W sobotę XI Misterium Męki Pańskiej w Górze Kalwarii

Dodano: 21 marca 2024; Źródło: UMiG w Górze Kalwarii W najbliższą sobotę 23 marca na rynku w Górze Kalwarii mieszkańcy zaprezentują XI Misterium Męki Pańskiej. Początek o godz. 15.00, wstęp wolny.


News will be here

Jak możemy przeczytać na stronie Urzędu Miasta i Gminie w Górze Kalwarii, największą tegoroczną nowością będzie obsadzenie innej osoby w roli Jezusa. Radnego Jakuba Rącza, który wcielał się w Jezusa przez kilka edycji, zastąpi Łukasz Mianowski, mieszkaniec Góry Kalwarii pracujący tu jako fryzjer (co ciekawe, rok temu był Judaszem).

Zmian w obsadzie jest więcej: nowi aktorzy zagrają m.in. św. Piotra i żonę Piłata. Pojawi się też Herod – organizatorzy dodali bowiem do scenariusza jego spotkanie z Chrystusem. We władcę Galilei wcieli się miejscowy ksiądz, Kacper Pawlak.

Kolejnym nowym elementem będą dodatkowe pieśni, napisane specjalnie z myślą o sobotniej plenerowej pasji.

Akcja rozgrywać się będzie, jak rok temu, tylko tuż obok kościoła Na Górce – na wzgórzu oraz na rynku przy samym kościelnym ogrodzeniu. Widowisko, w którym wystąpi i które przygotuje w sumie ponad 100 osób, potrwa mniej więcej 2 godziny.

Organizatorem jest Bractwo Misterium Męki Pańskiej, a patronem honorowym – metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. Wydarzenie dofinansowała, kwotą 38 tys. zł, gmina Góra Kalwaria.
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (0)

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!