Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

W Górze Kalwarii powstanie druga hala sportowa

Dodano: 28 października 2020; Ta inwestycja będzie spełnieniem marzeń uczniów i nauczycieli „Budowlanki”, ale i z pewnością wielu mieszkańców Góry Kalwarii.

W przyszłym roku rozpocznie się rozbudowa Zespołu Szkół Zawodowych im. Marszałka Franciszka Bielińskiego w Górze Kalwarii przy ul. Budowlanych. Będzie to właściwie skok tej placówki w nową erę. Kompleks istniejących budynków zostanie powiększony o nowoczesną halę sportową, a także łącznik, który scali szkołę z internatem. – W szkole jest ciasno, dlatego część lekcji odbywa się w zaadaptowanych do tego salach internatu. Niestety, aby przejść pomiędzy budynkami, uczniowie nie oglądając się na pogodę muszą wyjść na zewnątrz – tłumaczy Elżbieta Smereczyńska.

Przyciągnąć uczniów ofertą

To nie wszystko, ponieważ obecna sala gimnastyczna zostanie przebudowana na warsztaty szkoły budowlanej. – W ten sposób uatrakcyjnimy ofertę edukacyjną placówki. Na rynku wciąż mamy deficyt fachowców w branży budowlanej. Chcemy zachęcić młodzież nową jakością kształcenia praktycznego i liczymy, że dzięki temu nabory do szkoły w Górze Kalwarii będą większe – komentuje Ksawery Gut, starosta piaseczyński i absolwent kalwaryjskiej „Budowlanki”.

Ostatnim elementem prac będzie malowanie elewacji całego kompleksu szkolnego, aby został ujednolicone. Ponadto w ramach inwestycji powstanie parking na 20 miejsc. Obecnie w urzędzie powiatowym domykane są przygotowania do przetargu, który ma być ogłoszony na dniach. Aby było to możliwe Rada Powiatu Piaseczyńskiego we wrześniu zabezpieczyła pieniądze na inwestycję. Na lata 2021-2022 radni zarezerwowali w sumie 8 mln zł. Plan jest taki, że inwestycja zakończy się latem 2022 r.

Inwestycja jest konieczna

Arkadiusz Strzyżewski, burmistrz Góry Kalwarii, który jeszcze jako wicestarosta piaseczyński zlecił wykonanie projektu hali i pozostałych części kompleksu, nie kryje zadowolenia z faktu, że wreszcie dojdzie do jego realizacji. – Z punktu widzenia mieszkańców miasta i gminy to bardzo ważna inwestycja. Od kilku lat obserwujemy zimą duże obłożenie wszystkich sal gimnastycznych na naszym terenie – zauważa. Burmistrz zapowiada, że gmina będzie zabiegała o to, aby w godzinach popołudniowych i w weekendy z nowego obiektu mogli korzystać mieszkańcy. Podobnie jak to się dzieje z halą przy ul. por. Białka. Wokół szkoły przy ul. Budowlanych jest kilka osiedli mieszkaniowych i powstają nowe.

Największe emocje rozbudowa szkoły budzi jednak w samej „Budowlance”. – Ta inwestycja jest po prostu konieczna. Szczególnie czekają na nią nauczyciele wychowania fizycznego – mówi Elżbieta Smereczyńska. W szkole prężnie działa Uczniowskie Klub Sportowy „Budowlani”, dla którego nowa hala oznacza rozwój.

Dodajmy, że będzie to ostatni etap unowocześniania placówki przy Budowlanych. W pierwszej kolejności przebudowano internat.

(inf. prasowa)

Na zdjęciu miejsce, w którym powstanie nowa hala sportowa.Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (14)

nsz

Data: 28 października 2020, 11:44 ciekawe czy chociaż część prac wykonają uczniowie w ramach praktyk, czy wszystko firma zewnętrzna?

hehehe

Data: 28 października 2020, 14:10 te smieszne samorzady maja cos wiecej dla mlodych ludzi niz orliki i hale sportowe ? czy tylko na tym sie swiat opiera ? gdzie ja zyje matko bosko

majster klepka

Data: 28 października 2020, 15:08 Mam nadzieję , że burmistrz węgla kamiennego zakopywał nie będzie a nadzów budowlany będzie z prawdziwego zdarzenia .

Bob budowniczy

Data: 28 października 2020, 15:11 Uwierze jak zaczną kopać.

GK GROM

Data: 28 października 2020, 16:13 dobra decyzja a teraz czas na poprawę i rozbudowę szkół podstawowych w GK i przedszkoli i na terenie gminy GK

jojo

Data: 28 października 2020, 20:13 A za dwa dni napiszą jak w przypadku stadionu na barakach .

Wyborca

Data: 29 października 2020, 15:13 Zamiast dociągnąć do mieszkańców gaz, kanalizację czy szybki internet ci znów wyrzucają miliony do śmieci.

Basketowiec KNC

Data: 29 października 2020, 18:00 A co ma z tym wspólnego gmina i burmistrz? Przecież to szkoła i grunty powiatu. Rozumiem że by się chwalił obiektem budowanym przy Sajny ale z Budowlanką?
BRAWO STAROSTA, mam nadzieje że inwestycja dojdzie do skutku.

wyborca

Data: 30 października 2020, 09:04 DO: Basketowiec KNC A to jeszcze nie poznałeś Strzyżewskiego? On się chwali nie swoimi inwestycjami bo sam potrafi tylko ustawić kolorowe donice w mieście.

Do wyborca

Data: 30 października 2020, 14:03 A co ma powiat do kanalizacji, gazu itp. gminy góra kalwaria

Tome lee jons

Data: 31 października 2020, 16:26 Jeśli to będzie taka sama spółka gminy z powiatem jak przy budowie hali na Białka to uż widzę efekty.

Tomek

Data: 2 listopada 2020, 20:23 A gdzie Ty wyczytałeś że będzie spółka w finansowaniu inwestycji? Gmina się tylko chwali że szkoła jest w Górze Kalwarii. Szkoła jest powiatowa i będzie rozbudowana o nową hale sportową.
To nie będzie obiekt OSiR (popołudniem i w weekendy) jak ten na ul.Białka. Co więcej jeśli inwestycja (czego nie wiem) będzie dotowana z pieniędzy EFS to kolejne 5 lat nikt tam z zewnątrz nie będzie mógł wynająć nawet sektora.

Klemens

Data: 8 listopada 2020, 07:15 Na ul. Białka budowali Halę Widowiskowo Sportową potem nazwa miała być inna bo budowla mniejsza.
Zbudowali salę gimnastyczną.
Na Sajny są dwie sale gimnastyczne boisko do koszykówki niczym siatkówka plażowa no i bieżnia około 100m, trzykrotnie wydłużana. Boisko zamknięte na klucz a młodzież skacze przez ogrodzenie !

Iwon

Data: 20 listopada 2020, 17:46 Brawo WYBORCA ! Popieram.