Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Wakacje pod żaglami w Europie

Dodano: 26 kwietnia 2021; Lubisz morze i żeglarstwo? W takim razie wakacje pod żaglami to naprawdę coś dla Ciebie. Czy wiesz, że wcale nie jest konieczne posiadanie dużego doświadczenia, aby przeżyć niezapomniane wakacje na pokładzie? Wejdź na pokład i żegluj po najpiękniejszych regionach Morza Śródziemnego. Sprawdź polecane przez nas kierunki!

Najlepsze destynacje na żagle w Europie

Morze Śródziemne słynie z doskonałych warunków żeglarskich, pięknej pogody, błękitu wód i zapierających dech w piersiach widoków. A do tego znajdziesz tu wiele atrakcji, zabytków i pyszną kuchnię. Czego chcieć więcej od wakacji? Jakie są wiec najbardziej polecane miejsca na wakacyjny rejs na jachcie żaglowym lub czarter katamaranu? Poniżej nasze top 3!

Włochy

Czarter jachtów i Włochy to połączenie idealne! Oprócz wspaniałego wybrzeża w kształcie słynnego buta o długości ponad 7400 kilometrów, we Włoszech czeka na Ciebie również wiele niezwykłych wysp. A dzięki wynajmowi łodzi nie musisz ograniczać się do jednego miejsca i możesz odkryć najpiękniejsze skarby tego wyjątkowego kraju. Na co się zdecydujesz? Capri, Sycylia, Sardynia, a może chcesz zobaczyć niezwykłą panoramę Neapolu, lub zjeść kolacje na pokładzie z widokiem na słynne Positano?Chorwacja

Nie można mówić o najlepszych miejscach na rejs w Europie z pominięciem Chorwacji. Wspaniale wybrzeże, ponad 1000 wysp oraz wiele niezwykłych zabytków i miast przepełnionych bogactwem historycznym sprawia, że żeglarze pokochali ten region. Podczas tego żeglarskiego urlopu można odkryć bogatą przeszłość i starożytne tradycje kraju oraz cieszyć się pyszną śródziemnomorską kuchnią, pełną świeżych ryb, owoców morza i lokalnych trunków.


 
Grecja

Żeglarskie wakacje w Grecji to gwarancja niezapomnianego urlopu, pełnego pięknej pogody, rajskich widoków i dobrych warunków. W tym regionie możesz pływać po Morzu Jońskim, uważanym za jeden z najpiękniejszych regionów żeglarskich w Europie, Morzu Kreteńskim, czy Egejskim. Jakikolwiek obierzesz kurs, na Twoim horyzoncie pojawią się wspaniałe wyspy, atrakcje i zabytki warte zejścia na ląd oraz niezwykle przyjaźni mieszkańcy.


 
Czarter jachtów nawet bez patentu

Mniejsze doświadczenie lub brak patentu i uprawnień żeglarskich wcale nie oznacza konieczności rezygnowania z marzeń o wakacjach na pokładzie na Morzu Śródziemnym. Możesz zdecydować się na opcje czartu jachtu z kapitanem. Oddaj ster w ręce profesjonalnego sternika. Ten lokalny żeglarz nie tylko przejmie za Ciebie obowiązki związane w manewrami, cumowaniem i trzymaniem wybranego kursu, ale również może Cię zabrać do miejsc mniej znanych wśród turystów.

Zabierz rodzinę i przyjaciół na pokład i wyrusz na niezapomniane wakacje pod żaglami!