Węgiel po 2 tys. zł w Górze Kalwarii - ważna informacja

Dodano: 24 listopada 2022; Od środy 23 listopada Gmina Góra Kalwaria rozpoczęła przyjmowanie pisemnych wniosków o zakup węgla w ramach rządowego programu.

Każdy uprawniony i zainteresowany zakupem węgla mieszkaniec gminy, powinien złożyć dodatkowy, pisemny wniosek o zakup węgla na warunkach preferencyjnych. Wniosek dostępny jest do wydrukowania na stronie www.gorakalwaria.pl lub w formie papierowej w kancelarii Urzędu Miasta i Gminy Góra Kalwaria, ul. 3 Maja 10.  

Wnioski należy składać w formie papierowej w kancelarii Urzędu Miasta i Gminy (ul. 3 Maja 10), czynnej:
w poniedziałki w godz. 8.00 - 17.00,
od wtorku do czwartku w godz. 8.00 - 16.00
w piątki w godz. 8.00 - 15.00

We wniosku oprócz podania danych wnioskodawcy należy również podać rodzaj węgla (dostępny jest tylko ekogroszek i orzech) oraz ilość zamawianego opału. Do końca bieżącego roku wnioskodawca może wystąpić o dostawę i odebrać 1,5 tony węgla, po 1 stycznia o kolejne 1,5 t. Łączny limit wynosi 3 tony.

UMiG prosi o podanie we wniosku danych kontaktowych (telefonu, adresu e-mail), aby pracownik urzędu mógł indywidualnie skontakytować się z wnioskodawcą po weryfikacji formularza.

Węgiel będzie sprzedawany mieszkańcom gminy Góra Kalwaria po preferencyjnej cenie, czyli nie wyższej niż 2000,00 zł brutto za 1 tonę węgla (cena dotyczy zarówno ekogroszku jak i orzecha).

Uprawnionym do zakupu węgla opałowego są mieszkańcy gminy, którzy korzystają ze źródeł ciepła zasilanych węglem kamiennym i dopełnili obowiązku rejestracji źródła ciepła w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) oraz spełnili wszelkie warunki, aby otrzymać dodatek węglowy.

W zakresie dystrybucji opału gmina współpracuje z dwoma podmiotami w naszej gminie. Sprzedaż węgla zostanie rozpoczęta niezwłocznie po tym jak wyspecjalizowana spółka Skarbu Państwa wskaże gminie skąd może odebrać ona zamówioną ilość opału.

(info UMiG w Górze Kalwarii)

Fot. Obraz autorstwa dashu83 na Freepik
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (6)

mieszkaniec

Data: 25 listopada 2022, 11:22 Najbardziej mnie ciekawi po ile faktycznie zapłacimy za ten węgiel. Już wiemy na postawie wniosku, że więcej niż 2000zł za tonę, bo dochodzi koszt transportu ze składu do domu. Wkrótce się okaże.

Rada

Data: 27 listopada 2022, 08:31 Najlepiej jeszcze powinna ekipa z Misia przywieźć za darmo i wnieść wygiel na czwarte piętro - pewno jeszcze by była pretensja że nabrudzili i kto posprząta.

Płaszcza

Data: 27 listopada 2022, 16:40 Nie ma i nie będzie i co zrobicie obywatele to co zwykle czyli nic

antydemokrata

Data: 28 listopada 2022, 19:08 A po co dodatkowe pisemne wnioski? Bazgranina i utrudnianie ludziom życia? Przecież macie już w rejestrze wszystkie osoby , które wnioskowały o dotację na opał i wystarczyłoby się tym posłużyć. Ale nie tu trzeba znowu skomplikować, utrudnić a nóż ktoś zrezygnuje ,albo nie doczeka a i jeszcze przy okazji będzie można dodatkowych "liczmanów" w gminie zatrudnić do weryfikowania wniosków...Tak,tak ,jakiś obcokrajowiec ze zdumieniem kiedyś stwierdził,że Polska to bogaty kraj bo stać ją na utrzymanie tylu urzędników...

Waldemar

Data: 8 stycznia 2023, 18:38 Mam nadzieje ze węgiel to będzie, bo narazie to jest na papierze

Waldemar

Data: 6 lutego 2023, 00:46 Ten wgie (orzech )l który jest na składzie na Adamowicza to porażka, niby sie pali a zostaje kupę białego kamienia który już się nie spali uwaga węgiel słabej jakości terz wiem dlaczego chcą aby podpisać przy składaniu wniosku, gmina wymyśliła tyle podpunktów odnośnie jakości węgla