Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Wakacje z książką – nudy nie będzie!

Dodano: 4 sierpnia 2022; Wakacje w pełni! Wielu z Was już odwiedziło wiele ciekawych miejsc, skorzystało z pięknej pogody, część z Was pewnie jeszcze takie podróże ma w planach, ale są też tacy, którzy spędzają wakacje w mieście!

Nic straconego! Podróżować i zwiedzać można również dzięki ciekawej książce! Wciągające historie, bajkowe zdjęcia odległych lądów, interesujące relacje. Jednak dzięki książkom można przenieść się również w świat marzeń, baśni i czarów, a jedynym ograniczeniem jest nasza własna wyobraźnia!

Gdzie szukać inspiracji i pomysłów, ciekawych książek? Oczywiście, z pomocą przychodzi biblioteka! A nasza biblioteka miejska w Górze Kalwarii pełna jest ciekawych propozycji, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie! Biblioteka to też miejsce, gdzie można spotkać innych moli książkowych, rozmawiać z nimi i dzielić się wrażeniami o przeczytanych już książkach. Pracownicy naszej góro kalwaryjskiej biblioteki zawsze z uśmiechem służą pomocą i wsparciem – to miejsce, które warto odwiedzić!

A nowości dostępnych dla mieszkańców Góry Kalwarii będzie jeszcze więcej! Jak czytamy na stronie Internetowej Gminnej Biblioteki Publicznej, dzięki Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, nasza biblioteka otrzymała dotację w kwocie 17 584 zł na zakup nowych książek w 2022 roku w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025 – edycja 2022. To świetna wiadomość, dzięki której jeszcze więcej czytelników będzie miało z czego wybierać!

Na stronie internetowej biblioteki, można również w domowym zaciszu zapoznać się z idealnymi na wakacje nowościami w ofercie, czy też przejrzeć całą dostępną ofertę książek w wygodnym katalogu on-line!

Żeby korzystać w pełni z oferty biblioteki, należy się zapisać – pracownicy zawsze służą swoją pomocą.  

A na koniec chcemy podzielić się z Wami idealnym rozwiązaniem dla cyfrowych techno maniaków i miłośników książek w jednym – dla swoich czytelników biblioteka posiada darmowe kody na miesięczny dostęp do serwisu Legimi! To dopiero gratka!

Jednak biblioteka to także wiele ciekawych wydarzeń i atrakcji – szczegóły można poznać na stronie internetowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Górze Kalwarii i... u pracowników.

Czytajcie! Czytajcie książki i nasz portal – warto! A wrażeniami podzielcie się w komentarzach!

(Bartek)

Źródło: biblioteka.gorakalwaria.pl, 04.08.2022, godz. 13:00.

Zdjęcie: Kolaż z wykorzystaniem zdjęć open source (www.hiclipart.com) oraz zdjęć z biblioteka.gorakalwaria.pl i gbpgk.bip.eur.pl/public/  (Gminna Biblioteka Publiczna w Górze Kalwarii).
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (6)

Maria

Data: 4 sierpnia 2022, 15:56 Ciekawe czy nie można tych pieniędzy przeznaczyć na inne potrzeby mieszkańców, a nie tylko książki. Książki to przeszłość, a pieniądze można wydać na bardziej ważne sprawy.

Haahahah

Data: 4 sierpnia 2022, 18:24 U nas to ciężko z liczeniem a co dopiero z czytaniem ze zrozumieniem i myśleniem :)

King mama

Data: 5 sierpnia 2022, 12:21 A ja myślę że to dobre że mówi się o czytaniu. Bo tylko ludzie oglądają telewizor i kolorowe gazetki. A o książkach mało co się mówi, szczególnie dla dzieci. Kiedyś to były piękne bajki i książeczki.

Kleofas

Data: 5 sierpnia 2022, 19:27 Do Maria
Co nasz na myśli pisząc o innych sprawach.
Nasza biblioteka ledwo przędzie jak wiele innych. Jeżeli trafią się pieniądze i jest organizowana jakaś akcja dla mieszkańców to zawsze trafiają się oportuniści którzy chcą to popsuć. Odczytanie dzieci procentują w przyszłości a większość z przed komputera czy smartfona to lenie co w życiu przeczytali kilka książek albo i mniej. Pozdrawiam bibliotekę za takie akcje. Brawo

B

Data: 5 sierpnia 2022, 22:00 @Maria
"Naród, który mało czyta, mało wie. Naród, który mało wie, podejmuje złe decyzje - w domu, na rynku, w sądzie, przy urnach wyborczych" Jim Trelease

Archi

Data: 6 sierpnia 2022, 17:54 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.