 2019, 22:31 Widzę ,że środki są przeznaczane na niezbędne do życia inwestycje ! Będzie też czujnik od pomiaru grubości kopert ?

biegacz

Data: 15 lipca 2019, 22:40 niezłe nogi.
ale od biegania takich się nie ma.Gaja

Data: 15 lipca 2019, 23:26 I na co komu są potrzebne te czujniki jakości powietrza? Czy po ich zamontowaniu powietrze będzie czystsze? NIE. Gdy zrobi się chłodniej i ludzie zaczną palić byle czym to bez czujników wiadomo czym oddychamy bo smród jest na całą okolicę

!

Data: 16 lipca 2019, 05:50 To dla tego kibla nie budują - dbają o zapachy !

bobo

Data: 16 lipca 2019, 08:31 super, może w końcu palący śmieciami się opamiętają :)

wojtek

Data: 16 lipca 2019, 09:06 Fajnie,że będziemy znali jakość powietrza.Tylko co z tego? Zamiast monitorować problem może warto zrobić coś żeby go rozwiązać.Dymiących kominów nie zatkamy,ludzie jakoś muszą ogrzać chałupę.Może wystąpić o dofinansowanie wymiany starych pieców? Może zwiększyć kontrolę tych używanych? Moi sąsiedzi nawet latem przepalają w piecu (podgrzanie wody) niestety używają do tego celu śmieci.Wali na całej ulicy.

mieszkaniec

Data: 16 lipca 2019, 10:29 Od razu poprawi się jakość powietrza. Od samego wydania pieniędzy na czujniki. Może jeszcze jakąś strefę rozrywki , różowego jednorożca , albo tęczę . Ja tylko się zastanawiam dlaczego mamy odbiór śmieci najdroższy z okolicznych samorządów, a niektóre gminy płacą o połowę mniej?

Ferdynand kiepski

Data: 16 lipca 2019, 11:53 A na wsi nie zawisnie? To jest Burmistrz calej gminy czy tylko miasta i Baniochy z Solcem? Bo nie jestem już pewny.

Ferdek

Data: 16 lipca 2019, 11:54 Tak,w przypadku przekroczonej wartości czystości powietrza,będzie wstrzymywany ruch pojazdów w mieście i zostanie wprowadzony zakaz wjazdu do miasta,również dla rowerów. Miejmy się na baczności,bo mogą nas zacząć wysiedlać,również.

Mariusz

Data: 16 lipca 2019, 15:58 \"Gminia się bierze za .........\"
\"Pojawią się czujniki\"
Samo się pojawia i samo się robi.
Czekam na artykuł : W mieście powstanie miejska toaleta !
Może się pojawi.
Co zaś tyczy się palenia w celu ogrzania wody to tylko na Strażackiej.
Tam czas się zatrzymał w 60-ych latach ubiegłego wieku .

Nikos

Data: 16 lipca 2019, 19:03 Czyste powietrze? Czy czysty obłęd? Już naprawdę nie ma poważniejszych potrzeb? A jak nam wiatr z Chin zawieje to też UE nałoży na nas kary za nadmiar CO? Po co nam to potrzebne. Nawet jeśli te czujniki będą w stanie rozróżnić rodzaje zanieczyszczeń to co to zmieni? Lepiej niech pociągną do odpowiedzialności poprzednie władze za bardzo kontrowwersyjny wydatek (przekręt )na renowację skwerku. I gdzie to wielkie otwarcie?

Nikos1

Data: 16 lipca 2019, 19:46 A może by się tak pojawił wiekszy ruch przy budowie obwodnicy?

tiruriru

Data: 17 lipca 2019, 01:49 Może po prostu nie palcie śmieciami, to nie bedą wam wtedy przeszkadzały te czujniki?

xls

Data: 17 lipca 2019, 14:16 Dla palaczy węglowych:
http://czysteogrzewanie.pl/jak-palic-w-piecu/
Czytajcie i oszczędzajcie pieniądze.

Nick

Data: 17 lipca 2019, 14:30 @Nikos jaki wiatr z Chin, gdzie Polska a gdzie Chiny? Logiki brak. A skwerku to można pozazdrościć, nie to dziadostwo za ponad 900 tys. co stoi na asfalcie przed ratuszem w Warszawie. A do odpowiedzialności to trzeba pociągnąć nie władzę a tych co trują powietrze - palących śmieci.

mieszkanka

Data: 17 lipca 2019, 16:30 W mieście jest coraz mniej drzew i krzewów.Jak chroni nas zieleń-zarówno drzewa jak i krzewy usuwają z powietrza szkodliwe gazy (toksyczne dla ludzi) dwutlenek siarki,dwutlenek azotu,ozon czy tlenek węgla.Substancje te łączą się z wodą zawartą w tkankach roślinnych i ulegają przekształceniu w inne związki chemiczne.Część smogowych pierwiastków wykorzystywana jest przez rośliny w charakterze pożywienia.Cząstki zanieczyszczeń osadzają się na liśclach,gałęziach, igliwiu itd.Można długo o tym pisać.Czujniki nie oczyszczą powietrza.

Marek i Wacek

Data: 17 lipca 2019, 16:45 Kiedyś na torach można było zbierać wyngiel teraz można do woli zbierać śmiecie !
Ludzie zbierają palą ,a miasto brudne.

Mieszkaniec

Data: 17 lipca 2019, 17:04 Wydaje mi się że lepszym zakupem byłby dron, który bada skład dymu z komina (mają go chyba w Zalesiu) i egzekwowanie kar za palenie byle czym. Straż miejska powinna zająć się jego obsługa i nakładaniem mandatów. I chyba byłby lepszy pożytek z jej funkcjonowania. Posiadanie czujnika nic nie zmieni. A skoro już będą następne czujniki to jaka jest procedura gdy zanieczyszczenie powietrza będzie przekraczało normę.Żadna. wydatek bez sensu. Ale sumienie zagłuszone.

nsz

Data: 18 lipca 2019, 08:21 @Mieszkaniec
straż miejska nie radzi sobie ze źle zaparkowanymi samochodami np. na ul. Popiełuszki, gdzie trzeba tylko umieć czytać i pisać, a Ty im każesz jeszcze dronem sterować?
Teoretycznie fajnie, że będziemy znali jakość powietrza, tylko co my mamy zrobić jak będzie zła i co z wynikami zrobi władza?
Ciekawe jaki będzie całkowity koszt tych czujników, bo ich zakup, to dopiero początek. Potem jest instalacja, serwis no i obsługa strony internetowej!

wyborca

Data: 18 lipca 2019, 10:11 Kolejne pieniądze wydane bez sensu jak np. na tęczowe doniczki. A milion z dotacji na targowisko gdzie jest??? A tu chwalenie się i umieszczenie zdjęć w gazetach (nie za darmo!!!) za marne 5 tys. To jest niegospodarność podlęgająca pod paragraf!!!

Nick

Data: 18 lipca 2019, 13:01 @wyborca dotacji chyba nie ma bo targowisko zostaje na starym miejscu.

Miki

Data: 18 lipca 2019, 23:48 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Zielony

Data: 19 lipca 2019, 19:24 Jeżeli już dbamy o powietrze dbajmy na wszystkich poziomach
i tak z kanalizacji (nowo wybudowanej) na Wierzbowskiego śmierdzi.
Śmierdzi też obok ratusza Piłsudskiega 13 tam jest taka żółta kratka,a kanalizacja też nie stara.

Olo

Data: 19 lipca 2019, 21:59 Niech każdy się zastanowi czy czujniki mu przeszkadzają

boniek jeden

Data: 21 lipca 2019, 06:06 Obecnie w całym kraju wydaje się nieswoje pieniądze na rzeczy niepotrzebne.
Przecież od tego śmiecie nie stanieją ,a powietrze nie będzie czystsze !

Krzysztof

Data: 21 lipca 2019, 13:01 @Olo
Nikomu nie przeszkadzają ,a kosztują każdego z nas i nie wpływa to na jakość powietrza !

Nikos

Data: 27 lipca 2019, 15:00 @Nick Po pierwsze co ma Warszawa i na co wydaje to nas mieszkańcòw gminy GK nic nie powinno obchodzić bo to nie nasz budżet. Po drugie w latch 70-tych prawie cała gmina paliła w piecach (łącznie z blokami przy Pijarskiej ) i na pewno nie tylko węglem ,nikt wówczas nie podnosìł larum,że dusimy się od smogu.Po trzecie Chiny to tylko przykład ale zanieczyszczena mogą do nas dotrzeć choćby z nad Rosji a i tak ludzkość nie ma wpływu na klimat.I jeszcze odnośnie skwerku.Nie wiem kto nam zazdrości takiego skwerku koło ktòrego co dzień przejeżdża setki tiròw . I pytanie czy gmina nie miała poważniejszych wydatkòw?

Nick

Data: 28 lipca 2019, 21:53 @Nikos bo nikt o smogu nie mówił i nie wiedział, że to szkodliwe, czujników nie było. Zanieczyszczenia znad Chin, teraz znad Rosji, które nie docierają do nas. Setki tirów przy skwerku a w Warszawie setki razy więcej pojazdów. I do tego ludzkość nie ma wpływu na klimat... pewnie, na nic nie mamy wpływu, wszystko samo się dzieje i zmienia.

Długi

Data: 2 sierpnia 2019, 11:51 Te czujniki badają zawieszony pył w powietrzu. Najczęściej temat powraca zimą kiedy ruszają piece C.O. Nikt nie widzi problemu ze składem trocin w byłym Hortexie, ci przy przeładunku i transporcie wzbijają chmury pyłu.
Wszystko przemieszcza się z wiatrem na ul. Skierniewicką, tak że oczu otworzyć nie można. Hipokryzja.

krótki

Data: 4 sierpnia 2019, 19:35 @Długi
A i zapach \"ostry\" !

Korneliusz

Data: 12 sierpnia 2019, 21:01 Uważam ,że czas zamontować czujniki poziomu oleju w głowach.
Lokalizacja nieprzypadkowa to ul.Strażacka.

nikos

Data: 25 sierpnia 2019, 23:26 @nick. Jeden samolot pasażerski spala kilka ton paliwa na przelot np. z Warszawy do Londynu. Jaki wpływ na te maszyny latające nad naszymi głowami ( ruch zwiększył się wielokrotnie) będą miały te czujniki. Człowiek nie ma i nie będzie miał wpływu na klimat bo np.jeden wybuch wulkanu jest w stanie zmienić go na wiele lat. Np.Krakatau. Nie mamy też wpływu na działanie Słońca,wiejące wiatry opady i inne zjawiska atmosferyczne a to one w rzeczywistości są odpowiedzialne za klimat na Ziemi.Jak widać twórcy teorii(cwaniaki zarabiający z powietrza) o zagrożeniu klimatu działaniem człowieka znajdują coraz większą rzeszę naiwniaków . Trochę edukacji polecam.

Adek

Data: 26 sierpnia 2019, 11:43 A od wczoraj palą się śmiecie (same się zapaliły) w Kędzierzynie Koźlu.

Nick

Data: 27 sierpnia 2019, 11:45 @nikos widać zaprzeczasz faktom i rzeczywistość i ale w ten sposób zmian klimatu nie zatrzymasz. Dalej udawaj, że ludzie nie mają na nic wpływu. Żyj w swoim zakłamanym świecie.