Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Wandale zdewastowali nowy słup ogłoszeniowy

Dodano: 17 lutego 2020; W niedzielę wieczorem dwóch młodocianych mężczyzn zdewastowało nowy słup ogłoszeniowy na rynku.

O incydencie poinformował Stanisław Fijka z Grupy Utrzymania Terenów Publicznych. Poszukiwani są świadkowie dewastacji jednego z pięciu nowych słupów ogłoszeniowych. Osoby, które mogą pomóc w ustaleniu sprawców proszone są o kontakt z komisariatem Policji w Górze Kalwarii, Strażą Miejską lub Grupą Utrzymania Terenów Publicznych.

- Zniszczenia są duże. Wartość zniszczonego mienia to przestępstwo nie wykroczenie. Nie wystarczało wyrwać drzwi ale słup był uderzony kilkakrotnie dłonią lub kopany - poinformował Stanisław Fijka.

- Wczoraj (z niedzieli na poniedziałek) ok. 22.00 dwóch młodocianych sprawdzało wytrzymałość naszych nowych słupów. Świadków zdarzenia prosimy o pomoc w ujęciu "energicznych" mieszkańców - napisał na Facebooku burmistrz Arkadiusz Strzyżewski.

(mat)


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (30)

Nobo

Data: 17 lutego 2020, 09:15 He he he... Ostatnio same zachwyty nad pracą policji.

.

Data: 17 lutego 2020, 09:49 Sprawdzali wytrzymałość słupów - słupy nie wytrzymały...
Monitoring miejski Panie Burmistrzu proszę sprawdzić...
W ogóle zdaje się że od tego by trzeba było w gminie zacząć - porządny monitoring a potem wszystko inne. Skoro słup w centrum miasta został zdewastowany to oznacza tylko tyle że wszystko inne jest utopią i studnia bez dna.

Mieszkaniec

Data: 17 lutego 2020, 09:52 Chłopski zadbali żeby słup pasował do wizerunku GK czyli smutny widok wszystko obskurne,czas tu się zatrzymał 200 lat temu

nsz

Data: 17 lutego 2020, 10:03 czy w tamtym miejscu jest monitoring?
Monitoring i policja mają sens tylko wtedy gdy jest natychmiastowa reakcja tzn. nadzorujący kamery widząc zagrożenie wzywa patrol i ten w mniej niż 5 minut jest na miejscu. w przeciwnym wypadku pieniądze wydane zarówno na monitoring jak in a policję to pieniądze wyrzucone w błoto - czego dowodem jest powyższa sytuacja (zresztą nie pierwsza - bo pomazanie tablic na skarpie pod okiem kamery to był chyba najlepszy przykład).

szkoda

Data: 17 lutego 2020, 12:23 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

dzwoncie po

Data: 17 lutego 2020, 12:40 krutkowskiego on to wyjasni

Qlfon

Data: 17 lutego 2020, 13:12 Pięć słupów na teren góry Kalwarii, to o cztery za dużo, pewnie skończyło się zmówienie na inne i teraz potrzebne są zamówienie na remonty.

alibaba

Data: 17 lutego 2020, 14:21 Od kiedy to mieszkańcy są od łapania wandali? Szczęście w nieszczęściu, że ofiarą został słup a nie człowiek, strach po ulicach chodzić jak u nas tak \"bezpiecznie\"

Mieszkanka

Data: 17 lutego 2020, 15:41 Szkoda mi bardzo się podobają te słupy

SZWEJK

Data: 17 lutego 2020, 16:28 @Qlfon - muszę zmienić nick-a ,za duża konkurencja.....

Andrzej

Data: 17 lutego 2020, 16:40 Nie róbcie sobie jaj !
Jakich świadków, monitoring trzeba obserwować,same kamery atrapy nic nie dają .

Waligrucha

Data: 17 lutego 2020, 16:42 A ja Wam mówię że to protest bo taki słup powinien stać w pobliżu bankomatu,by samochody po palcach nie jeździły !

Nick

Data: 17 lutego 2020, 18:01 Po co tu cokolwiek w tym mieście robić dla ludzi? To nie ten poziom intelektualny i kulturalny... Na skarpie krótko po otwarciu też pomazano tablicę. Dzicz i tyle.

Walery

Data: 17 lutego 2020, 18:27 Przecież ten słup obserwuje nasz Tatuś święty.
Żadnych świętości.
A teraz poważnie : był lans burmistrza,policji straży miejskiej teraz do roboty.
Bez pomocy mieszkańców, a niby w imię czego mieszkańcy mają wyręczać służby które opłacane są z podatków w imię szykująych się podwyżek za odbiór już zapłaconych śmieci ?

genetyczny

Data: 17 lutego 2020, 18:33 Na powyższym zdjęciu obok słupa widać mur. Następnym razem jak jakiegoś mądrego inaczej zaswędzi ręka, to niech weźmie rozpęd i walnie głową w ten mur. Może mu się odechce robić tak idiotycznych rzeczy jak uszkodzenie mienia publicznego!!!

Monika bartys

Data: 17 lutego 2020, 19:12 a miał być nowy pokestop tam gdzie mogła bym z meżem łapać pokemonki a tu już zniszczone

ale historia

Data: 17 lutego 2020, 19:18 @genetyczny
Na zdjęciu widać też pracownika który dba o czystość w mieście.
Zapytajcie się pana ile zarabia, czy jest jakieś porównanie do uposażenia służb opłacanych z naszej krwawicy ?

Pedro

Data: 17 lutego 2020, 19:37 Słup kosztował 16 tysięcy ciekawe ile będzie kosztować naprawa.A na szkoły nie ma pieniędzy.

To ja

Data: 17 lutego 2020, 21:50 Urządzenie końcowe monitoringu miejskiego znajduje się na Komisariacie Policji. Jak każdy tego typu system posiada zapis. Jeżeli urządzenie uległo awarii powinno być zgłoszenie i natychmiastowa naprawa. Pytam więc co robi miejscowa Policja, prosi obywatela o złapanie przestępcy. Czyżby sami bali się wychylić z komisariatu, chyba tak. Zgłoszenia mieszkańców zbywane są twierdzeniem o niskiej obsadzie kadrowej, a wystarczy popatrzeć na parking przed Komisariatem (włącznie z zastawionym notorycznie i bezczelnie chodnikiem) ilu stawia się do służby. Pytam więc co robią - czekają w ciepełku na podwyżki i emeryturkę. Po co się narażać, to obywatel ma przyprowadzić przestępcę (tak było jak straciłem samochód). Wniosek - po co nam taka służba, która nie spełnia zadań do których została powołana. Na temat Straży Miejskiej odniosę się w innym czasie.

życie to niejebajka

Data: 18 lutego 2020, 06:07 do Nick
W mieście nic nie \"robi sie dla nas czy dla was.
Robi się dla 10%.
I niech nikt nie płacze że stracił ,bo tak naprawdw zyskał.
Znów przyjedzie ekipa montująca te zabawki i do kieszonki żywa gotówka wpływa.
Na skarpie brakuje ławki i desek w innej ławce desek i tak się składa że obok kamery.

normalny widok

Data: 18 lutego 2020, 08:49 w socjalizmie pod prezesem jego skosnym paziem

Paweł

Data: 18 lutego 2020, 10:32 I tu jest pytanie. Gdzie są policyjne patrole w dzień i w nocy. Kiedyś był taki moment że były patrole i jakoś był spokój. To jedno. A druga sprawa jak to jest. Policjant \" bohater \" łapie zlodzieja . Dzwoni po radiowóz i zaraz radiowóz jest na miejscu. A jak człowiek dzwoni że coś się dzieje . To słyszy że nie mają radiowozu . I łysy pan dyżurny ironicznie śmieje się prosto w twarz . Nie tędy droga. Cała ta nasza policja nie nadaje się do niczego . Tak samo nasi włodarze. Wstyd jeszcze raz wstyd .

Kalosz

Data: 18 lutego 2020, 15:51 @To ja
Policjanci wzbraniali się przed montażem montoringu,używali najprzeróżniejszych argumentów,a to że nie ma ściany ,a to ,a tamto.
Policjant który akurat nie obsługuje interesantów ,czy też petentów siedzi bokiem do monitorów i ma wszystko gdzieś. Inna sprawa że nie potrafią obsługiwać mam na myśli że nie potrafią sobie obrazu przybliżyć bądź oddalić.
Nic nie potrafią znany jest fakt że samochód zginął z pod komendy.

do osp

Data: 18 lutego 2020, 18:34 Jak mam płacić za wyjazdy strażaków do gaszenia traw podpalonych 10 minut wcześniej to jaki mam mieć problem z zaakceptowaniem urwania dwóch zawiasów od szybki pleksi? Może sprawdźmy ile kosztowało gminę te 300 (minus te dotyczące prawdziwych zdarzeń a nie inscenizowanych) wyjazdów i porównamy z kosztem naprawy tej szybki plastikowej plexi ciętej z metra.

Filemon

Data: 18 lutego 2020, 18:43 Żadnej naprawy słup ma być nowy !
Pan komendant straży miejskiej niech sobie go ustawi(ten popsuty) przed blokiem czy domem gdzie tam mieszka.
Co zaś się tyczy burmistraza to nie moja bajka,ale jeśli mój pomysł przejdzie rozważę czy oddam głos na obecnego włodarza.

Opinia turysty

Data: 18 lutego 2020, 19:05 Piach na chodniku, ziemia pod donicą, sygnalizacja nie działa, osoba sprzątająca w siwym ubraniu bez kamizelki odblaskowej mimo, że chodzi po ulicy między samochodami. Po co jechać daleko na wschód skoro można mieć to samo tu na miejscu.

można ?

Data: 18 lutego 2020, 19:07 W ciągu 15 minut 2 X mijał mnie patrol strażników !

...

Data: 19 lutego 2020, 10:07 Szczerze... nie chcę oceniać burmistrza, nie znam Go. Choć w sumie z obietnic wyborczych jakieś tam prawo mam Go ocenić. Stan gminy jest fatalny, żyje tu już x. lat i takiego czegoś na oczy nie widziałem nigdy. Szaro, buro i ponuro. Zapaść jakas totalna. Nic nowego... masakra jakaś. Ten skwer za milion to pikuś podług tego co teraz się dzieje a nawet jak się okazuje to skwer za milion nadaje szyku i czegokolwiek pozytywnego w tym miescie.


arek

Data: 19 lutego 2020, 19:49 kiedy wreszczie doceni Pan Burmistrz strażników miejskich. Jest to nie doceniany filar gminy którego Pan burmistrz nie zobaczył do tej pory jak również wydziału ochrony srodowiska. Wszędzie syf panie burmistrzu. kiedy bęfzie czysto. Dzisuaj pierwszy raz widziałam pracowników ZGK na wyszyńskiego jak sprzatali a to troche mało. Panie Strzyzżewski jezeli pan czytasz te komentarze proeszę pana o zadbanie o czystość w tym naszym miadteczku... głosowałam na pana ...... CZEkamy na ZMIANY....

szczere słowko

Data: 20 lutego 2020, 05:57 Stare słupy też ładne były ,każdy mógł coś na nim ogłosić.
A co najważniejsze pasowały do dziadowskiego charakteru miasta.Tu czas zatrzymł się zaraz po wojnie.
Zdjęcie dobitnie pokazuje: 1 człowiek sprząta całe miasto !