Wiadukt, drogi, skrzyżowanie w Baniosze i to nie koniec

Dodano: 24 listopada 2021; Starostwo Powiatowe w Piasecznie przedstawiło plany inwestycyjne na 2022 rok. Wśród nich są zadania na terenie Góry Kalwarii.

W Sierzchowie (między Dobieszem a Cendrowicami) przebudowany zostanie wiadukt kolejowy oraz kolejny kilometr drogi w kierunku Dobiesza. Będzie to kontynuacja prac wykonanych w tym roku.

Droga przez Kiełbaskę od Julianowa w stronę Sułkowic zyska nawierzchnię asfaltową, w Wojciechowicach powstanie chodnik, a drogę z Sobikowa przez Krzaki Czaplinkowskie do kirkutu w Górze Kalwarii zostanie rozbudowana.

W planach jest przebudowa drogi na terenie byłej jednostki wojskowej w centrum Góry Kalwarii, a od osiedla w Brześcach do drogi wojewódzkiej 724 budowa ciągu pieszo-rowerowego.

Inwestycją, na którą czeka wielu mieszkańców jest przebudowa skrzyżowania drogi krajowej nr 79 w Baniosze z drogą przez Solec do Konstancina-Jeziorny oraz do Czarnego Lasu. To najniebezpieczniejsze miejsce w powiecie. Dlatego władze powiatu zdecydowały się na przebudowę z własnych środków skrzyżowania będącego w gestii Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

W przyszłym roku zakończona ma zostać rozbudowa Zespołu Szkół Zawodowych w Górze Kalwarii (hala sportowa i łącznik).

Kompleks budynków Domu Pomocy Społecznej w Górze Kalwarii przejdzie termomodernizację. -  Zmodernizujemy także sieć ciepłowniczą – zapowiada starostwo.

(mat)

Fot. piaseczno.plDodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (5)

Szanowny Redaktorze

Data: 24 listopada 2021, 14:26 nie ma takiej wsi jak Kiełbaska

Redaktor

Data: 24 listopada 2021, 20:19 Wciąż brakuje 50 m asfaltowej drogi do Ługówki .Kiedy będzie panie burmistrze

Stefan

Data: 24 listopada 2021, 23:49 Brawo poczekamy zobaczymy

Mirek

Data: 29 listopada 2021, 18:23 A co z remontem drogi od Szpruchu do osiedla Linin?

Zawiadamiam

Data: 30 listopada 2021, 21:49 Jest taka wieś malutka Kiełbaska droga polna przez las na Sułkowice wzdłuż linii kolejowej. Od roku od Budy Sułkowickie do Sułkowice jest już piękny asfalt. Więc czekamy na dalszą część.