W piątek otwarcie nowego placu rekreacji w Górze Kalwarii

Dodano: 29 lutego 2024; GoraKalwaria.net / Fot. UMiG w Górze Kalwarii Od piątku 1 marca dla mieszkańców dostępny będzie nowy teren rekreacyjny z mnóstwem atrakcji przy ul. por. Białka.


News will be here

Przypomnijmy, iż rodzinny plac z atrakcjami powstał na terenie byłych koszar, naprzeciwko głównej elewacji Ośrodka Kultury i sięga aż do skarpy.

Co wchodzi w skład miejsca wypoczynku? Przede wszystkim dwa place zabaw (dla dzieci najmłodszych oraz nieco starszych). Ustawione zostały huśtawki, trampolina, ścieżka sprawnościowa itp. Nad placem góruje ogromne linarium ze zjeżdżalnią, z którego jednocześnie będzie mogła korzystać ponad setka osób!

Powstała także strefa zabaw muzycznych i plastycznych. Nie zabraknie siłowni plenerowej, plac bowiem ma być miejscem również dla młodzieży i dorosłych, w tym seniorów. Oprócz tego projekt inwestycji zawiera np. stół do ping-ponga, stolik do gry w szachy, altanę, zdrój wody pitnej, toaletę i zieleń (m.in. ponad 80 drzew) oraz miejsca parkingowe i latarnie.

Koszt przedsięwzięcia to ponad 5,6 mln zł. Ponad połowa pochodzić będzie z Rządowego Funduszu „Polski Ład”.
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (8)

Ona

Data: 29 lutego 2024, 21:59 Toaleta też będzie na terenie lub obok? To dość istotne w takim miejscu;)

Aha

Data: 29 lutego 2024, 22:55 Te ceny są powalające prawie 6 milionów za co ?! Przecież to jest sprawa dla prokuratury

super

Data: 1 marca 2024, 07:51 Nie narzekajcie malkontenci - i bardzo dobrze, że coś powstaje

co jeden to lepszy

Data: 1 marca 2024, 08:02 @Aha
Dlatego jest taki pęd by zostać burmistrzem , a ostatnio "burmistrzynią " takie nazewnictwo wprowadza koalicja 13 grudnia.
Rozliczyć wszystkie skwery place i do paki, z samego gadania i pisania nic nie wynika.

Zły

Data: 1 marca 2024, 12:59 @co jeden to lepszy A kto ich niby rozliczy , jeszcze zmienią kilku prokuratorów i sędziów a doktryna Neumana będzie Po-wszechna w całej Polsce.Tak może przy okazji otwarcia jakiś lewak może wspomni o żołnierzach wyklętych w ich święto - ale teraz to be , może w rocznicę rewolucji październikowej będzie feta!?

Przemek

Data: 2 marca 2024, 11:10 Latem przy falach upału kto tam wytrzyma, zero cienia i zieleni

Dziadek

Data: 2 marca 2024, 12:47 Ludzie z niczego nie potraficie się cieszyć? We wszystko politykę mieszacie. Ja się cieszę że coś się dzieje, zmienia i mam gdzieś kto to zbudował.

Nowy

Data: 2 marca 2024, 20:33 Dziadek zgadzam sie z Tobą. Przydał by się jeszcze szpital bo jest tylko podstawowa opieka. Mamy w samej Górze prawie 30 tys. A bedzie wiecej a tu brak kardiologa, diabetyka i innych lekarzy na Nfz. Wszystko prywatni nie każdego stać. Brak tez jakiegos kina kregli dyskoteki dla młodzieży.


News will be here
Grojec24.net - Grójec i Powiat Grójecki