Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Cztery zwycięskie projekty. Wyniki głosowania nad Budżetem Obywatelskim

Dodano: 2 września 2018; Znamy już wyniki głosowania mieszkańców na projekty zgłoszone w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019.

Najwięcej głosów (242) uzyskał projekt „Turystyczne szlaki tematyczne”. Zakłada on utworzenie na terenie miasta czterech szlaków tematycznych (Szlak Nowej Jeruzalem, Szlak Kultury Żydowskiej, Szlak Formacji Wojskowych i łączący w sobie różne elementy trzech poprzednich - Szlak Wielokulturowej Góry Kalwarii).

Zgodnie z regulaminem glosowania, oprócz tego realizowane będą jeszcze trzy projekty, które uzyskały kolejno największą liczbę głosów. Są to: modernizacja chodnika przy ulicy Pijarskiej, projekt „Piękne i czyste miasto” (m.in. zdroje uliczne, kosze do segregacji odpadów, zamalowanie wulgaryzmów) oraz modernizacja pomieszczeń w budynku Centrum Integracji Środowiskowej przy ul. ks. Sajny 4.

Zwycięskie projekty będą realizowane w przyszłym roku przez władze gminy wyłonione w jesiennych wyborach.

Mateusz Baj


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (18)

wyborca

Data: 2 września 2018, 14:48 Wy swoje ,a ja swoje !
Naprawa ulicy Strażackiej !
Chodnika też !
Oczu nam nie zamalujecie że przed wyborami zabraliście Zenkowi wiatę na rowery (tylko On ma klucze) i postwiliście na Strażackiej na śmiecie !
Ma być ładna ulica,ładny chodnik albo zmiana nazwy na Parking !

wojtek

Data: 2 września 2018, 14:57 Witam,uważam,że chodnik przy ulicy Pijarskiej powinien być zmodernizowany dawno temu bez plebiscytów.To najgorszy chodnik w naszym mieście licząc od skrzyżowania z Parcelą w kierunku Piaseczna.Wojska Polskiego.Dominikańska,Grójecka,część Pijarskiej ,Kalwaryjska,Sportowa,Marianki jest ok. A od Kościuszki do Wawy to co ?????? C.uj???

hi-hi

Data: 2 września 2018, 17:02 \" modernizacja chodnika przy ulicy Pijarskiej, \"
Przecież latarnie miały zdobić , jaśniej są plany by pochować instalacje elektryczny w ziemi.
Czyli znów będziecie rujnować to co z podatków wydoice !

.

Data: 3 września 2018, 05:59 \"oraz modernizacja pomieszczeń w budynku Centrum Integracji Środowiskowej przy ul. ks. Sajny 4.\"

przecież to świeży budynek !


nsz

Data: 3 września 2018, 08:29 najlepsze jest to, że gmina pozyskała pieniądze na budowę ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Pijarskiej. Tylko geniusze zrobią ścieżkę rowerową po tej stronie gdzie chodnik jest ładny, a ten stary po drugiej stronie zostawią. Gdyby pomyśleli choć trochę, to by za pieniądze z dotacji wybudowali nowy ciąg pieszo rowerowy i za zewnętrzne pieniądze wymienili chodnik i asfalt, który ma kilkadziesiąt lat.

zeki

Data: 3 września 2018, 11:20 @wojtek - ten chodnik jest na terenie będącym własnością spółdzielni, a zarządcą tego terenu jest GDDKiA. Gminie nic do tego i gdyby nie zmiana regulaminu BO taka inwestycja byłaby w ogóle niemożliwa.

@. tam chodzi o dostosowanie do konkretnych potrzeb i zakup sprzętu m.in. komputerów.

Ferdek

Data: 3 września 2018, 17:10 Łooo,nowy artykół!!!

Bibol

Data: 3 września 2018, 19:38 Akurat przedwojenna społeczność żydowska miała coś wspólnego z wojskowością.

wyborca

Data: 5 września 2018, 21:14 Coraz więcej środków powinno być w ten sposób rozdysponowanych. Pieniądze w budżecie gminy to nasze pieniądze i to my mieszkańcy powinniśmy decydować na co zostaną przeznaczone. Głosowanie na projekty powinno być możliwe również przez internet. To XXI wiek, podatki można rozliczyć drogą elektroniczną !

mimi

Data: 7 września 2018, 11:05 Jak zwykle syf , kiła i mogiła !

fajne

Data: 8 września 2018, 21:31 fajne projekty gratulacje

Nick

Data: 8 września 2018, 22:45 @mimi wykaż się, zgłoś jakiś pomysł, propozycję malkontencie.

górszczak

Data: 10 września 2018, 14:36 A modernizacji Wierzbowskiego nie będzie ,przecież to takie na czasie jest.

zły

Data: 10 września 2018, 22:42 Jak inźyniery drogowe coś zmodernizują to aź się boję ,zaraz odwalą ścieżkę dla rowerów 4 metrową a piesi będą chodzić po ścianach. Na Mariankach źadnego miejsca na samochody których ciągle przybywa ,na Wyszyńskiego koło dentysty i rentgena trawnik 5 metrowy źeby pieski miały gdzie się załatwić, a ludzie parkują po drugiej stronie pod płotem rozjeźdźajac inny trawnik. Ostatnie arcydzieło drogowców to modernizacja świateł chyliczkowskiej z puławską, fajne światła za kolejne miliony, dłużej się czeka na zmianę, korek na puławskiej się wydłuźył, nikt nie słyszał o takim wynalazku jak rondo dwupasmowe bez świateł jak np. w Konstancinie? ??

Nick

Data: 12 września 2018, 11:02 @zły gdzie tych samochodów przybywa skoro wszyscy i tak parkują u siebie przed domem? A w Piasecznie to zostały zrobione bezkolizyjne i bezpieczne pasy do skrętu w lewo i prawo i płynność ruchu jest lepsza niż była. A przede wszystkim nastąpiła duża poprawa bezpieczeństwa. Jest szerzej i wygodniej.

zły

Data: 13 września 2018, 19:26 Nick wiem źe bezkolizyjnie jest bezpieczniej ale czas oczekiwania na światło zielone jest dłuższy więc szczególnie na puławskiej sznur pojazdów się wydłuźył, a najbardziej od góry kalwarii, ja osobiście jadąc z tej strony jadę przez piaseczno bo jest szybciej,a będzie gorzej bo w październiku dojdą studenci. Największy pozytyw tych świateł jest taki źe od strony konstancina lepiej się skręca na górę kalwarię bo z przeciwka nie jadą notorycznie na czerwonym, ale skąd masz to wiedzieć jak ty przeważnie stoisz samochodem przed domem.

Nick

Data: 14 września 2018, 22:52 @zły jak nie wiesz co robię to się nie wypowiadaj.

wyborca

Data: 3 lutego 2019, 17:32 Gmina będzie obligatoryjnie realizowała projekt, który popiera 242 mieszkańców, czyli niecały procent???? Coś tu chyba nie tak! Myślę, że trzeba zmienić albo sposób wyłaniania projektów albo sposób głosowania!! A co do chodników, to zróbmy je raz a dobrze, czyli dajcie odpowiednie utwardzenie, szczególnie tam gdzie po chodnikach przejeżdżają samochody.Mam nadzieję, że moje pieniądze nie zostaną ponownie wyrzucone na jakąś partaninę. Po drugie gdzie jest straż miejska? Dlaczego nie reaguje na najeżdżanie na chodniki w miejscach niedozwolonych i ich degradację!!!