Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

W niedzielę druga tura wyborów na burmistrza Góry Kalwarii

Dodano: 2 listopada 2018; Już w najbliższą niedzielę, 4 listopada zdecydujemy, kto będzie rządził naszą gminą przez pięć kolejnych lat.

Lokale wyborcze będą w niedzielę czynne w godzinach 7:00-21:00. Na karcie do głosowania znajdziemy nazwiska dwóch kandydatów, którzy uzyskali najlepszy wynik przed dwoma tygodniami.

Arkadiusz Strzyżewski w pierwszej turze uzyskał poparcie 47% mieszkańców naszej gminy. Ma 39 lat i jest mieszkańcem Góry Kalwarii. Od czterech lat pełni funkcję wicestarosty piaseczyńskiego, a od ośmiu reprezentuje naszą gminę w Radzie Powiatu. Startuje z ramienia komitetu wyborczego „Nowa Kalwaria”.

Dariusz Zieliński ma 59 lat i mieszka w Wojciechowicach. W pierwszej turze głos oddało na niego 30% mieszkańców naszej gminy. Od ośmiu lat jest burmistrzem Góry Kalwarii (wcześniej pełnił funkcję wiceburmistrza u boku Barbary Samborskiej). Startuje z ramienia komitetu wyborczego „Bezpartyjni”.

Obydwaj kandydaci mają wyższe wykształcenie. Strzyżewski ukończył Szkołę Główną Handlową, a Zieliński jest magistrem pedagogiki.

Zachęcamy naszych Czytelników do licznego udziału w drugiej turze wyborów na burmistrza naszej gminy. Życzymy trafnych wyborów!

Mateusz Baj

Z uwagi na tzw. ciszę wyborczą, komentarze, które zostaną dodane w piątek po godz. 24.00, zostaną usunięte przez Administratora. Komentowanie artykułów będzie możliwe w niedzielę po godz. 21.00 (red.)


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (28)

Wojtek

Data: 2 listopada 2018, 14:22 Przestańcie już popierać pana Strzyzewskiego przez pryzmat jednostki wojskowej tereny które zagospodarował należą do starostwa więc żadnej łaski nie zrobił że wykonywałswoje obowiązki .Wys)óchałem uważnie debaty ,zdecydowanie lepiej wypadł Pan Zieliński,Pan Strzyżewski same slogany i obiecanki oraz słabą znajomość problemów miasta i gminy
Głosujmy na pana Zielińskiego

MIESZKANIEC GÓRY KALWARII

Data: 2 listopada 2018, 15:04 Najlepiej ady było aby Arkadiusz Strzyżewski wygrał Drugą turę wyborów na burmistrza góry kalwarii . Czas zmienić górę kalwarię . Arkadiusz, Arkadiusz Strzyżewski będzie najlepszym burmistrzem góry kalwarii . Mam nadzieję że wygra.

Dość

Data: 2 listopada 2018, 16:07 Apeluję do wszystkich, którzy widzą potrzebę zmiany aby w niedzielę poszli do urn wyborczych i zagłosowali na Arkadiusza. Przypominam Ci sami ludzie dzierżą władzę w Górze od lat zmieniają sobie tylko burmistrza na coraz bardziej spolegliwego.

Wiesiek

Data: 2 listopada 2018, 16:32 Żaden z nich !
Oni nie mają pojęcia że są naszymi pracownikami !
Najbezpieczniej nie wychodzić z domu.

SKY

Data: 2 listopada 2018, 16:37 @ Wojtek --a przez jaki pryzmat mamy oceniać obecnego Burmistrza --Skwerku ??, Brudnej wody ?? Umorzonych kar dla nierzetelnych wykonawców ?? Wspieranie BBWK ( Bezpartyjny Blok Wspierania Kolesi )?? Zaniedbanego Miasta ?? ..........i tak długo jeszcze można pisać.
Dość mamy marnotrawstwa, chaosu organizacyjnego, arogancji V-ce burmistrzów, nieudolnych prób ratowania \"status quo\".
Przebrała się \"Układu \" miarka teraz trzeba wybrać ARKA.

Aternatywy dwie

Data: 2 listopada 2018, 16:46
Możemy głosować na \"niezależnego\" pana Darka, za którym stoją m.in.:
- p. Gliński,
- p. Nadstawny,
- p. Pełka, p. Rutowicz, p. Bugno(?),
- p. Ferdynicz-Komosa,
- inni, z którymi jest związany do 8 lat....czasem dłużej.
P. Darek dalej będzie musiał się liczyć z głosami \"zza pleców\" - tu zmiany nie będzie...nie odpuszczą. Myśląc również ... o sobie i swoich interesach.

Możemy na p. Arka, za którym stoi:
- piątka nowych, niezależnych radnych,
- czwórka niezależnych radnych z Razem dla Góry,
- ponad 5.500 mieszkańców- vide pierwsza tura.... ,
- ponad 2.000 mieszkańców też chcących zmiany.

Taki mamy wybór - nie zmarnujmy szansy, myślac ... o sobie! Następne wybory dopiero za pięć lat.

wyborca

Data: 2 listopada 2018, 18:52 Już nawet Warka nas wyprzedza w rozwoju infrastruktury. Gdyby nie przedsiębiorczość obywateli, w tym deweloperów, to Góra Kalwaria nic się nie zmieniła (poza kilkoma kwiatkami za ponad milion złoty z naszych podatków!) Dlatego ruszmy do urn i wybierzmy zmianę!

bronka

Data: 2 listopada 2018, 21:34 W niedzielę zagłosuję za Arkadiuszem Strzyżewskim. Chociaż go nie znam ale na niego oddam swój głos . Dlaczego?
Bo po mimo przegranej w debacie moim skromnym zdaniem rozwali panujący układ. Wreszcie może zmieni dyrektora zgk i mentalność pracujących tam ludzi. Może pociągnie nasze miasto do przodu gdyż po oddaniu obwodnicy góra stanie się miastem typowo przejazdowym. I właśnie wtedy poznamy naszego nowego burmistrza naprawdę.

Szczery Joe

Data: 2 listopada 2018, 22:10 Prawdziwa zmiana Gory z radna od 2002 Rechnia! 😄

Klara

Data: 2 listopada 2018, 22:16 Pan Arkadiusz wie jak nośnym hasłem jest Dobra Zmiana. Nauczył się tego pracując z PiS-em przez 4 lata w powiecie piaseczyński. No więc zmieniajmy. Ale czy na dobre? Zapraszam na wybory!

Bóg Gniewu

Data: 2 listopada 2018, 22:38 Klara, i tu masz rację. Współpraca z PISem może drogo kosztować. Już mamy rządy PIS w kraju, i co? Wielkie bagno jak w serialu Rojst. Od nich trzeba się trzymać z daleka jak od zarazy.

Mieszkanka

Data: 2 listopada 2018, 22:49 Głos na Pana Arkadiusza Strzyżewskiego myślę, że będzie ważnym głosem. Głosem zmiany miasta na lepsze. Idźmy do urn i zmieniajmy Górę!

SKY

Data: 2 listopada 2018, 22:50 Kampania wyborcza dobiega końca--każdy z Nas miał swego faworyta ,każdy optował za swoim kandydatem.Czasami zdarzało się nam i mnie również przekraczać dopuszczalne granice polemiki--jeżeli kogoś obraziłem --przepraszam.
W niedzielę będziemy głosować ,ja na popieranego od lat p.Arkadiusza Strzyżewskiego. Nasz wybór będzie miał wpływ na życie przez najbliższe pięć lat.Wybierajcie Państwo mądrze i z rozwagą , zgodnie ze swoim sumieniem.
Najważniejsze to uczestniczyć w wyborach--Do zobaczenia przy urnach.

hmm

Data: 2 listopada 2018, 23:05 Klara, i tu masz rację - BZDURA i hejt...

hmm

Data: 2 listopada 2018, 23:12 Szukajmy wyjścia z marazmu - zagłosujmy za zmianą. To nasza szansa!!

Bóg Gniewu

Data: 2 listopada 2018, 23:14 SKY, słuszna racja, najważniejsze żeby ludzie zaczęli uczestniczyć w wyborach, jakichkolwiek. Teraz mieliśmy rekordowo wysoką frekwencję co jest pocieszające, że ludzie przestali myśleć, że ich jeden głos nie ma żadnego znaczenia i zaczęli zdawać sobie sprawę z istoty takich wyborów, niezależnie od ich wyniku.


hmm

Data: 2 listopada 2018, 23:15

\"Taki mamy wybór - nie zmarnujmy szansy, myślac ... o sobie! Następne wybory dopiero za pięć lat.\"Nie ma innej rozsądnej opcji.

Klara

Data: 2 listopada 2018, 23:16 Często tu komentowany ,Układ, Buła i spóła jakoś nie jest widoczny. ale dziwne dla mnie jest, że nikt nie zwraca uwagi na inny ,Układ, medialny, który ma mocny przekaz. Baj, Strzyżewski i Stróż. Media górą. Porozmawiajmy o układzie.

??

Data: 2 listopada 2018, 23:23 ,Układ, Buła i spóła jakoś nie jest widoczny..... BO SIĘ TAKTYCZNIE SCHOWAŁ....

Zbigniew Adamczyk

Data: 2 listopada 2018, 23:29 SZANOWNI WYBORCY!


Pójdźmy, zagłosujmy, miejmy poczucie dobrze
spełnionego obowiazku i czyste sumienie.. przed samym sobą. Wybór zależy TYLKO od nas!Pozdrawiam głosujących - aktywnych obywateli.
pytek

Data: 2 listopada 2018, 23:34 A gdzie wieczór wyborczy?

Klara

Data: 2 listopada 2018, 23:46 Hejt, jaki hejt? Ja tylko piszę prawdę. Ołdakowski z PiS był starostą, a Strzyżewski z PO był wicestarostą. Rządzili wspólnie 4 lata.

pytacz

Data: 4 listopada 2018, 22:36 jak wyniki?

collie

Data: 5 listopada 2018, 22:35 Panie Zieliński . Utopił Pana Pełka !!


hmm

Data: 6 listopada 2018, 11:26 Dobrze, że ten męczący (czasem denerwujący) serial wyborczy sie skończył.
Czas wrócić do normalności....na forach też.

pytek

Data: 6 listopada 2018, 11:27 Jakie plany zawodowe na przyszłość ma DZ?

wyborca

Data: 6 listopada 2018, 15:02 Strzyżewski nie jest godzien za Zielińskim nosić butów. Nie dla Strzyżewskiego to burmistrz PO nie nasz - uczciwych mieszkańców

SKY

Data: 7 listopada 2018, 09:18 @ wyborca --- jasne p. Zielińskiemu \"buty \"już założyli --Jego zastępcy ,bezpartyjni kolesie itp. Szkoda tylko ,że uwierają te \"buciki\".