Ważna inwestycja w Łubnej. Otworzy hektary pod nowe inwestycje

Dodano: 7 marca 2023; Samorząd rozpoczyna budowę kanalizacji (1,4 km) oraz wodociągu (prawie 1 km) w ul. Bażantów w Łubnej.


News will be here

Urzędnicy zapewniają, że przedsięwzięcie to otworzy kilkadziesiąt hektarów nowych terenów inwestycyjnych.

Gmina właśnie podpisała umowę z wykonawcą robót - opiewa ona na 3,75 mln zł, z czego 60 proc. to dotacja pozyskana przez gminę od Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Po przeprowadzeniu prac ziemnych, na około 400 metrach od podstaw powstanie nowy odcinek jezdni (na to zadanie jest gmina podpisała odrębną umowę na 920 tys. zł), co zdecydowanie poprawi dojazd pomiędzy ul. pomiędzy ul. Modrzewiową i Podleśną. Dotychczas utwardzony odcinek ul. Bażantów po wybudowaniu kolektora ściekowego i wodociągu zostanie ponownie pokryty asfaltem - informuje Urząd Miasta i Gminy w Górze Kalwarii.

Fot. UMiG w Górze Kalwarii
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (12)

Wow

Data: 7 marca 2023, 20:11 Brawo proponuje żeby pan wojtun nowe bloczki postawił dla nowych pokoleń z 500 plus bahahahaha

Mrzonki

Data: 7 marca 2023, 20:23 Na pewno ta stara oczyszczalnią udźwignie te dodatkowe ścieki. Oczywiście już to widzę. W mieście śmierdzi szambem po wybudowaniu kanalizacji. Wy mówicie o przyszłych inwestycjach. Prędzej ta oczyszczalnią się rozsypie.
Przy okazji zapytam co w temacie wywalenia z placu budowy wykonawcy, który miał rozbudować oczyszczalnię? Podobno to było oczko w głowie burmistrza. Jeszcze zapytam o pomysł spalarni? Wszystko to gruszki na wierzbie. Fajnie obraca się nie swoją kasą.

Mrzonki

Data: 7 marca 2023, 21:23 * druga cudowna inwestycja burmistrza to oczywiście biogazownia, a nie spalarnia.

boj kot

Data: 8 marca 2023, 05:47 Nieobecność mojej rodzny na wyborach niczego nie zmieni, ale jeśli będzie nas więcej może tym smrodem zainteresują się Ci którzy dają na te inwestycje pieniądze !

stały wierny czytelnik

Data: 8 marca 2023, 08:28 Te wycieczki co redaktor zaprasza powinny ruszac z pod siedziby ZGK i ratusza , oni wystarczająco się natrudzii w pozyskiwaniu kasy mniemam ,że legalnej !

nsz

Data: 8 marca 2023, 10:50 tylko, że SUW już w te wakacje nie dawał rady. Jak podłączą nowe dodatkowe rury, to problem się tylko pogłębi.

obaj z tatą wiemy że to lipa

Data: 8 marca 2023, 13:10 Po spartaczonej modernizacji kanalizacji ta spółka nie powinna brać się za prace przewyższające ich umiejętności.
Dwa dni łatali dziurę na Strażackiej i znów jest dziura, a ruch tam żaden i nie padało. Znany jest przypadek kiedy to ZGK montował niebieski hydrant na Kilińskiego w siedmiu pracowników i hydrant do dziś stoi krzywo.
Wtedy był inny prezes i inny burmistrz, jak widać nic się nie zmieniło w mentalności ludzi możnych tego grajdoła.

Wyborca

Data: 8 marca 2023, 16:40 Nowe tereny inwestycyjne OK ale najpierw trzeba rozwiązać problem śmierdzącego centrum miasta. Może burmistrz i radni przejdą się od Rosmana do Żabki w centrum. Ja dziś myślałam że zwymiotuję zanim przeszłam ten kawałek!!!!!

GK

Data: 8 marca 2023, 19:31 A co z przebudową ul. Długiej w GK? Tak hucznie była ogłaszana ta inwestycja.

joanna

Data: 10 marca 2023, 08:16 Wszystko fajnie, tylko tam nadal mieszkają ludzie..
Drogi brak, tiry jeżdżą mimo zakazu, ulica Podleśna prawie nieprzejezdna ze względu na uszkodzoną nawierzchnie.. I mamy się cieszyć, że za chwilę powstanie tam jeszcze jeden ogromny magazyn.. Glinianka, która kiedyś była azylem dla okolicznych mieszkańców, została przekształcona w zbiornik zrzutu wody z sąsiadującego magazynu..zresztą wystarczy jeszcze kilka deszczowych dni i wyleje.. Inwestycje...super...


MM

Data: 10 marca 2023, 09:35 Zgadzam się z tym co napisała Joanna. Podleśna jest rozjeżdżona przez tiry, w dzień i w nocy jeden za drugim jeżdżą dostawcy Maczfit za nic mając ograniczenia prędkości i progi zwalniające. Latem już nad stawem nie odpoczniemy. Także my, mieszkańcy ul. Podleśnej dziękujemy za tą kolejną ważną inwestycję...
i jeszcze pytanie do Urzędu Miasta, jak będzie zorganizowany dojazd do magazynów po zamknięciu ul. Bażantów ? Bo chyba nie ul. Podleśną ...

Wiesław

Data: 12 marca 2023, 17:51 Wyborca napisał:"Ja dziś myślałam że zwymiotuję zanim przeszłam ten kawałek!!!!!"
Wszędzie gdzie są studzienki deszczówki śmierdzi.
W najbliższe święto w Czersku proponuję zakuć w dyby przedstawicieli ZGK-u i burmistrza oczywiście na dziedzińcu zamku.