W niedzielę wyjątkowy wernisaż w Ośrodku Kultury

Dodano: 6 kwietnia 2024; Informacja prasowa W najbliższą niedzielę, Ośrodek Kultury zaprasza na Spotkanie – wyjątkowy wernisaż, na którym prace Agnieszki Cecylii Kazały i Ljupki Gałązki-Vasilev pokażą, jak sztuka potrafi przekraczać kulturowe i narodowe granice, łącząc ludzi za pomocą uniwersalnego języka wizualnego.


News will be here

Wystawa - to spotkanie dwóch wyjątkowych światów artystycznych, gdzie dynamiczne batiki Agnieszki Cecylii Kazały spotykają się z malarskim i rysunkowym uniwersum Ljupki Gałązki-Vasilev. Kazała, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, znana jest z eksploracji tkaniny artystycznej i batiku, co pozwala jej tworzyć prace, które są zarówno głęboko osobiste, jak i uniwersalne. Jej dzieła były prezentowane na licznych wystawach, podbijając serca miłośników sztuki swoją oryginalnością i kolorową dynamiką.

Z kolei Ljupka Gałązka-Vasilev, urodzona w Strumicy w Macedonii Północnej i absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Sofii, przynosi do "Spotkania" swoje bogate, malarskie krajobrazy, które są zarówno odzwierciedleniem jej indywidualnych poszukiwań artystycznych, jak i hołdem dla kultury swojego regionu. Jej prace, pełne emocji i koloru, pokazują, że sztuka jest uniwersalnym medium komunikacji między ludźmi.

Agnieszka Cecylia Kazała i Ljupka Gałązka-Vasilev, mimo różnych ścieżek artystycznych, łączy przekonanie, że sztuka może i powinna budować mosty między kulturami. "Spotkanie" to ich dialog nie tylko z publicznością, ale i między sobą, demonstrujący, że różnorodność technik i perspektyw wzbogaca nasze rozumienie świata i siebie nawzajem.

Wystawę „Spotkanie” patronatem objęli Ambasador Macedonii Północnej w Polsce – Jasmin Kahil oraz Związek Polskich Artystów Plastyków we Wrocławiu.

Data i miejsce:
Niedziela, 7 kwietnia, godzina 15:00
Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii, ul. Białka 9
Wstęp wolny

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (1)

takie tam

Data: 7 kwietnia 2024, 21:33 a czemu lokalnych artystów nie pokazują w naszym "centrum kultury"