W środę kaskadowy pomiar prędkości na DK50

Dodano: 18 czerwca 2024; Źródło: KPP w Piasecznie 19 czerwca 2024 roku funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego powiatu piaseczyńskiego, mińskiego, otwockiego oraz wołomińskiego przeprowadzą działania kontrolno - prewencyjne "Kaskadowy pomiar prędkości". Mają one na celu zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, dlatego też policjanci reagować będą na wszelkie naruszenia przepisów ruchu drogowego, nie tylko te związane z przekroczeniem prędkości.


News will be here

Droga krajowa nr 50 stanowi naturalną obwodnicę Warszawy dla ruchu samochodów ciężarowych. Przebiega między innymi przez cztery powiaty: piaseczyński, miński, otwocki oraz wołomiński i jest jedną z najniebezpieczniejszych dróg garnizonu stołecznego.

Poprzez prowadzone jutrzejsze działania, funkcjonariusze chcą uświadomić kierującym pojazdami, że nadmierna prędkość w dalszym ciągu jest jedną z głównych przyczyn niebezpiecznych zdarzeń drogowych, w tym również tych, które kończą się tragicznie.

Tego dnia funkcjonariusze Wydziałów Ruchu Drogowego będą prowadzić pomiary prędkości na całej długości drogi krajowej nr DK 50. Będą to pomiary zarówno statyczne (co najmniej dwa punkty pomiaru prędkości na tym samym odcinku drogi w zakresie jednego powiatu, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach) jak również dynamiczne (przy użyciu pojazdów z wideorejestratorem). Popełniane przez kierujących wykroczenia oraz brawura na drodze rejestrowane będą również przy użyciu bezzałogowych statków powietrznych - dronów.

Kierujący, którzy nie zastosują się do obowiązujących przepisów, w tym tych dotyczących ograniczeń prędkości, muszą liczyć się ze srogimi konsekwencjami. Poza mandatem karnym oraz powiększeniem zbioru "kolekcji punktów karnych" kierujący ryzykują również utratą prawa jazdy.

Apelujemy do kierujących pojazdami, aby przestrzegali obowiązujących ograniczeń prędkości oraz zachowywali zdrowy rozsądek. Na naszych drogach nie ma miejsca na brawurę. Przypominamy również, że to czy nasze drogi będziemy mogli nazywać BEZPIECZNYMI, zależy przede wszystkim od nas samych!

Źródło zdjęcia: Depositphotos

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (3)

Rada

Data: 18 czerwca 2024, 19:59 Kierowcom BMW nie poleca się wyjazdu z domu,tylko po parkingu i do Biedronki .

Siasia

Data: 19 czerwca 2024, 20:21 Prędkość to jedno , ale brak wyników w śledzteach i odnajdywaniu skradzionych żeczy to całkowita klapa .Może niech nagłaśniają więcej wykrywalność przestępczą jak i ekipa rządząca tak nagłaśnia

Tom

Data: 20 czerwca 2024, 18:13 W baniach sie poprzewracało , nie długo bąka nie puścisz bo mandat a oddychać można ?!?!