Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


W kalwaryjskim Ośrodku Kultury powstanie Wytwórnia Kultury

Dodano: 21 lipca 2021; Wytwórnia Kultury to projekt za niemal 180 tys. zł dotacji pozyskanej przez ekipę OK z Narodowego Centrum Kultury.

Jak czytamy na profilu społecznościowym UMiG w Górze Kalwarii, w budynku Ośrodka przy ul. Białka powstanie studio filmowe oraz przeszkolony zespół, który będzie pracował samodzielnie przy tworzeniu gier edukacyjnych, produkcjach filmowych i innych materiałów video. Projekt przewiduje szerokie zastosowanie zastosowaniu technik cyfrowych i stworzenie nowego portalu internetowego, który będzie miejscem wirtualnych spotkań i integracji lokalnej społeczności. Na platformie www publikowane będą i archiwizowane filmy związane z regionem (m.in. „4 pory roku na Urzeczu”, który zostanie zrealizowany w ramach projektu), relacje z lokalnych wydarzeń kulturalnych, podcasty, a także zdjęcia i dokumenty przekazywane przez mieszkańców. We współpracy z miejscowymi szkołami zaplanowano realizację mobilnych gier opartych o dziedzictwo regionu.

(UMiG w Górze Kalwarii, kar)
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (14)

Brawo

Data: 21 lipca 2021, 16:41 Same Madre pomysły w tym śmiesznym mieście pełnym patologi

Dżek kondom

Data: 21 lipca 2021, 18:24 \"Skewr za milion\" tam jest wytwórnia kultury !
I to za przyzwoleniem i patronatem miasta .

fotograf

Data: 21 lipca 2021, 23:32 A co z pracownią fotograficzną przy modelarni? Była tam pracownia komputerowa z programami graficznymi, ciemnia i studio fotograficzne. Tabor z Polaczyńską pozyskali na to kasę, zebrali od mieszkańców dużo sprzetu za darmo. Gdzie to jest? Komu to służy?

Staszek

Data: 22 lipca 2021, 01:37 Miło widzieć że coś sie dzieje w Górze Kalwarii. Dobra ekipa. Mam nadzieje że zostali docenieni za swoją prace!!
TRZYMAM KCIUKI !!!!

do fotograf

Data: 22 lipca 2021, 15:06 Jak to gdzie? W prywatnych rękach...

Rudolf

Data: 22 lipca 2021, 15:15 Czego by się nie zrobiło - same prześmieszne wpisy pełne frustracji i żałości. Co za ludzie....

do Rudolf

Data: 26 lipca 2021, 16:47 Problem jest taki, że pracownia, w której można było zrobić studio filmowe doposażając ją odpowiednio już istniała. Były komputery, duży monitor z mocniejszym komputerem. Wystarczy dokupić oprogramowanie. Niestety zostało to rozdane po biurach pracowników na potrzeby pracy biurowej. A przecież wcześniej były pozyskane na to środki, żeby zakupić sprzęt i oprogramowanie graficzne. Środki publiczne. To jest niegospodarność! Zniszczyć jedno a potem na nowo robić drugie.
Nie chodzi o narzekanie, tylko o złe zarządzanie. Czas pandemii pokazał najlepiej. Ośrodek Kultury nie robił nic poza nagrywaniem \"Rzepki\".


Kazik

Data: 26 lipca 2021, 19:02 Kultura to nie wyrób czekolady !

Do do Rudolf

Data: 27 lipca 2021, 12:22 Jeżeli powziął Pan wiedzę o niegospodarności to to jest przestępstwo. Jest Pan zobowiązany do złożenia doniesienia do prokuratury w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa.

DO "Do do Rudolf"

Data: 28 lipca 2021, 17:22 Teraz to wiedzą wszyscy co to przeczytali, wiec wszyscy są zobowiązani do złożenia... hahaha

ubek Mazguła

Data: 30 lipca 2021, 20:26 @Do do Rudolf
Dobrze, że ktoś ma wiedzę i się nią dzieli (jeżeli to prawda).
Czasem wstyd jest gorszy niż kara. Co zaś tyczy się zgłaszania to równe z pisaniem na Berdyczów !

...

Data: 31 lipca 2021, 19:15 A ja się bardzo cieszę, że udało się pozyskać środki i powstanie Wytwórnia. Widać od razu, po powrocie Pani Beaty Ośrodek Kultury znowu zaczął pozyskiwać środki zewnętrzne.

Wacek

Data: 2 sierpnia 2021, 15:29 Napiszcie proszę kiedy już powstanie ,a jaśniej kiedy będzie już wytwarzał (produkował) kulturę.
Kto to ma takie pomysły z nazewnictwem, niedawno był \"Kalejdoskop Kultury\" ale ktoś się opamiętał na krótko jak widzę !

haha

Data: 4 sierpnia 2021, 22:28 Jak to kto? Genialny dyrektor xD