Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

W poniedziałek zamiast do szkoły wyślij dziecko do kina

Dodano: 6 kwietnia 2019; W związku ze zbliżającym się ogólnopolskim strajkiem nauczycieli, Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii przygotował ofertę dodatkowych zajęć dla dzieci, których rodzice nie będą w stanie sprawować nad nimi opieki podczas protestu.

Na bezpłatne seanse filmowe dzieci będą mogły się udać w godzinach 8.00-14.00 do Kina Uciecha przy ulicy ks. Sajny 14 (uczniowie od IV klasy szkoły podstawowej) oraz do Ośrodka Kultury przy ulicy Białka 9 (dzieci do III klasy szkoły podstawowej). Filmy będą wyświetlane o godzinach 8.00, 10.00 i 12.10.

Dziećmi zaopiekują się instruktorzy Ośrodka. Organizatorzy nie zapewniają posiłków.

Ponadto w dni strajkowe dzieci będą mogły za złotówkę (po okazaniu legitymacji) skorzystać z basenu przy ulicy Pijarskiej. Pływalnia będzie otwarta dla uczniów w godzinach 7.30-16.00.

Przypominamy, że strajk rozpocznie się 8 kwietnia (poniedziałek) i będzie trwał do odwołania.

(kar)


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (8)

ryba

Data: 6 kwietnia 2019, 16:39 To jest kpina z rodziców .

Ferdek

Data: 6 kwietnia 2019, 21:08 Dlatego teraz trzeba głosować na PO,oni najlepiej rozliczą pisiorów,a niech się biją do krwi,tam przy korycie.

Janusz

Data: 7 kwietnia 2019, 00:48 Gdzie można dostać papiery - paszport krowy? 2 czy 4 sztuki i ma spokój, jak se kupię świniaka - to jest dochód, gdzie można dostać kolczyki? Kto od poniedziałku przyjmuje podania - gmina czy na Rybiu?

Ferdynand kiepski

Data: 7 kwietnia 2019, 10:55 Dlaczego gmina nakłania do łamania prawa ? Cytuję \" Niespełnienie tego obowiązku szkolnego podlega egzekucji administracyjnej. Organ miejscowy administracji publicznej właściwy do spraw edukacji może nałożyć na opiekuna prawnego dziecka karę grzywny w celu przymuszenia do realizowania tego obowiązku. W skrajnych przypadkach sąd opiekuńczy może pozbawić rodziców władzy rodzicielskiej\". Dlaczego rodzice mają ryzykować?!

PATologia Ubywatelska

Data: 7 kwietnia 2019, 14:16 PATologio Ubywatelska nie oszczędza nawet dzieci ...

Mieszkaniec

Data: 11 kwietnia 2019, 14:01 Jak głód do tyłków zajrzy, paranauczyciele sami wrócą do roboty. Za strajk w Polsce się nie płaci, na szczęście.

ceramik

Data: 13 kwietnia 2019, 23:10 Obrzydliwe jest, że biedne, zestresowane durnymi egzaminami dzieciaki są żywą tarczą dla dywersantów naszej Ojczyzny. Niewielu nauczycieli ma szacun, ale i ci stracą rykoszetem.

@mieszkaniec

Data: 14 kwietnia 2019, 10:02 Ale nie jest obrzydliwe dla Ciebie to, że mówi się nauczycielom, iż powinni pracować dla idei (czyli rządzący są świadomi bardzo niskich zarobków tej grupy). Nauczyciele żyją z pracy a nie zasiłków. Nauczyciele nie są przeciwko uczniom, strajkują również dla nich - zobaczymy co powiesz, kiedy rozpocznie się akcja-rekrutacja do szkół, czy to też będzie wina nauczycieli?